bugün

olay çıkaran bdp destekcisine polis tarafından sorulan soru.

--spoiler--
van'da ysk'nın 12 bağımsız vekil adayının adaylığını iptal etmesini bahane ederek ortalığa ateşe veren kürtlerin polislerin kovalaması sonucu bir camiye sığınması sırasında geçen diyalogta gözaltına alınanlardan birisi "ben öğle namazı için buradaydım" demesi üzerine yüce türk polisimizin o kişiye öğle namazı kaç rekat sorusu sonrası cevap verememesidir.
--spoiler--

(bkz: cine 5 haber)
http://www.aksam.com.tr/p...adam-topladi--34494h.html
edit: imla.
bdp destekçisinin "4" diye cevap verdiği soru.
polisimizin haklı olarak sorduğu soru.

kendini uyanık zanneden mal bdp destekçisi böyle yan yatırılmıştır.
yoksa camiideki bütün adamları alıp götürmezsiniz ki.
(bkz: camiiye saklanan gösterici)
türk polisinin zekasını bir kez daha kutlatan enfes soru. ağzına sağlık. iki de çaksaydın orda. ah ulan ah. sonra orantısız güç diyorlar.
--spoiler--
- öğle namazı kaç rekat?
+ ... dört rekat.
- güzel. allah kabul etsin. alın bunu götürün arkadaşlar.
--spoiler--
türk polisinin verdiği inanılmaz ayardır da aynı zamanda, bari dini kullanmayın arkadaşım, o mabedi kirletmeyin çamurlu ayaklarınızla, taşlarınızla girerek.
(bkz: ters ayakta yakalanmak)
(bkz: cevab veremedi)
http://www.youtube.com/watch?v=tPyheqhznqg
Bdp destekçisi embesil arkadaşın camiye sığınıp polisin mukaddes sorusuna verdiği yegane cevaptır.
Buradan da anlaşılıyor ki bdp yancıları ellerinden gelse teravih namazını bile 4 rekat yapacaklar.
türk polisinin iyi bildiği.
aklıma eski bir anımı getirmiş olaydır. bir akrabamızın cenazesindeydik, imam geldi mevlüt falan okuyacak. herkes adamın elini sıkıyor, abim de tokalaştı onunla ki benden bir yaş büyüktür kendisi ki bende 8 ya da 9 yaşındayım, neyse ben elini öpeyim dedim. öpmez olaydım! adam bana imanın şartı kaç diye sordu, ben de 5 dedim. adam suratıma bakıp 'allah seni dinden imandan ayırmasın!' dedi. ben de mal mal ona baktım, abim de güldü bana. acaba imam amca bugünleri mi görmüştü? böyle işte.*
+öğle namazı kaç rekat?
-dört
+dört rekat... allah kabul etsin, bu arkadaşı bir göz altına alın.
behzat ç: öğle namazı kaç rekat la?
şüpheli: dört?
behzat ç: *çotaa*
şüpheli: on!
(bkz: 40 yapar)
4 rekaat geç bakalım .ufak şuç işleyenlere böyle sorular sorsunlar hemen salıversinler sorunda kökünden hallolmuş olur . hatta onları il başkanı adayı falan göstersinler hiç fena olmaz.
adam şafi ya sünnetleri kılmıyo ondan demiştir 4 rekat diye.
hanefi mezhebine göre öğle namazı 10 rekattır. cevap veren kişi ise şafi mezhebindedir büyük ihtimalle. şafi mezhebinde olanlar sünnet kılmaz sadece farz kılarlar. böylece 4 sünnet, 4 farz ve 2 son sünnet şafilerde sadece farz kılındığı için öğle namazının rekatı 4 e iner. adam kendince haklı.

bilmiyorsanız öğrenin atıp tutmayın. herkes hanefi mezhebinde olacak diye bi kaide yok.

edit: eksileyin ya da artılayın farketmez. polis bariz show yapmış. rekat sayısını sormayı biliyor madem bekleseydi namaz kılmasını ondan sonra tutuklasaydı.
pkk nın acilen "hızlandırılmış islamın farzları kursu" açması gerektiğini gösteren olaydır.
(bkz: http://www.on5yirmi5.com/genc/video.aspx?c=38802)
4-4-2 şeklinde kılınır bu öğle namazı. ama şafiler defans ve çift forveti yok sayarlar. sonra biz niye halen amatör kümedeyiz derler.

bokkadar espriden sora açıklayıcı duruma akalım. şafi mezhebinde durum budur arkadaşlar. kılar 4 rekatını, bakar işine. hatta benim şafi arkadaşlar 4 bile kılmaz 1-2 de bırakır. bir de baş parmak otutur vaziyetteiken hep havada.
polisten kaçan göstericilerle orada namaz için bulunan masum vatandaşı ayırmak için polisin sorduğu soru. yanlış anlaşılmasın, polis kimsenin dini bilgilerini sorgulayıp içeri atmaz. haberin bu şekilde gazete manşetlerinde çıkması yanlış.
ter testinden sonra türk polisinin uyguladığı müthiş bir zanlı tespit yöntemi sorusudur.
(bkz: 12 5 falan)