bugün

Güzel film. Epeyce eğlendiğimi söyleyebilirim .

--spoiler--

Otelde geçen ve el hareketleriyle birbirlerine bir şeyler anlatmaya çalıştıkları sahnede feyyazın "sol fraksiyonlara bölündü" şeklindeki altyazılı espirisi çok iyiydi. Arada kaynayıp giden çok iyi bi espriydi.

--spoiler--
Kaliteli yerli filmlerden, defalarca izledim yine de bıkmadım. Özellikle doğu demirkol ve feyyaz yiğit şahane görsel görsel
Ali atay'ın yönetmenliğini yaptığı absürd komedi filmi.

Kadrosunda okan'ın programdan bildiğimiz feyyaz var ki zaten filmin espri yükünü çekmiş tek başına. Böyle dedim diye yanlış da anlaşılmasın. içeride kaliteli mizah var. Kadınlardaki zincirleme orgazm gibi bir espri patladı mı devamında ardı arkası kesilmiyor. Böyle karnıma kramplar girmişti. Şahan'ın sıçmık komedi filmlerinden sende bıktıysan bi bak derim.
bir hikayenin sonuç kısmına çok önem vermiyorsanız, gelişme kısmı güzel olsun bana yeter diyorsanız çok eğlenceli film.
uzun zaman sonra sonuna kadar izlediğim ilk yerli film oldu kendileri.

irem ve sarp yerine başka oyuncular olsaymış daha iyi olabilirmiş ama filmin güzel havası içerisinde olur öyle dedirtmiş işte.

yazanın, çekenin, oyuncuların emeğine sağlık.
"Bakın benim parolam sevgidir. Ama ben yerine göre şiddeti de bir enstrüman olarak kullanırım."

görsel
eğlenceli film.

arkadaşın isteği üzerine gittik ve film hakkında hiç bir fikrim yoktu o yüzden noluyoor lan diyerek ufak çaplı bir şaşkınlık yaşadım ilk başta.

küfür sizi çok rahatsız etmiyorsa, absürtlük ve aksiyon hoşunuza gidiyorsa izleyin ve eğlenceli vakit geçirin aksi halde vaktinizi harcamayın.

--spoiler--
mermermerve mermermerve mermermerve
--spoiler--
gayet de güzel filmdir. ali atay'ın önceki filmine gidememiştim, nasip buna el verdi. güldüm, eğlendim.. mecnun'u da bekliyordum aslında filmde ancak başka zamana artık.
peşlerindeki arabalardan kurtulmaya çalışırken yaşadıkları diyalog ve mimikleri efsaneydi... trip kelimeleri çok tanıdık değil miydi?*
- iyi tara, iyi tara oradan boşa tarama, iyi tara gevşek tarıyorsun.
(...)
+iyi tara ne ya?böyle bir şey dedin...
- yoo, hee şey... boşa sallıyorsun gibi geldi, gevşek tarıyorsan diye... inmedi ya araçlar.
+ zırhlı ya araçlar, zırhlı olduğu için...
- he tamam... ama gene de lastiklere de çalışılabilir. ben tam bilmiyorum ama...
+ sen tarar mısın, dener misin?
- benim yorumum bu..
* alındı tabii çocuk..
+ yooo, aa hayır,yemin ediyorum alınmadım, aaa hayır, a a nerelere geldi... ben bu kadar tarayabildim...
türk tipi aksiyon-komedi şeklinde daha önce pek denenmemiş bir film. gözümden yaş gelen sahneler oldu gerçekten. benim gibi durum komedisi seviyorsanız kesinlikle izleyin.
gül gül öldüren bir film. 3 kez izledim.
dünya dediğin bir gün o da bugün .

yarına çıkacağımıza garanti yok .
çok güldüren film. diyaloglar harika. küfür var onu söyleyeyim. ben çok sevdim filmi. gerçekten iyi güldük.
Yıllardır beni tanıyan bilir. Kolay beğenmem. imdb top 250 külliyatından tut, Alman geleneksel sinemasına kadar binlerce film izledim. Evet boş vaktim çok ve film izlemeyi severim. Ölümlü Dünya; özgün komedi, özgün senaryo, uyumlu oyuncu seçimi ve güzel soundtracklarla Türk sinemasının üzerinde bir film.
Bu filmi elimden geldiğince her mecrada övmeye çalışıyorum. Çünkü bu ekibin filminin tutması lazım ki bize yeniden böyle eserler sunabilsinler.
Teşekkürler Ali Atay.
harika bir film. oyunculuklar, kadro, senaryo... tek kelimeyle muhteşem. gitmeyen çok şey kaybeder, benden söylemesi.