bugün

ölen her hayvanı gömmek gerek!
Biz kreçleyerek toprağa gömüyoruz ne yazık ki 3 yada 4 tane kaybettiğimiz var...
derin bir şekilde gömülmelidir. çöpe atmaya karşıyım çünkü biliyorsunuz ki görmüşsünüzdür ki çöpü karıştırıp bir şeyler bulmak isteyen insanlar var.. onları o manzarayla karşılaştıramazsınız. veya çöpten beslenen hayvanlar için de hoş değil.
Gömülür tabiki etrafa o kokuyu çektirmeye ya da belediye görevlilerine eziyet çektirmeye gerek yok.
Tuvalete atılıp sifon çekilir.
dayım bu işi yapıyor. hayvan hastanesinde mezarlık bile var hayvanlar için. çöpe atmak da neymiş.
çöpe atmak isteyen arkadaşlar zahmet etmeyin çöpe giderek, direk ananınızın amına sokun. daha kolay olur sizin gibi bir orospu çocuğunu doğurduğuna göre geniştir orası.
biraz insanlık ve merahmet sahibi ise gömer. çöpe atarsa gün gelir onuda çöpe atarlar elbet.
ister kedi olsun ister domuz ölen her canlıyı gömmek gereklidir. insanlık görevimizdir.
Ben küçükken ablamın bir süs balığı vardı küçük bir şeydi, alındıktan 2-3 gün sonra öldü, ablam da balığı toprağa gömmüş bir avuç derinlikte, sonra bir kedi yemiş o süs balığını. Başlığı görünce nedense aklıma bu geldi.
yoldan geçerken ölü kedi görürsem eğer, onu arka bacağından bir kağıtla kavrayıp (arka bacak tutulacak en sağlam yerlerinden biridir) çöpe atarım. Çünkü çoğu kişi onu kaldırmaya cesaret edemez. Ya da umursamaz. Ben ise gördüğüm anda gider atarım. Çünkü yapmazsam günlerce öldüğü yerde öylece durur bilirim. Şehir içinde onu gömmeye hazırlama da ayrı bir zor. Ne küreğim var. Ne de gömebileceğim bir tek alan. O yüzden beni suçlamayın. Elimden gelen bu kadar.
uçan balonla göklere gönderilir.
gömülmelidir bence.şimdi anlatırdım da uzun hikaye.yazmaya üşeniyorum.
Heykelmi de çöpe atıyonuz tabi ki gömülmesi gerek canlıya saygınız olsun.
ağaç dibine göm gitsin hem gübre olur.
Gömmek en doğrusudur. Hem hayvan ölüsüde olsa bir bedene saygıdan, hem çevresel açıdan. Ancak mâlum şehir, metropol hayatında yeşil alan, gömecek yer bulamadığımız durumlarda ayakkabı kutusu veya kalın poşet içerisinde çöpede atılabilir diye düşünüyorum.
küçükken ölen balığımı apartmanımızın arka bahçesine gömmüş ve ardından "nasıl bilirdiniz? iyi bilirdiiiik!" diye kendi kendine bir cenaze merasimi yapan biri olarak, gömülmesinden yana olduğum soru. yani, çöpe atmaya ne gerenk var?
Gömülmesi lazımdır. Çünkü çope atılırsa kedi leşini diğer kediler yer.
Hastalanirlar.
Gömülmesi cevre icin en dogru olandir.
Ne ceseti olursa olsun, her canli öldükten sonra doga dönüsümü sürmeye devam eder.
Canli öldükten hemen sonra bakteriler görevlerini yerine getirmeye devam eder. Ceset siser, kokmaya baslar ve hatta patlayabilir. Bir fare veya bir baska etobur yada kemirgen bunu yiyebilir ve hastalik var ise tasinarak biz insanlara kadar gelebilir.

Tabi ki gömülecek bir yer bulunamiyorsa, cöpe de atilabilir. Bunu yaparken yine de dikkatli davranilmali. Daha sonra mümkün oldugunca eller yikanmali, dezenfekte edilmeli.
Kireç toprağına.
edit: insanda kireç toprağına gömülmelidir. Nedeni çok buraya sığmaz.
Toprağa gömülür herhalde.

Dünyaya bak hele.

Buzdolabındaki çürük limon gibi insan çöplüğüne atılıp çürüyüp yok oluyorsun bir süre sonra. Hala ciddiye alıyorsunuz bazı şeyleri?
akbabaların yaşadığı bir konumda değilseniz elbette toprağa gömmelisiniz.
yakılıp, küllerinden sigaralık yapılması en doğru olandır.
ben ağlaya ağlaya gömmüştüm bahçeye...

peluş oyuncak mı aq bu?
Ona bir can veren var unutma. Çöpe atmak inancına ve sana yakışmaz.