bugün

Çok isterdim.
Uyku çok kıymetli.
Gençlik alameti. Kıymetini bilin.
gözleri şişirtir.
benim bazen yaptığım eylemdir. bazen az uyurum, bazen çok uyurum, bazen olması gerektiği kadar uyurum.
Ay vallahi bugün 10 da uyandım başım ağrıyor sabahtan beri. Çok uyumak yaramıyor.
kişide mallık ve kısa süreli kişilik bozuklukları oluşturan hede.
Neticesinde Baş ağrısı çeker ve herşeye karşı memnuniyetsiz bir tavırla yaklaşırsınız.

Olm günün 18 saati nasıl uyuyabiliyor lan bazı insanlar.
vücudun kaya gibi ağırlaşmasına sebep olur. hatta yatak yastık dümdüz olur ağırlıktan.
Zeka geriliği yapar.
Benim için Hiç bir zaman gerçekleşmeyen eylem. Geç uyanınca bütün günüm boşa gitmiş gibi hissediyorum.
Özellikle kışları basıma gelir.. Ve butun kısı uyusuk bir sekilde geciririm.
Kıymetini bilin kıymetini. Pazar günü babanızın yanlışlıkla video aramasına uyanabilirsiniz sabahın 9nda.

Neymiş, kapatamamış. Suçlu çocuklar gibi geldi doğum günümü kutladı da affettirdi kendini.
bu aralar başarıyorum 6 saatlik blok uyku uyuyorum kesintisiz, rüya gibi resmen.
daha çok uyuma isteği getirir.
erken kalkılıp yapılması gereken işleri yalan eder. yarınlar ne için sanki..
roaccutane adlı akne ilacının yan etkisi olarak da gösterilebilecek bir uyku bozukluğudur. şöyle ki; sabah yataktan 1 saat oyalanmayla kalkar ilacınızı atar, gün boyunca ne yaptığınızdan habersiz bir şekilde akşamüstüne doğru eve gelirsiniz. 2 saat yatıp kalkar, evin içinda zombi gibi dolaşır ve tekrar uyumaya karar verip, yatağa devrilir ve uyur, uyur, uyursunuz.
depresyonla beraber gelen bir alışkanlık. rahatsız olduğum da bir durum kendisi. hemen uykuya dalarım, çok nadir uykum olmadığı zamanlar oluyor. özellikle sınav dönemleri bıraksalar 20 saat uyuyabilirim, gün zaten 24 saat. vicdan azabı falan derken uyumama çabası veriyorum resmen. az uyuyan insanlara özenirim hep. bir dolu vakitleri var. çık gez, kitap oku, film izle...

yurtta kalmak ise bir tür işkence. dangozun teki ders için sabahlar, canı ister sabahlar, manitasıyla mesajlaşır uyutmaz. ben zaten 6 saatlik bir uyku için sızmış olurum. sabah da tüm cinlerim tepemde, sabrımın 0 noktasına gelmiş, o uyutmayan dangoza her an patlayabilecek bir halde... kısaca iyiliği az kötülüğü çok durumdur efendimiz.
kafanı yorgana gömdüğün zaman herşey çok daha kolaydır, uzaklaşırsın..
Bir depresyon belirtisi olup aynı zamanda var olan sorunlardan kaçmak için vücudun bir savunma mekanizması olarak değerlendirilmektedir.
uykuda geçen süre uzadıkça; kişi nin mayışık bir şekilde uyanma olasılığı da artacaktır. ilginçtir daha az uykuyla kişi daha dinç bir şekilde uyanmaktadır.
kişinin depresyonda olduğunun belirtilerindenmiş.*
uyudukça uyuma isteği getiren bir durumdur. günün çoğunu uyuyarak geçirerek akşamdan kalma gibi kalmakla son bulur.
tembellik veya nöbetten çıkmışsındır uyanmak istemiyorsundur yorgunluk atmak için. ama sonunda sersem tavuk gibi olursun.
sanılanın aksine uykuyu daha sıkıcı ve yorucu hale getiren eylemdir.
(bkz: çok uyumak)