bugün

entry'ler (94)

kaale alınması gereken spor yorumcuları

Mahalle kahvesindeki mahmut abi.

iki sevgilinin yapabileceği en güzel aktivite

Ilk okudugunda herkesin aklina sex gelmesine ragmen onu soylememek icin caba gostermektir.

kızlar abazan olsa olabilecekler

Abaza olması şart değildir. Ubıh olur,adige olur,kabardey olur.

dove reklamı

Bugün izlediğim ve çok hoşuma giden reklamdır. Verdiği mesaj bakımından izlenip,izlettirilmesi lazım diye düşünüyorum. http://www.youtube.com/watch?v=v8dvOfccKm8

sözlük yazarlarının itirafları

Kimi ne kadar ilgilendirir bilmem ama ciplak uyumayi seviyorum.

sözlük yazarlarının en son aldığı kitaplar

Game of thrones serisi.

samsung galaxy s3

Iphonecularin surekli yerin dibine sokmalarina ragmen, uzun zamandir kullandigim ve cogu yonden iphonelari gomdugunu ispatladigimiz telefondur.

başbakanımın bokunu yerim bokunu

Ortaligi oylesine bok etti ki ye ye bitiremezsiniz o derece.

üniversite sınavı sırasında düşünülen şeyler

Ulan millet haril haril cozuyor biz lotoya devam.

üniversite öğrencisi

evden gelen bütün parayla ilk hafta kral gibi yaşayıp geriye kalan 3 hafta sefalet çekmeyi alışkanlık haline getiren kişidir.

kız arkadaşın bakire olmadığını öğrenmek

kendini çok moderdn diye tanımlayanların bile etrafına itiraf etmeseler bile morallerinin taban yapması durumudur.

atatürkçülerin yapamadığını gülen cemaati yapıyor

Atatürk'ün düşüncelerini benimseyen kimseler insanların zayıf noktası olan dini kullanarak onları kandırmaya çalışmıyorlar. Bununla ilgili onları savunmaya çalışacak arkadaşlar illa ki olacaktır. Onlara bir doz (bkz: Yılmaz Özdil) öneriyorum.

insan olmanın ilk şartı beşiktaşlı olmaktır

sanıyorum ki beşiktaş diye bahsettiği bir ilçe olsa gerek sonunda JK yok ne de olsa. He bu bakış açısı doğrumudur? (bkz: Yürü gitt!)

et fiyatları artıyor çünkü halk zenginleşti

diğer yazar arkadaşların da yorumlarından yola çıkarak konuyu şöyle özetlemek istiyorum. Adam resmen bizimle taşşak geçiyor.

kabustu gerçek oldu

Yıl 1919 Ordunun elinden silahları ve cephanesi alınmış ve alınmakta,itilaf Devletleri, ateşkes anlaşmasının hükümlerine uymayı gerekli bulmuyorlar. Birer bahane ile itilaf donanmaları ve askerleri istanbulda. Adana ili Fransızlar; Urfa, Maraş, Ayıntap (Gaziantep) ingilizler tarafından işgal edilmiş. Antalya ve Konya da italyan askeri birlikleri, Merzifon ve Samsun da ingiliz askerleri bulunuyor. Her tarafta yabancı subay ve memurlar ile özel ajanlar faaliyette.itilaf Devletlerinin uygun bulması ile Yunan ordusu da izmire çıkartılıyor.

Bu durum karşısında daha fazla dayanamayan bir lider ve beraberindeki 18 kahraman samsuna çıkarak milli mücadeleyi başlatıyorlar.Amaçları ülkeyi tam bağımsız ve demokratik bir cumhuriyet haline getirmekti.Kadınlara seçme ve seçilme hakkı yaratılacak,türk alfabesi oluşturulacak,çok partili siyasi hayata geçilecek,soy adı kanunu yapılacak özetle çağdaş bir ülkede olması gerek her şeye sahip olarak diğer bütün devletlerden üstün olacaktık.
O günün şartlarında bütün bunlar bir hayaldi ve Mustafa Kemal Atatürk sayesinde gerçek oldu.

* * *

Yıl 2011 Ülke yeniden dışarıya bağlı hale gelecek,özelleştirme adı altında elde neyimiz varsa satılacak,ülkede terör ortaya çıkacak ve bunun önüne geçilemeyecek.Niyetim bunun sonuncunda hükümet teröristlerle pazarlık eder hale gelecek.insanlar düşünceleri yüzünden hapise atılacak buna karşlık insanları öldürenler serbest bırakılacak.Komutanlar,profesörler,aydınlar hepsi ya tutuklanacak yada bu korkuyla hayattan kendilerini soyutlayacaklar.Zenginler daha zengin fakirler daha fakir olacak.Özetle geri kalmış bir ülkede olması gereken her şeye sahip olacak ve yıllarca geriye gitmiş olacağız.
Bütün bunlar kabusdu gerçek oldu,kimin sayesinde dersiniz?

çerkeslerin türkiye den duydukları rahatsızlıklar

Çerkez olmam bu ülkeden rahatsızlık duyacağım anlamına gelmez.Çerkezler asaletleriyle bilinen bir Irktır.Dolayısıyla bizleri bazı kişilerle karıştırıp onlarda ellerinden gelse ülkeyi bölmek vs ister gibi lanse etmeyelim.Şahsım adına Türkiyede yaşadığım için çok mutluyum.

eskiden de kasetler vardı lakin

Eskiden kasetler vardı çizgi film izlerdik.Çocukluğumuzun en güzel zamanlarıydı onlar şimdikiler gibi de değildi çizgi filmler üstelik.Acayip acayip robotlar,yaratıklar falan yoktu.Hayallerimiz gibi masum ve güzeldi onlarda.Kaset dediler mi onlar aklımıza gelir mutlu olurduk

* * *

Eskiden kasetler vardı belgesel izlerdik.Bütün sınıfı toplarlardı,belgesel izlemeye götürürlerdi.Nasılda ilgiyle izlerdik o zamanları,hiç görmemiş olmanın yarattığı merakla.Bizim için verilen mücadeleyi belki idrak edemiyorduk ama yinede önemsiyorduk yapılanları.Birileri bizler için o kadar zort şartlarda bulunmuşlar.O zaman film izler gibi izliyorduk şimdi ise ne zaman görsem,duysam,okusam gözümden düşen damlaya dur diyemiyorum.

* * *

Eskiden kasetler vardı özel günlerimizi izlerdik.Düğünleri,sünnetleri mesela.Nasılda hoşumuza giderdi kendimizi o ekranda görmek.Tabi her zaman güzel gözükecek değiliz ya, kötü çıkmışsak tamam tamam kapat demeye başlar mızıkırdık hemen.Yinede kendimizi hiç beğenmesek bile yalnızken bir daha açar izlerdik.Güzeldi bir anıyı tekrardan görebilmek.

* * *

Şimdi kasetler var birilerini istifaya götüren.Birilerinin özel hayatlarını doğru yada yalan halka arz eden.Şimdi kasetler var ortaya çıkmasın diye birilerinin istifası istenen.Düşünüyorum da eskiden de kasetler vardı lakin böyle değildi hiç birisi.Ne olmuştu da değişmişti ki kasetler?Ben galiba biliyorum değişen kasetler değil,değişen suretler.

Eskiden kasetler vardı insanı mutlu eden,eskiden iNSANLAR vardı iNSANA değer veren...

pusula kur ası

Sayın seyirciler oy pulasının sıralaması için yapılacak olan kura için toplanmış bulunuyoruz.27 partiden olaşacak kurada bütün partilerin şansları eşittir.Dikkat lütfen eşit diyoruz,ülkemizin eşitlik konusunda ne kadar duyarlı olduğunu hepimiz biliyoruz herhalde!

* * *

Ve toplar dönmeye başlıyor birazdan birinci sırayı alacak parti belli olacak.Geliyorr,geliyorr ve söylüyorum AKP.. Vay be adamlardaki şansa bak,kalpleri temiz demekki? 27 de 1 şansları vardı ve o gerçekleşti.Adı üstünde pusula kur-ası bu ama iyi kur ası ki yalnış olmasın..

* * *
Hatta şöyle yapalım sayın seyirciler hazır toplanmışken biz size seçim sonucunu da söyleyelim.Seçimleri kazanacak parti de AKP. Evet evet doğru duydunuz.Siz ne bekliyordunuz ki?Dedik ya adamların kalpleri temiz diye.Temiz ne kelime hatta berrak,pırlanta mübarek.Her biri birer elmas adeta.Ne de olsa elmas da KDV yok yani elmas devlete birşey ödemiyor,vermiyor.

Durum böyle olunca düşünmeden edemiyorum peki o zaman elmas neden bu kadar rağbet görüyor?

uyandıktan sonra kurulan ilk cümle

off skicem işini yaa gelmedi gitti haftasonu..

19 mayıs atatürk ü anma gençlik ve spor bayramı

Mustafa Kemal Atatürk ve beraberindeki 18 arkadaşının ( :(4) III. Kolordu Komutanı Kurmay Albay Refet Bey (General Bele), Müfettişlik Kurmay Başkanı Kurmay Albay Manastırlı Kâzım Bey (General DIRIK), Müfettişlik Sağlık Bakanı Doktor Albay ibrahim Talî Bey (ÖNGÖREN), Kurmay Başkan Yardımcısı Kurbay Yarbay Mehmet Ârif Bey(AYICI), Karargâh Erkân-ı Harbiyesi istihbarat ve Siyâsiyât Şubesi Müdürü Kurmay Binbaşı Hüsrev Bey(GEREDE), Müfettişlik Topçu Komutanı Topçu Binbaşı Refik Bey(SAYDAM), Müfettişlik Başyaveri Yüzbaşı Cevad Abbas(GÜRER), Kurmay Mülhakı Yüzbaşı Mümtaz (TÜNAY),Kurmay Mülhakı Yüzbaşı ismail Hakkı (EDE), Müfettişlik Emir Subayı Yüzbaşı Ali Şevket (ÖNDERSEV), Karargâh Komutanı Yüzbaşı Mustafa Vasfi (SÜSOY), Kurmay Başkanı Emir Subayı ve Müfettişlik Kâlem Âmiri Üsteğmen Arif Hikmet (GERÇEKÇI), iaşe Subayı Üsteğmen Abdullah(KUNT), Müfettişlik ikinci Yaveri Teğmen Muzaffer (KILIÇ), Şifre Kâtibi, Birinci Sınıf Kâtip Fâik (AYBARS), Şifre Kâtibi Yardımcısı, Dördüncü Sınıf Kâtip Memduh (ATASEV))hayatları pahasına ülkeyi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak için, başlattıkları milli mücadelenin tarihidir.Gençlik bayramı deyip geçmeyelim,o gün bu kişiler bizler için ölümü göze aldı.