bugün

1996 yılında televizyonları işgal eden dizi.
sevinince heyoooo heyoooolama kavramını hayatımıza sokmuş karakter.
ayrıca ay ayye koko cambo ayay yeeyi de hayatımıza sokmuş dizidir.

(bkz: coco jambo)
bir zamanlar mastürbasyon yardımcım olan tiksinç alocu mükü'yü hayatıma sokan kahrolasi dizi.
aslında hepsi bir sevişse hiçbir derdi tasası kalmayacak gençlerin macera dolu yaşamını ekranlara taşıyarak biz 90 çocuklarının tüm hayatını mahfeden dizi. karakterlerin başına ne gelmişse abazalıktan gelmişti. en şuh karakter mükü bile telefonda konuşurken ahizeyi yalamaktan ileri gidemezdi.

(bkz: kabus)
bacakları çarpık çirkin banu'yu bünyesinde bulunduran dizi .
Ben bu dizinin en çok giriş kısmına gıcık oluyordum neydi o öyle önce hareket ediyorlar sonradan çizgileşiyorlardı.Bir de fondan o abidik gubidik müzik çalmıyor mudeli ediyordu insanı.
az önce orjinalinin bediha olmasını öğrenmemle beni yıkan dizidir. yıllarca arkadaşlarıma ''bedriyeymiş olm o. valla lan. nolcakki başka hem? cılgın bedriye olmaz diye cılgın bediş diyolar işte'' diye kolpalayıp ortam yapmıştım. allah belanı versin bediş.

bide şimdi aklıma geldi. mükü ne olm yaa. hayır mükü ne? hadi onu da geçtim. mükü nün de (bediş --> bediha gibi) bi açılımı varsa eğer bu kafama sıkar giderim.
başka işi olmayan, eli dursa dili durmayan ama yine de yalan dünyayı sevenlerin; aşk, tutku ve entrikalarla örülü dizisi, bir tür kişisel gelişim programı idi.
Çılgın Bedişim yok başka işim
Silerim hüzünü baştan çizerim
Dünya dursa ben yine dönerim
Elim dursa durmaz ki dilim
Yalan dünya yine de severim

Fıstık gibiyim her şeyi bilirim
Çilek tadında Bediş adında
Biraz masum biraz da çatlak

şeklinde bir jenerik şarkısına sahip, çocukken bayılarak seyrettiğim dizilerden biri. (bkz: Savaaaaş)
Kanal d'de 1996 yılında yayınlanan aynı adlı çizgi roman karakterinden uyarlanan ve
başrolde Yonca evcimik'in olduğu dizi.

jenerik müziğini seslendiren yonca evcimik olmakla birlikte jenerik müziğinin sözleri de şöyledir:

cilgin bedisim yok baska isim
silerim hüznü bastan cizerim

dünya dursa ben yine dönerim
elim dursa durmaz ki dilim
yalan dünya yine de severim

fistik gibiyim herseyi bilirim
cilek tadinda bedis adinda
biraz masum biraz da catlak
(bkz: yok başka iş)
sürekli hayallere dalıp giden ve oktay'dan başka erkeği gözü görmeyen çılgın kız karakteri. *
1996-1998 yılları arasında oynamış gençlik komedi dizisi.
dizideki banu karakterinin hayranıydım. benzeri içn (bkz: safinaz)
banu savaşı istemeye gitmesiyle güldüren dizidir.
insanın ömründen ömür götüren dizi, (bkz: ömür törpüsü)
bu dizi yüzünden çocukluğum çürüdü gitti, banu, bediş, müge, azgın teke dede vs. derken çocukluğumu yediniz lan.
hatırlayınca; çocukluğumu harcadınız uleynn... nidaları atasım gelen, saçma sapan olayların birbirini izlediği, ayaküstü hayal kurma yeteneğine sahip başkahramanın bir o kadar kendisi kadar tırt arkadaşlarının her ota boka diskoya gidip eğlenmesi üzerine ben neden gidemiyorum? sorusuyla depresyona girdiğim, yıllar geçtikçe unutmaya başladığım ve buna sevindiğim o zaman ki gençlik dizisi.
Şu anda 20'li yaşlarda bulunan kızların psikolojisi üzerinde ciddi bir etki yaratmış dizidir.
her ne kadar şimdi saçma olarak gelsede o zamanlar lisede okuyanların kendilerinden bişeyler bulduğu, samimi, sıcak ve ütopik bir diziydi.
küçükken izlediğim diziler arasında başlangıcı en dikkat çekici olan dizi. çizgi roman karakterlerlerinin boyanmasıyla başlardı.
(bkz: he yo he yo)
çocukluğumuzun fenomen dizilerinden biri. sanki bu zamanki gibi her yer diziydi de başka şeyler izlemiyorduk.
küçükken izlediğim harika dizi. banu, mükü, oktay, bediş, ayşegül... hepsinin de ismini hatırlıyorum. oktay' ı çok yakışıklı bulurdum küçükken. geçen bir klipte rastgeldim, kendime inanamadım bu muydu diye.

not: kapıcısının ismini hatırlayan varsa aydınlatsın. kapıcının çırağı falan vardı kurnaz bi tipti. kapıcının ismini hatırlamıyorum ya of.
yayınlandığı dönemde bütün gençleri ekrana bağlamıştır fakat o gençler büyüdükten sonra o diziyi hatırlamak dahi istemez hatta jenerik müziğini bile ezbere bilirler fakat söylemekten utanırlar.
bu diziye dair aklımda kalan tek şey koca burunlu kapıcı karakteri ve eğlenceli müziği. kapıcı ansızın ortaya çıkar ve ne dediği anlaşılmayan bir cümle kurar ve kaybolurdu. yamuluyorsam düzeltin