bugün

günlük uyku ihtiyacı olan 8 saatlik uykudan daha fazlasını uyuma ve uyanıldığı zaman günü yakalayamayacak kadar uyuşuk olma durumu.
bilimadamları 8 saatten fazla uyumanın bedeni dinlendirmek yerine yorduğu gerçeğini ortaya çıkarmışlardır.
kişinin depresyonda olduğunun belirtilerindenmiş.*
erken kalkılıp yapılması gereken işleri yalan eder. yarınlar ne için sanki..
Zeka geriliği yapar.
Neticesinde Baş ağrısı çeker ve herşeye karşı memnuniyetsiz bir tavırla yaklaşırsınız.

Olm günün 18 saati nasıl uyuyabiliyor lan bazı insanlar.
baş ağrısına neden olacak durumdur.
çevremdekilere ayıların kış uykusuyla yarıştığımı düşündüren eylem.
Özellikle kışları basıma gelir.. Ve butun kısı uyusuk bir sekilde geciririm.
depresyonla beraber gelen bir alışkanlık. rahatsız olduğum da bir durum kendisi. hemen uykuya dalarım, çok nadir uykum olmadığı zamanlar oluyor. özellikle sınav dönemleri bıraksalar 20 saat uyuyabilirim, gün zaten 24 saat. vicdan azabı falan derken uyumama çabası veriyorum resmen. az uyuyan insanlara özenirim hep. bir dolu vakitleri var. çık gez, kitap oku, film izle...

yurtta kalmak ise bir tür işkence. dangozun teki ders için sabahlar, canı ister sabahlar, manitasıyla mesajlaşır uyutmaz. ben zaten 6 saatlik bir uyku için sızmış olurum. sabah da tüm cinlerim tepemde, sabrımın 0 noktasına gelmiş, o uyutmayan dangoza her an patlayabilecek bir halde... kısaca iyiliği az kötülüğü çok durumdur efendimiz.
uykuda geçen süre uzadıkça; kişi nin mayışık bir şekilde uyanma olasılığı da artacaktır. ilginçtir daha az uykuyla kişi daha dinç bir şekilde uyanmaktadır.
rekor denemesi yapılmıyorsa bu durum kömüş hayvanına benzetmelerle son bulur.
Gençlik alameti. Kıymetini bilin.
uykudan perişan olmuş olmaya rağmen, insanın uyanmasına bir türlü izin vermeyen durum.
Çok isterdim.
Uyku çok kıymetli.
kişide mallık ve kısa süreli kişilik bozuklukları oluşturan hede.