bugün

Ailesinin ya da sevgilisinin yaptıgı baskıcı yaptırımlardan sıkılan,dinlemeyen,kafama göre diyen kişiliklerdir.
(bkz: ben özgürüm sadece özgürüm)
terkedilme sebebi belli, hem özgürlüğünü ister, hem de sevgilisini.
'' bana hayatı 2 şey sevdirir. özgürlük ve aşk. aşk için hayatımı veririrm. ama özgürlük için aşıkımı da veririrm''

victor hugo.
nokta.
kimseye muhtaç olmayan, kendi ayakları üzerinde durabilen insanlara boyun eğmeyen, tabi olmayan, hiç kimseye kendisini fatih hissetirmeyen kadındır... sahip olunamaz, pranga ve zincir geçirilemez, yüzük takılamaz. sıkılınca bırakıp gider.
ben istediğimi giyerim de bana karışamazsın deyince kendini özgürlüğe düşkün olarak nitelendiren, cinsel özgürlük deyince evlenmeden olmaz ama götümden sikebilirsin diyen bayanlarımızdır.
onlar her yerdedir efenim. küçüklükte verirler aslında sinyalleri sık sık kaçıp kaybolarak. *
kozmopolit bir kentte* gecenin bir saati tek başına dışarıya çıkıp kendisini karakollardan aldırtandır.
sonrasında hep hıçkırandır.
türevlerine de sıkça rastlanır.
genelde yalnız yaşayan bayandır. zira ailede ben kafama göre takılırım demek zordur.
kendini bir yere/birisine ait hissedemeyen kadınlardır, hissetmeye başladıklarında ise anlamadıkları bir nedenden ötürü kaçış sendromları başlar. özgürlüklerinden vazgeçmektense hayatlarından vazgeçmeyi tercih ederler. *
romanlarda olan pembe tozlara kendini fazlası ile kaptırmış, aşka aşık olan kadınlardır.
(bkz: aa bu benim lan)
tanım olarak kullanılmasına bile gerek olmaması gereken tanımdır. her kadın ve her erkek, özgürlüğüne düşkündür ve olmalıdır.
kimse tarafından kısıtlanmamak isteyen bayanlardır. malesef çoğu zaman kadınlarımız ellerinden alınan haklarını istediği zaman da özgürlüğüne düşkün olarak isimlendiriliyor.
hayatının sınırlarını kendi çizen, yapmak istediklerini yapması istenenlerden üstün tutan, söz sahibi,güçlü kişilerdir.hayatlarının sorumluluklarını üstlenirler.özgürlüklerini kısıtlayıcı her koşuldan hızla kaçarlar.
...ve evet victor hugo haklıdır.
(bkz: bülent ersoy)
evliliğin karşılıklı fedakarlıktan geçtiğini anlayamamış bayanlar.
özgürlük deyince kafalarında karaibrahimgillerin nil'in oynadığı hazır kart reklamlarındaki özgür kız gibi kızları canlandıran kişilerin sinirlerini bozan kadınlardır. özgürlük demek ben bu kıyafeti giyerim, ben bu gece dışarı çıkarım demek değildir. ha erkeklerin kadınlar üzerindeki baskıcı tutumu da başka entry konusu. özgürlüğü tanımla derseniz tam olarak yapamam da. bir ey özgürlük şarkısı vardı en son onu da reklam malzemesi yaptılar.
memleketimde özgür bayan googleye yazıldığında
(bkz: deneyimli problemsiz özgür bayan sekreter arıyorum)
(bkz: özgür bayan arkadaş arıyorum)
(bkz: benimle tatile gidecek özgür bayan arıyorum)
(bkz: dul balık etli özgür bayan arkadaş arıyorum)
valla hepsi gerçek

zamanında fazla baskıya maruz kaldıklarından, bazıları pek ayıp şeyler yapmaktadır. kimisine yaramamış. tabi bağlayacak halimiz yok, bizi ırgalamaz di mi? yok ben 2009 yılında hala "özgürlük ulan!" diye bağıran kadını anlamıyorum türkiye'de. sokaklarda ninjalık yapma hakkı mı istiyorsun daha?
evlilikten ve erkeklerden ümidi kesmiş, kendi ayakları üzerinde durabilen güçlü kadındır. haklıdır da.
(bkz: her şeyden vazgeçebilirim özgürlüğümden asla)
ne kadar özgürlüğüne düşkün olduğunu söylesede, yaşı ilerledikçe biryerlere ait olmayı deli gibi isteyen bayan arkadaşlardır. bayanlar için özgürlük yalnızlık demektir.
özgürlüğü para kazanmak olarak gören bayanlardır. uzak durulmalıdır.
cinselliği özgürlükle karıştırdıkları için bazen kadın ırkının yüzünü kızartcak davranışlarda bulunan bayanlardır.