bugün

babam tostçuya götürmüştü beni.
Gaziemir'deydi galiba tam hatırlamıyorum,
birinci sınıf olmalıyım.
hayatımda ilk kez tost yemiştim.
aman tanrım ne kadar güzel bi nimet filan.
Sordum babama bu adamlar hep burda mı çalışıyo diye,
evet dedi. keyfe bak dedim kendi kendime.
büyünce tostçu olup sabah akşam tost yicem dedim.
babam güldü sadece. ben ciddiydim ama.
bedavadan tost yiyosun gel keyfim gel.
meğer işler öyle olmuyomuş,
babamın neden gülüp geçtiğini anladım sonra.
savaş pilotu ve bakkal.
evet , ikisi aynı anda olmalıydı...
hiçbirşey olmak istemezdim ve bunu başardım.
bilim adamı
astronot
hayvanlar ve doğa hakkında belgesel çekmek

gerçekleşmedi tabi ama hala bilime, uzaya ve hayvanlara doğaya aşığımdır..
Sanatçı. Çocukluk hayalleri değerlidir elbet. Çocukluğunuz hatırına gerçekleştirin.
veteriner olmak istiyordum. üniversiteyi bile seçmiştim.

sonra köyde inek doğurttular yanımda. ahıra girdiğimde alerji basar beni, bunu bildiğim halde girdim ahıra. kaç kilo hayvan tabii, çok yoruldu bir o kadar da yordu. bebek ters gelmiş. 3 kişi çekti anneden bebeği. ortalık kan revan, herkes berbat halde bebeğin yaşamaya çalışmasını izledik. yaşadı kerata.

ahıra bile giremezken, bir ineğin kulağına bile değemezken kalkıp veteriner olmak çok hayal geldi sonra... her daim büyükbaş yanında olmazdım belki ama daha doğarken ölme ihtimali olan bir bebeği görünce sarsıldım biraz. sağlığını kaybetmiş bir canlının da elimde ölmesine göz yumamazmışım ben. isabet oldu aslında.
mezar hırsızı olmayı açıkçası çok istiyordum ama artık insanlarıyla birlikte değerli şeyleri gömmüyorlar ve bu mesleğin piyasası bayağı bir düştü.

hayallerime yetişemedim yani lanet olası tek tanrılı dinler hayallerimi çaldılar.
pilot. şimdi arada sırada oluyoruz işte.
Astronot
Zoolog.
ben tiyatrocu olmak istiyordum. göbeğimi bunun için tiyatro sahnesinin altına gömmüşler zaten zamanında. ama daha sonra sahne yıkılıp otopark oldu. üzgünüm ve sanırım otoparkçı olacağım.
sinemaya düşkün olduğumdan oyuncu olmak isterdim hep görsel
tiyatrocu olmak isterdim.

-babam: o işle para kazanamazsın!
-dayım: sen erkeklerin karşısına çıkıp oyun mu oynayacaksın!

ikisi de sağolsun..
imam olmak istemiştim ya. ne tuhaf çocuktum küçükken.
kaldırım mühendisi olmak isterdim ben gerçekten böyle bir meslek var sanırdım daha doğrusu.
veteriner hekimlik. Bu isteğimden hiç vazgeçmedim, hala geçerli.