bugün

(bkz: turquovadise)
senelerdir asamadigim sorun. birine baslarken oburune akil gider, onu yapmaya baslarsiniz onu da yarida birakirsiniz. sonuc olarak elinizde 3467 program ve sifir verim olur.
Benim o. Üniversitede de isterdim bir sürü şey yapmak, param yoktu yapamadım. Şimdi yapmak istiyorum zamanım yok. Bu parayı herhalde mezara götüreceğim ben.
'her zaman yapacak çok şey olduğunu düşünüp hiçbir şey yapmayan biriydim.' dizesini akla getirir.
"Birileri için bir şeyler yapmak yerine herkes için her şeyi yapmayı beklersen hiç kimse için hiç bir şey yapmadan ölürsün." sözünü aklına getirip bir yerden başlamalıdır.
yalnız olmadığımı gösteren başlık, teşekkürler
zaman çok para yok olunca sonuç da bu oluyor.
benim bu. hikayenin bir bölümünden başlayayım. bir zamanlar spor olsun hemde sosyalleşme adına üniversitenin bisiklet topluluğuna üye oldum. bir hevesliyim sanki yıllardır bunu bekliyormuşum gibi bisiklet fiyatlarına bakıyorum gidiyorum bisiklet kiraliyorum kendimce dolaşıyorum etrafta falan sonu tabi hüsran sıkıldım. sonra ahşap yapımına merak saldım kutu mutu yapacağım sözde bıraktım. örgü yapayım dedim ipler aldım bıraktım. müzik aleti çalmak için kursa gideyim dedim gitmedim. hep derler ya bir insanın bir şeye yeteneği vardır onu keşfetmesi lazim diye yıllardır ne gibi bir kabiliyetim var bulamadım. hayatım hep adim atma evresinde geçti ilerisi olmadı pek. bu konuda yalnız olmamak beni mutlu etmedi degil tabi.
eski ben. gece uyumadan kafamı yastığa koyar koymaz yarının planını yapardım. o kadar çok yapacaklar listemde madde vardı ki günün sonunda o maddelerden birkaçını yapıyordum ve buna rağmen her gün o kafa yastıkla her buluştuğunda bir umut yine plan yapardım. artık yapmıyorum. artık umutlarım yok. gün geçtikçe daha da duygu yoksunu olmaya başladım sözlük ne olacak benim bu halim ?
Genel olarak benimdir.
tükenmişlik yaşıyordur.
Ben değilimdir. isteyip yapmamanın çözümü vardır, yolu bellidir, harekete geçmek gerektiği bilinir. Hiçbir şey istememek ve yapmamak berbat bir durumdur. Faydasız bir entrymin daha sonuna gelirken sizin için hala umut var demeyi ihmal etmiyorum.
Ya fakirdir ya tembeldir ya da ruhu ölmüştür.
Tam olarak bu haldeyim. Sanırım sürekli birşeyler yapmaktan yoruldum. Yapmak istediklerim halen var ama ben de yapmak için gereken enerji yok. Bu böyle daha ne kadar devam eder.Onu da kestiremiyorum.
hayatıma dair en büyük sorun açık ve net.
Tembel insandır.

Bilgisayarı kapat ve başla.
konfor alanından çıkamıyordur. halbuki çıksa, bunu göze alsa başarı onu bekliyordur. başaramasa bile en azından denemiş olacaktır.

çoğumuz rahatımızı bozmak istemeyiz. ama tarihe ya da bugüne bakın; tüm dallarda başarılı, ses getiren insanların hepsi cesur, çalışkan insanlardır. konfordan vazgeçmek tek çözüm.

entry boktan kişisel gelişim kitaplar tavsiyesine benzedi ama gerçek bu.**
Bu konuyla ilgili uzun bir entry girmek isteyip ilk cümleden sonra vazgeçerek onu da yapmaz.
erteleme hastalığından muzdariptir.
o kişi benimdir bazen bir hevesle atılıyorum mevzuya sonrasında tadım kaçıyor peşini bırakıyorum nedendir bilmem.
Sihirli kelimesi üşenmezsemdir. Bu kelimeyle başladığım yapacağım dediğim hiçbir işi yapmıyorum.