bugün

gladio filmine göre öldürüldü.*
muhtemelen.

nedeni ise basit: mışıl mışıl uyuyan bir halkı uyandırması.

oysa ondan önce ne güzel idare ediyorlardı devleti türk olmayan dönmeler. o ki açtı özgürlüğün kapısını allah ondan razı olsun. tayyip falan hep onun kaymağını yiyor şimdi.
(bkz: günaydın annesinin kuzusu)
--spoiler--
turgut özal öldürüldi mi,
ısıj ajun kaltu mu,
ödlek öçin aldu mu,
imdü yürek yırtulur...
--spoiler--
+ özal öldürüldü mü?
- biz bilmeyiz reyiz, veli can oduncu bilir o da öldürüldü mustafa duyar gibi. yani cevap öss matematik soruları kadar çetin.
ıssız acun kaldı mi? diye devam edesi soru cümlesidir.
(bkz: can sıkıntısından komplo teorileri kurmak)
(bkz: gına gelmek)
(bkz: ecel)
bazen fiil den faile gidilir bazen de fail den fiile gidilir.

görülüyor ki fiilden faillere gidilmeye çalışılmaktadır. zaman önce memlekette oynanan oyunların aktörleri araştırılmaktadır. yani oyun bozulmuştur.
Evet, o uyuyan bir halkı uyandırdı. Seksen öncesi binlerce genç insan, zaten zehirlenerek ölmüşlerdi. sosyalistler, devrimciler-milliyetçiler, ideolojilerle halkı uyandıramadıda Özalmı uyandırdı? Özal Karaborsayı uyandırdı, yarattı, hayali ticaretçileri yarattı, yol bulma felsefesini yarattı.
gerçek olan durum.

özal ın karaborsayı, hayali ticareti falan patlattığı tamamen yalandır. o yokken bu ülkede ne vardı, ondan sonra ne oldu iyi sorgulanması gerekir. o yokken ithal ikameci politikalarla tamamen dışa bağımlı ve dünyadan kopuk bir türkiye varken, o ilk defa tekrar yeşertmiştir bu ülkeyi. yiğidin hakkını verin lütfen.
uğur dündar ın konuyla alakalı bir açıklamasını dinlemiştim zamanında. mantıklı ve inandırıcıdır benim için.
--spoiler--
özal benim sevdiğim liderlerdendi. ölümü herkes gibi beni de çok üzmüştü. hakkında çıkan özal öldürüldü mü iddiaları karşısında derin bir araştırma yaptık ben ve ekibim. fakat raporlarında ve araştırmalarımızda hiçbir şekilde zehirlenme belirtisine rastlamadık. benim inancım öldürülmedi şeklinde. bu iddialar seçim dönemlerinde siyasetle ilgilenen oğulları ve kardeşleri tarafından reklam amaçlı kullanılmaktadır.
--spoiler--