bugün

sözlük'te yok deseler de, aslında var olan bölüm.

hatta mesaj kutusunda hiç mesaj yokken ayar vermeye çalışıyor kendisi. neymiş sorun bizdeymiş, çevremizdeki insanlar birer birer gitmişler.

bre manyak, bre sapık. sen daha arayamıyorsun bile, daha neyin ne olduğunu gösteremiyorsun bile. yarım aklınla ayar mı veriyorsun.

böyle manyak bir bölüm işte. değil mi ketçapçım? öyle vallahi mayonezim.
kendi kendinize bile mesaj yollayabildiğiniz, yalnızlığı alan sözlüğün kullanışlı hizmeti.
bir anlamda eğer yanlış bir kullanım veya bilgi içeriğine sahipseniz nazikçe ayar verebilmenin en iyi yoludur. kime göre neye göre
kişisel seylerin ister tartısılacagı ister konusulacagı her ne yapmak istenirse onun yapılacagı fakat yazaların kullanmaktan cekindigi ya da "dur suna söyle herkesin önünde bi entry yazıyım da apısıp kalsın" mantıgının yürütelmesinden dolayı baslıklarda bulunan sacma entrylere yol acan sey
son derece yararlı bir oluşumdur. böylece çoğu kişinin gerçek niyeti su yüzüne çıkar efendim.
mesajlar yigildikca silinmesini imkansizlastiran hizmettir...hepsini sil butonunu gordugum gun alnindan opecegim hizmettir ayrıca.
sözlüğün sohbet sitesine dönüşmesine sebep olan bölüm yazarları asıl amaçlarından alıkoyan kısım
sonundaki -ım ekini tekrar tekrar okuyup kendimle gurur duymama sebep olan yazı.*
paranoyak fasilite.$oyle ki;

"Hiç Özel Mesajınız Yok

Hayır hayır, özel mesajının olmamasının sebebi, bu sitenin çalışmasında bir sorun olduğu için değil. Büyük ihtimalle sende bir sorun olduğu için hiç özel mesajın yok. Demek ki sana özel mesaj atacak kadar yakın kimse yok. Vaktiyle insanlara yaptığın düşüncesizce hareketler sonucu çevrendeki insanları teker teker kaybettin. Şimdi üzülmekten başka yapacak bir şeyin var mı?

Kendine ve hareketlerine çeki düzen verip, insanlar arasına karışmaya ne dersin?"

ya karde$im ben belkide ozel mesajlarimi yeni sildim, cop kutumu bo$altmi$ olmanin gururunu ve o temizlik duygusunu ya$iyorum, sanane yahu benim ozel hayatimdan.bir kufur etmedigin kaldi zaten, ibne.
dine imana saldıranlara din dersinin verildiği güzel ortam.
uc kurusluk aklıyla kimsenin birilerine aklınca ders vermeye calısmaması gereken ortam.
kalabalıkta kulaktan kulağa konuşmaya benzettiğim sözlük olayıdır.
ayar vermek adına kullanıldığında bile moderatörlerin gördüğünü uuserların unutmaması gerektiği sözlüğün işlevsel olaylarından.
entryile birbirine ayar veren yazarların bir üst levele geçerek daha tahrik edici kelimeler kurup, direkt olarak şahısla irtibata geçmek için kullandığı sözlük hizmeti.
olay erkek erkeğe halledilmelidir.
sözlükte "genel mesaj" butonunun da olması gerekliliğini hatırlatan fasilite..belki benim sözlük kullanıcılarına söylemek istediklerim var kardeşim,seslenmem lazım? *
genel olmayan mesaj

(bkz: bos konusan yazarlar)
yaptığınız yazım hatalarını farkedemediğiniz zaman Hızır gibi yetişenlerin sizi uyarmak için kullandıkları bir servis.**
caylaklık durmunda kullanılamayan hede..
girildiği zaman 'özel mesajlarınız' ve 'gidenler' diye iki bölüm görülen hede. sanki gelenler özel gidenler değilmiş gibi...
artık geldiğinde uyarı çıkan ama kaç özel mesajınız olduğu göremediğiniz özellik.

edit: artık kaç mesaj geldiğini de gösteriyor efendim. evet... zall entrylerimi okuyor.*
sadece smiley yollamaya izin vermeyen sözlük fasilitesi. fakat; yer mi anadolu çocuğu? o vakit ne yapıyoruz: ":P" şeklinde smiley'i özel mesaj yazılan yere koduktan sonra abanıyoruz space tuşuna, şöyle yarım satır kadar boşluk ekliyoruz smiley'in sonuna. akabinde gönder tuşuna bastığınız vakit, sadece smiley göndermiş oluyorsunuz.
(bkz: gereksiz bilgiler)
nedense sadece 20 tane mesaj barındırabileceği, 21. geldiği anda 1. den itibaren silmeye başlayarak mesaj sayısını sürekli 20de tutacağına inandığım mesaj kutusu. bluevelve sağolsun bu fobimden kurtuldum, meğer 21 de olabiliyormuş. *
bazı yazarların, özelde yazılan mesajları sözlük ortamına taşıdığı gerçeği de bizleri ürkütmektedir.
(bkz: kendinden biz diye bahseden insan).
birisine sadece smiley içeren mesaj atmaya çalıştığınızda

CISS!
Mesaj hani?

diye hata veriyor.
yahu hadi entry yazarken sadece bkz dan oluşuyorsa emin misin bak bi bilgi verseydin diye uyarıyorsun da bu özel mesaj yahu sana ne?

sevgili modum benden yazar olmaz, bu smiley sizin için geliyor:
=)
sözlügü güzel günesli günlere götüren,
yazarlarin tanisip arkadaslik, sevgi daha olmadi ask böcüklerine dönüsmelerine firsat saglayan harika fasilite, yüce buton.

simdi gencler, anliyorum kaniniz kayniyor;
msnlesmek, yeni ufuklara yelken acmak istiyorsunuz, güzel hos tabi bunlar.
ama hep elestirilen oglum pipini göster sakasi gibi sevimli göründügü halde sevilmeyesi bazi durumlar var tabi.

simdi sen bana al bu msn'im ekle beni istersen dersen, ben de eklemezsem istemiyorum demektir. bu kisim acik.
sen kalkip adam mi yiyoruz güzelim ya da sende pek ürkek bi ceylanmissin tarzi sevimli aksiyonlara girisirsen israr etmis olursun. sinirlenirim. üzülürsün. burasi da acik.

ama tabii bi msn kendine olan güvenini kirmasin, elini gözünün üstüne yerlestirerek gözlerini kisip daha enginlere yelken acmanin, dümen kirmanin tam vaktidir..