bugün

bilumum karınca,örümcek,böcek öldürmek.
Salyangozun üstüne tuz dökmek. Hatırladıkça kendimden utanırım.
küçük kertenkeleleri ipe dizmek.
Karıncaları öldürüp salyangozların üstüne su dökmek.
Kediyi kundağa sarıp ayağımda sallamak .
cırcır böceklerini kavanoza koyup odama süs yapmak. yılan öldürüp sopayla sallamak. keçileri kızdırıp oraya buraya toslamalarına sebep olmak.tavukları kumla yıkayıp kabuksuz yumurta yumurtlamarını sağlamak.
Bi tanidigim diye basladigimda ben sanacaksiniz ama harbi bi arkadas sinekleri yakalayip kanatlarini koparip kolanyaya batirip uhu ile kurutup top yapar buzluga koyar onuda fosil diye bitiktirip koleksiyon yapardi.
Karıncaları alıp örümcek ağına atıyordum,örümceklerin karıncayı yiyişini izlerdim.
Hugo ve tolga abi'deki böcek dövüşü oyununu reel aleme yaymak. Main eventler, friday nightslar, summerslamler, wrestlemanialar... Sinek, karınca, salyangoz, solucan, örümcek, kelebek, çekirge çeşitli tür ve ebatlarda yakalanır kavanoza konulur, kavanozun ağzı naylon ile kapatılır ve kavga başlar. Sinek ve kelebek başta pes eder. Örümcek birkaç uğraştan sonra tostopalak kalır öyle garibim. Çekirge de karıncalara bacağı kaptırdı mı daha da kendine gelemez. Nihayet karıncalar (boyutundan dolayı 2 veya 3 tane karınca olur) ve solucan finale çıkar. Uzun ısırıklı yaralamalı iskencelerden sonra summerslam tag team şampiyonları bizim karıncalar olur. Ulan ne günlerdi iyi seri katil olmadım yine.
kibritle karıncaların bacaklarını yakardım...

birde mahalledeki çocuklarla karınca yuvasına torpil sokup patlattığımızı hatırlarım.
hiç unutmuyorum bir kere hamam böceğinin üstüne uhu döküp ateşe vermiştim atmosfere girmiş gök taşı gibi uçuyordu çok üzüldüm sonra ama geriye 1 gram kitin kalmıştı sadece...
Duvar boyası dolu koca bir kovayı balkondan talihsiz bir kadının üzerine dökmek. Sonrası mavi ekran.
koyunlar arpayi yer sever diye ogrettiler haliyle dayadim arpayi koyuna avuc avuc yani dayadim dediysemde 3 kg tas catlasin 4 kg yedirdim gizli gizli ambardan cala cirpa gece koyunu ölü buldukk. muhabbet kusumdan hic bahsetmiyorum bileee!! kaş yapim derken goz cikarmak.
Tavşanımı sever sonra Çekmeceye kapatırdım.
Odada takılan kara sinekleri yakalayıp çakmağın deliğine oturtur, sonrada çakmağı ateşlerdim.
yerde gordugum yavru hamam bocegini tukurugumle bogup dis kurdanıyla delik desik etmistim. zavallı hamam bocegi...
Yaralarımın kabuklarını soymak. Hiç bir canlıya(insan dışında) kasti zarar vermedim.
küçükken askercilik oynarken kanepenin altına giden yeşil askeri vatana ihanet ettiği için çakmakla yakıp eritmiştim..

askerlerimle karıncalara saldırı düzenlerdik. esir aldığım birkaç milyon karıncayı suda boğmuştum. sırf bunun için cehenneme giderim galiba.

sonradan öğrendim ki karıncalar suyun içinde 1 hafta kadar yaşayabiliyorlarmış.

yine de vicdan azabım hiç geçmedi.

edit: şaka lan geçti tabi.
Uçmayı deneyip, olmayınca üzüldüğüm bir durum vardı ortada. Kurtulmam başka bir çizgi film izlememe kadar sürdü.
bilimum hayvan dövüştürmek. horoz, köpek, karınca vs.
Pringles yemistim, kedi vardi onunla beraber yiyorduk cardakta oturmustuk. Pringlesin dibi kalmisti bende kedi yesin diye kediyi pringles kutusunun icine sokmustum. Sonra miyavlamaya baslamisti ve ardindan geri cikarttim. Ama aklimdaki dusunce son kalan kirintilari kedinin yemesiydi.
Karıncaları yakmak. Pişmanım sözlük. Allah affetsin.
bebekken su kaplumbağamızın kafasını koparmıştım. 7-8 yaşlarındayken de karıncaların dişini çekiyorduk amk. hatta birinin dişini çekerken yanllışlıkla kafasını çektim. o arada zaten beni ısırmıştı. kafası ısırmış olarak elimde kaldı.
eskiden telli küçük ocaklar vardı, 4 yaşındayken 1 yaşındaki kardeşimi ocağa bırakıp fişi takmışım. annem mutfağa geldiğinde kardeşimi öyle görünce eli ayağı birbirine girmiş hemen fişi çekmiş, sonradan bakmış ki elektrikler kesik. verilmiş sadakamız varmış yoksa o yaşta ilk cinayetimi işleyecektim.

not: hiç cinayetim yok, işbu entry eğer o gün kardeşim ölseydi başka cinayetler de işleyecek psikolojiye girecegimi düşündüğümden yazılmıştır.
Ne kaplumbağa, ne ciciv ne de karınca. Hiçbirine işkence etmedim.
Ne kadar da akıllı ve usluymuşum. Şaka şaka zıplayıp hopluyordum, zararım kendimeydi.