bugün

dünyanın en gereksiz insanıdır. böyle saçmalık mı olur allasen. baba parası ile okula girsin. sonra para ile dersleri geç.

sonra ben avukat oldum. yok ebesinin amı. kusura bakma da sonra neden hukuk sistemimiz bozuk diye ağlıyorsunuz.

para ile avukat mı olurmuş la.
Özel ünide gayet düşük (tıpa göre çok düşük) puanlarla doktor olan bile varken şaşırtmayandır. Baba parasıyla doktor, avukat, mimar olanlar sonra kolayca iş bulup çalışıyorlar işte. Sonra da neden böyle..
adaletin elçisi değildir.
Hukuk her kapıyı açar diyerekten okuyan insandır. Daha pahalı bir. Yerde master yapmayı düşünüyordur. Paralı okuyodur, sınavı kazanamamıştır çünkü sınava çalışmamıstır. Çünkü kendisini farklı yönlerde geliştirmiştir, son derece sosyaldir ve öz güveni yüksektir.
okulu bir türlü bitiremeyip uzattıkça uzatan insandır. var bir tane tanıdığım bir bir okulda kantinde çalışıyor şu an. siz de üzülmeyin hem acı çekiyorlar.
gayet aklı başında insandır. adamın ders çalışmak tarzı değilmiş sınavı kazanamamış ailesi özele yollamış olay bu. sonuçta bir suçlu bir masum var diye düşünecek olursak suçlunun da masumun da bir avukatı olduğunu göreceğiz demek istediğim zaten avukatlar adaleti pek iplemiyor kazanacağı paraya bakıyor bu insanımızda aynı mantığa sahip.
tıbbın özelleri yine ilk 20 bine gireni alıyor lakin özellikle kıbrıstaki özeller barajı geçeni alıyor, biraz daha seçici olup sırf parası var diye oksijen tüketmekten başka yetisi olmayan insanları bünyesine toplamamalı okullar. özellikle böyle güzide bölümlere. Yok efendim çalışmayıp başka şeyle ilgilenmiş, genel kültürü yüksekmiş. Ee ben sana genel kültürde seni 100 le çarpacak hem de öss'de ilk yüze girmiş bir sürü insan bulurum ki. Ne yani hem genel kültür hem ders çalışılamıyor mu? Mühim olan her alanda önde olabilmektir ve zeka da bunu gerektirir. ileride hukuksal bir problemimde asla tercih etmeyeceğim bireylerdir.
babanın isteğidir. kişide halinden memnun değildir.
parayla tıp okumak kadar kötü olmayan insandır.
bısey ogrenmeyen ınsandır.stajda ayak ıslerı verılen ınsandır. Avukatlar sıfır gozuyle bakarlar onlara kı haksız da sayılmazlar.
özel okuldan özel okula degisir.

zira, (bkz: bilkent hukuk)

adamin dötünden kan aliyorlar valla.

edit: eksileyenler neyin kafasini yasiyor bilmiyorum ama egitim kalitesi olarak bilkent hukuk un tek rakibi galatasaray hukuktur. aksini iddia eden mesaj atsin konusalim, bilip bilmeden eksiyi basmak kolay geliyor tabi.
üniversite sınavında medeni hukuk sorulduğunu sananların antipatisini çeken kişidir.

bırakın artık şu "özel üniversite öğrencisi aptaldır" muhabbetini. içinde değilsiniz, herkesi bilemezseniz ve ancak genelleme yaparsanız.
parası varsı okusundur. zira param olsa ben de okurdum.

zekam devlet üniversitesini kazanmaya yetmediğinden değil, çalışıp kazanmaya üşeniyoruz.. evet hepimiz böyleyiz.
yeteri kadar matematik ve edebiyat sorusu cozemedigi icin devlet universitesini kazanamamis genctir. belki icinden geldigi icin belki de aile baskisi yuzunden okuyordur.
baba parası ile avukat olacak tiptir.
dışarıdan çok kıskanılan adammış. yoksa bu kadar entry girilmezdi.
para ile doktor olmaktan pek farkı yoktur.
(bkz: kim milyoner olmak isterdeki salak kız)
umarsızca savunulan nesil. ulan para ile avukat mı olunur? tüh böyle eğitim sistemine.
sonra da kendıne bır büro acar.
burjuvazinin göbeğinden gelip burjuvaziye karşı çıkacak da olabilir. neden olmasın.
Türk adaletini ortaya seren durumdur. Şimdi özel üniversiteler derken şu kaliteli olanları yani belirli bir baraj üstü olanları ayırırsak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bu adalet değildir. sen baba parası ile hukuk oku sonra adalet dağıt yok öyle. tabi burada suç özel üniversitede hukuk okuyanlar da değil suç bu hakkı veren eğitim sisteminde.
Egitim sistemimizde dahi zenginin fakiri ezdiginin gostergesidir. Ben calisacagim, adam yatip sabahlara kadar icicek, gezicek vs. Vs. Sonra benden dusuk puan almasina ragmen en iyi hocalari paraya basip alan ozel universitede catir cutur parasiyla ders gecicek.

Benden daha dusuk puan alan arkadasim simdi dogus hukuk'ta. Bense dogu illerinden birinde hukuk okuyorum. Benim okudugum medeni hukuk kitabinin yazari arkadasa ders anlatiyor. Parasi olan her alanda otturuyor borusunu.
3.85 ortalamayla devlet üniversitesine geçen adamın siklemeyeceği tespittir.
Pek fark etmez aslında. sonuçta özel üniversitede de hukuk okumak için belli bir puan almak gerekiyor zaten. Her türlü özelde olsa hukuk okuyan insan başarılıdır. çünkü nerede okursan oku hukuk okumak her insanın altından kalkabileceği bir sorumluluk değildir.