bugün

çocuğunu taciz eden gavatı döverek öldüren adamdır, adamın hammaddesidir.

http://haber.mynet.com/ki...baya-destek-635897-dunya/

--spoiler--
Olay anında kızın çığlıklarını kendisinin de duyduğunu polise bildiren Lavaca bölge şerifi Micah Harmon, tacizciyi öldüren babanın tutuklanacağını düşünmediğini, yine de suçlu olup olmadığına büyük jürinin karar vereceğini söyledi.(ANKA)

--spoiler--

bizde olsa müebbet yer, ne de olsa tecavüzcüler haklı bu ülkede.
ellerine sağlık.
tacizciyi öldürdüğü için ceza alacak olan baba. öldürmeseydi de "samimi" bir itirafla kurtulacaktı tacizci.
yılın adamı.
iyi yapmıştır. helal olsun.
Az bile yapmış adamdır. adamın kanunudur. ben olsam bide ölüsüne tecavüz ederdim amk.
bizde olsa küçük kız kendi istemiştir taciz edilmeyi.
tanım:adamın hasıdır.
yapılması gerekeni yapmıştır. lakin devlet tarafından suçlu bulunacaktır. olan yine coçuğa olmuştur. yazık !
Büyük jüri; iyi yapmışsınız efendim bu eyleminizden dolayı sizi insanlık namına tebrik eder elinizi sıkmak isterim demelidir.
gerçek adaleti sağlayan adamdır. mahkemeye gitse kızını fahişe ilan ederlerdi. üstüne üstlük o oç tecavüzcü sapığı da haklı çıkarırlardı.
(bkz: ver elini öpeyim)
ya şimdi haber de olayda tamamıyla hissi olarak nakledilmiş, saçmasapan "afferin iyi yapmış" türü bir anlayışla "aaa ne güzel" denmiş bir olayda bahsedilen bir adam.

sözlük yazarı alkış falan tutuyo da ahanda tam da buna "yargısız infaz" derler.

bunun devamı kıza laf attı diye abinin bi genci bıçaklaması, efenim, kadın polisi elledi diye kadın polisin iki adet adamın kafasına sıkması , şeklinde olur.

hani nerde çok hukukçu takılıyodunuz? n´oldu ona?...kızına tacizde bulundu diye adamı hem de döverek öldürmüş. adam üstelik ceza da görmeyecekmiş. lafa bak lafa.

godfahter 1 ´in başında marlon brando (godfather) ve bona sera arasında buna çok benzer bir diyalog geçer. bona sera´nın kızını erkek arkadaşı çok kötü dövmüştür ve şartlı tahliye edilmiştir, bona sera godfather´a gelmiş ve o erkek arkadaşı öldürtmesini istemiştir. godfather, bu teklifi reddeder ve "senin kızın yaşıyo, o adamı öldürmeye gerek yok" der.

bizim bakkal bizi kazıkladığı zaman n´apalım adamın yüzüne kezzap mı atalım? ya da daha güzeli bi gece adamın dükkanını yakalım. di mi?`millet nasılsa "afferin bak, o bakkal kazıkçıydı, iyi yapmış herifin dükkanını yakmışsınız" der. ne güzel olur , di mi?...

hayır öldüren adamın ceza almayacak olması enterasan. hukukta tacize ölüm cezası mı veriliyor?.. adam insan katlediyor, ve ceza almıyor, bak sen...üstelik de destek görüyor. ne güzel.

en katı şeriat devletinde bile öyle elle ayakla tacize ölüm cezası vermezler. ben bu kadarına da "yuh" diyorum. ayrıca sözlükteki şakşakçıları da kınıyorum. katilin tarafında durdukları için.
dünya'da yılın babası ödülünü alması gereken adamdır.
toplumun en fazla hassasiyet gösterdiği tecavüz ve taciz gibi konularda bile bir babanın yanındaki kızı taciz eden bir insanın yapmayacağı şey yoktur. aslında işlenen suçları birbirinden ayırmak en büyük cinayettir. bir insan önce uyuşturucuya başlar parası olduğu kadar kullanır. kullandığı miktarla beraber parası yetmez hırsızlığa başlar. hırsızlıkta kolay para elde etmeyi görür büyük oynar, daha fazlasını çalar. parası arttığı için torba tutar. ve kaçınılmaz son. illegal paranın döndüğü her yerde olan şey olur. ya ölür ya öldürür. siz cinayetleri hırsızlıkları azaltmak için önce uyuşturucu kullanımını azaltmalısınız. tecavüz de böyledir önce tacizle başlar. öldürmek belki yanlış ancak çocuk tacizcilerine çok ağır cezalar verilmesi gerekir. verilmediğini bilen baba adaleti kendi sağlamış. mağdur olmuş.
haklıdır. helal olsundur. ödül alması gerekendir
ulan bide kız 4 yaşındaymış, be bilmem neyin çocuğu neyinden etkilendinde tacize başvurdun, amerikada kız mı bulamadın valla babanın elinden öpmek gerekir helal olsun diyoruz.
o mahkeme salonundan ceza alsa da almasada omuzlarda çıkacak olan "adam".

haber okumadan geğirenler şerif'in de kızın çığlıklarını duyduğunu ıskalamışlar.

öldürmek yanlış rererö diyeni de anlamadığı hümanizmiyle başbaşa bırakıyorum. bu tür canlıların yaşam hakkını tanımıyorum o küçücük çocuğun hayatı şu an itibariyle mahvoldu zaten. o travma "uf oldu öpiyim geçsin" travması değil...

çocuğa cinsel saldırının cezası zaten ölüm olmalı.
elleri dert görmeyesice babadır. bunları bir bir öldürmeli ki diğer sapıklara ders olsun.
çocuğun 4 yaşında olması kafa karıştıran bir durumdur. baba acaba ne şekilde gördü. belki yanlış anladı yada ben öyle umut ediyorum böyle bi sapkınlık olamaz. böyle birşeyin olmasına inanmak istemez kimse ama oyuncak bebekten tahrik olan lavuklar bile olduğu için şu dünya üzerinde mümkün olan tacizcidir.
iyi yapmıştır çokta konuşmaya gerek yok.

insan hakları, kanun cart curt diyen dangalakların en kısa sürede tecavüze uğraması dileğiyle.
çocuğunu döverek öldüren adamdan daha mantıklı bir bahaneye sahip olan adamdır.

not: şu cümlemi lisedeki türkçe hocam görse o da beni döverek öldürürdü. tövbe mefailün failün.
taciz, tecavüz suçlarının ülkemizde cezalandırılmayıp adeta ödüllendirildiği bir gerçek. bu olay türkiyede yaşansa adama helal olsun bile derdim. tecavüzcüsüyle evlendirilmek zorunda bırakılan bir ülkede yaşıyoruz maalesef. bu tür olaylara karşı cezalar da artırılmalı. mesela idam için: kimsenin canı üzerinde başkalarının tasarruf hakkı yoktur diyerek böyle bir cezanın çağdışı olduğu söylenir. ne kadar doğru bu? tecavüzün idamla cezalandırıldığı bir ülkede böyle vakalar bakın nasıl bıçak gibi kesiliverir. can sonuçta dünya zevklerinden tatlı. insan olana insanca ceza verilir. hayvan olana idam cezası vermemek insan olana hakaret olur.
jüri kavramını mantıklı bulduğum durumlardan birisidir. türkiye'de ölse cinayetten cezalandırılır bu adar. oysa bir babanın kızını taciz eden bir adamı öldürmesinden doğal bir şey olamaz.

kime olsa aynı şeyi yapar, o zaman adamın tek suçu başına bu olay gelecek kadar talihsiz olmasıdır ki bunun için de kimse yargılanamaz.

sonuç olarak haklı babadır. suç ve ceza kanunu yeniden düzenlenmelidir. bunun şeriatla falan da alakası yok. aramızda karısına tecavüz edilse o adamı öldürmek istemeyecek olan var mıdır? yoktur. bunun dinle veya şeriatla da alakası yoktur. o zaman bu suç olmaktan çıkmalıdır.
yapılması gerekeni yapmıştır. eğer o sapık orda öldürülmeseydi, kim bilir daha ne tacizler yapıp başka ailelere de gözyaşı döktürecekti.
o baba ya ceza almayacakı, ya da sembolik ve çok hafif bir ceza ile bırakılacaktır. hukukta verilen cezaların iki sebebi vardır. hapsedilme ya da belli bir miktar para ödemeye dayalı cezalar, suçu işleyene "ders olsun, bir daha tekrarlamasın" diye verilir. idam böyle değildir. idam, suçu işleyene bir ders değil, toplumda aynı suçu işlemeye meyilli olanlara bir gözdağı niteliğindedir. bu örnekte, çocuğuna cinsel tacizde bulunulduğunu gören bir babanın, tacizciyi öldürmesi ve akabinde serbest kalması, bu suça meyilli kişilerde, "polis yakalarsa birkaç yıla çıkarım, ama bir yakını yakalarsa ölürüm" tarzı bir korku oluşmasına sebep olacaktır ki, toplumsal dengeler açısından, devletin tacize veremeyeceği idam cezasını, bir başka şekilde onaylamış olması durumudur. adam öldürmek her toplumda suçtur. ancak, gece yarısı evine girip bir kadını öldürmek, bar kavgasında birisini öldürmek ya da tacize uğrayan evladını görerek tacizciyi öldürmek farklı kategorilerde değerlendirilir ve cezalandırılır. tacize uğrayan evladını görerek, tacizciyi öldüren babayı anlamak için baba olmak gerekir, hatta belki de kız babası...