bugün

başka bir eve misafirliğe gittiğimizde yaşıtım olan çocuklar dışarı çıkıp oyun oynarlardı. ben inmezdim. bir daha evi bulamayıp kayboluruz sanıyordum.
kolumu özellikle sol kolumu emmek. evet bildiğiniz emip kan oturtmak, şekil falan verdirtirdim, işte n'aparsın çocuk aklı.
- eti pufu yiyip kabıyla sinekleri yakalayıp çiftleştirmeye çalışmak.
- şimdinin parası 1 lira için 1 kaşık margarin yemek .
- top atıp komşunun camını kırdıktan sonra gördüğün her polisten kaçmak.
- çarşaflı kadınların seni çarşafının içine koyup kaçıracağını sanmak.
ben annemin yüzüklerini pipime takıp misafirlerin karşısına çıkmıştım o halde.
Marketi cezalandırmak için sakız çalmak.
annenin misafir için yapıp 'sakın dokunmayın' dediği keki kardeşle birlikte götürüp * anne görmeden babannenin evine kaçmak.
aynı akşam tıpış tıpış eve geri dönmek. anne kapı arkasında otururken, karşısında oturan kardeşe; * çaktırmadan annem anladı mı keki yediğimizi? diye sorarak kekin bittiğinden haberi olmayan anneyi haberdar etmek.
yağmur yağarken ağzını açıp gökyüzüne bakmak ve susuzluğu gidermek.
anne diyerek yolun karşısında ki ebeveyne koşarken ayağın takılması ve yoldan gelen taksinin altından burun bile kanamadan çıkılmasıdır.
7 yaşındayken isim hayvan şehir oyunu ilk kez oynandığında not yerine 4 iyi yazmak. bildiğimiz punların toplanıp yazılacağı yere 4 iyi 5 pekiyi gibi şeyler yazmak yani.
giden arabaya boncuklu tabancayla ateş etmek, içindeki adamı vurmaktır ve devamında gelişen olaylardır.. adamın geri vitese takıp yokuş yukarı seni kovalaması, kovalarken kaza yapması.. sonra adamın arabadan inip sana doğru koşması, senin orda şortundan beyaz beyaz aşağı doğru işemen.
not: 6 yaş.
arkadaşla şakalaşırken elimdeki bıçakla göz kapağını kesmiştim. bayramın birinci günüydü, balon gibi şişmişti çocuğun yüzü.

not: küfretmeyin nasıl oldu ben de bilmiyorum.
yoldan geçen sinek ilaçlama aracının arkasından koşmak.sonra çıkan dumanın içinde kaybolmak. Çok eglenmistik abimle çocukluk iste...
suyun içinde durmak.
petek dinçöz'e özeniyorduk heralde o zamanlar.
(bkz: foolish casanova)
komşuların zillerine basıp kacmak,
Okulda sınıfların kapılarına vurup kaçmak,
Balkondan yoldan geçenlerin kafalarına su dökmek,
Komşuların camlarina lazer tutmak.
90larda çocuk olmak böyle bişeydi, mutluyduk.
yaşlılarla dalga geçerdik (allah affetsin), ondan sonra inşaatlara gidip sıçar'dık lakin bu sapık olayları çıktığında daha gidemedik tabi. almanyadan akrabalar gelirdi kızlarına sarkar'dık. sigara içerdik sanki bir bokmuş gibi, salak gibi onu bununla kavga ederdik ve daha nicelerini yapardık . ulan anılarım depreşti bak üzüldüm şimdi.***
günümüz çocuklarının tadamayacağı duygulardır. şimdiki bebeler ise anca pc başında göt büyütüyor.
Okula, önlüğü ütüsüz gelenlere kızardım. Kelimeleri doğru kullanmayanlara da kızardım. çanta ya çente, pırasaya pıransa gibisinden kullanan köylü teyzelere çemkirirdim resmen.
arzum onan'ı arzu monan sanmak. yoksa öyle mi lan?
Cocukken karnim agridiginda bi koseye gecip fakirligi seviyorum diye tekrarlayip dururdum. Ne mal misim. o zamanlar fakir filan da degildik. isin ilginci karin agrim da sak diye kesilirdi.
merdivenlerden oturarak inmek
askeri bir helikopter ya da askeri uçak geçerken, asker selamı vermek.

tuvaletten boklu götümle çıkıp, selam durduğumu hatırlıyorum. *
büyümek.

not: ibretlik bir entry yazmısım yeminle.
televizyonda bikinili kız filan görünce öpmeye kalkmak ve bunu annenin yanında hiç çekinmeden yapmak.
okulda hep erkeklerin yanında oturmak.
görsel
güncel Önemli Başlıklar