bugün

anne ve babanın yatak odasında yaptıgı eylemleri kapı deliğinden gözetlemek..
parkta salıncakta sallanıp atlayan abilere özenip salıncaktan atlamak ve el parmaklarından birisini yarmak, birisini yamultmak.
aptalca bir neden için(civayı, çıkabileceği en yüksek yere getirmeye çalışmak) termometreyi cayır cayır yanan sobaya değdirmek...ancak her defâsında da termometreyi patlatmak.
sığır'ın götüne çubuk sokmak. öyle böyle değil..

köye gidince çocuk kısmı rahat durur mu anam babam.. ya gider tezeklerin içine batar, ya gider tavuklara taş atar, ya da benim gibi deliler sığır'ın götüne çubuk sokar.

önce çok hoşuma gitmişti. birazcık soktum ucunu hayvancağız bi ayağını azcık kaldırdı. dedim kesin hoşuna gidiyor. dur biraz daha iteyim. neyse başladım itmeye. ben itiyorum sığırdan garip sesler çıkıyor, sesler çıkıyor ben itiyorum. yanlış olmasın çubuk rahat 1 metre vardı ve ben en az yarısını sokmuştum. eee soktum şimdi ne olacak? dur biraz da olduğu yerde çevireyim şu çu.....

derken hayvan can havliyle benim sağ gözüme bi çifte atar ben olduğum gibi yerdeyim. üstüm başım bok. o sırada köy akrabaları ve eşrafı gelir. bi bakarlar sığır'ın götüne girmiş sopa ve suratı kan içinde bir çocuk yerde yatıyor..

yanıma kâr kalan tek şey sağ kaşımın altındaki 3 mm lik dikiş izi. çıkardığım ders ise bir daha hayvanların götüne ya da vajinasına herhangi bir cisim sokmamak. evet evet.. bu tecrübemi hala kullanıyorum.
bakamayacağını bile bile civciv almak, sonra onun için büyük bir kutu içinde yaşama alanı kurmak, dışarı hava alsın diye balkona bırakmak, civcivin rahat durmayıp kutu engeli aşması, sonra da balkondan aşağı uçuş denemeleri yapması, yere çakılıp ölmesi benim olayı fark etmem ve evimizin bahçesine anısını yaşatmak üzere mezar açmam, dualarla gömmem, hatta başına taş koyup, toprağın üstünü de sulamam. *
çıkan dişini sabaha paraya dönüşeceğini zannederek yastığın altına koymak..
meyvenin çekirdeğini yuttuğumda gerçekten içimde ağaç çıkacağını düşünürdüm..
annene ped reklamı görüp 'anne bu bebek bezine benzeyen şey de ne?' diye sormaktır.
nasılsa kediler gibi dört ayak üstüne düşer diye 1.katın üstünden tavşanı aşağı doğru salıvermek.
arıları, akrepleri ve karıncaları kaset kutusuna koyup birbirlerini öldürmelerini izlemek.**
durup dururken kıldan, tüyden alınan arkadaşını savunmak için haksız bir şekilde iftira etmek ve terbiyesiz bir şekilde göndermeler yapmak.

çocukken yapılır bunlar, en azından öyle olduğunu kabul etmek isteriz. ama sonra sonra, bunları görmezden gelecek kadar geniş olmayan insanlar, bunun acısını çıkarır bir şekilde.
aslında salaklık değil doğallıktan ibaret çoğu..
tavşanın bıyıklarını uzun bulup kesmek..meğer denge organıymış.
istisnalar dışında herşey *
en yakın arkadaşın bellediğin kişiyle tartışmaya tutuşup, öncelikli olarak birbirinizin ellerini tırmalamak suretiyle başlayan bu çekişmeyi son olarak birbirinizi tırnaklamanız sonucunda oluşan kızarıklara birlikte krem sürerek ve gülüşerek son vermektir ki asıl amaç bir kızarıklık bulup birlikte krem sürmektir.
Videonun içine bozuk para atmak, eve tamirci gelince de olayla hiç ilgisi yokmuş gibi camdan dışarı bakmak, köşeye çok sıkışılırsa Tv nin üstünden düşmüş demek olabilir.
hatun yakınızdayken büyük görünmeye çalışmak. O gittikten sonra tekrar oyuncak arabaları tokuşturmak.
balıkları neşelendirmek için akvaryuma içki dökmek.
sürpriz yumurtanın ortasındaki, içinden oyuncak çıkan sarı plastiği yemeğe çalışmak.
daha ilkokulda ders çalışırken kitapaklıma kiatpaklıma diye tekrarlayarak herşeyin bir anda öğrenileceğini sanmak.
mavi önlüğün altına pantolon giyince erkek olduğunu sanmak .
gözlük takmaktan kurtulmak için derince bir cukur acamak gözlügü cukurun içine atmak cukuru kapatıp cukurun üstünde tepinmek..
(bkz: dayak)
sag kolumla konusmak,ona babamı,annemi sikayet etmek.
bir gün başımı babaannemin dizine koydum yatıyorum. yanımızda da dedem var. dedem ayaklarımı kıbleye uzattığımı farketti ve beni uyardı.

-oğlum ayaklarını o tarafa uzatma!

ben de hiç bir piçlik düşünmeden şu cevabı verdim (yönümü değiştirmeden);

+şöle dizlerimi büksem yine de uzatıyo sayılır mı??

dedem + babaannem=puhahahaha!!!
işte budur:Sofrada oturuyorum.sırtım duvarda.karşımdaki uyuz abimin bana arkanda timsah var demesi üzerine arkama bakmaya korkup cığlık cığlığa bağarmaya başlamak yemek tabaklarını yerlere dökmek morarana kadar ağlamak olmalı *