bugün

Evlatlık alındığıma, başka bir anne babam olduğuna inanıyordum.
Büyüdükçe her şeyin daha iyi ve manalı olacağı.
dunyadaki herkes turkce konusuyor saniyordum.
Trafik canavarını super mario'da çıkan canavar gibi sanardım.
Yani tek bir canavar ve polisler de onu kovalıyor zannederdim.
Birde kışın bozacı geçince korkardım.
Dünyayı pedofili,lgbti destekçisi,para üzerine kurulu şirketleri olan,savaş çıkartıp bitiren orospu çocuğu insanlar yönetiyor derlerdi bende saf saf inanmazdım.
görmediğim insanlar yaratık oluyor sanıyordum, bana görününce normale dönüyor sanardim.
Eski bir orta asya efsanesi anlatırdı büyüklerimiz bizim çocukluğumuzda ve bu efsane bizim yörük toplumunda yaygındı. ismine congalaz (cangaloz) denilen yaşlı bir dev varmış bir dudağı gökte bir dudağı yerde gezermiş. Yaramazlık yapan çocukları heybesine atar mağarasına götürür yermiş. Öyle korkardım ki bu dev anası hikayesinden sırf bu nedenle yaramazlık yapamazdım.
Voldemort’un allah olduğuna inanıyordum. Allah’ı hep seven, iyi, en akıllı sıfatlarından dolayı insansı ve yüce sıfatından dolayı da uzun ve büyük hayal etmiştim. Voldemort’da büyük yüce bir büyücüydü insana benziyordu ama tam insan değildi bu yüzden allah olsa voldemort olurdu diye düşünüyordum.
ben ışık hızından hızlı olduğumu düşünüyordum bunu bir sır gibi saklıyordum herkesten. ışığın nasıl hızlı olduğunu aklım almıyordu. salondaki florasan lamba kıp kıp kıp göz kırparak yanana kadar odanın sonuna kadar koşabiliyordum demek ki daha hızlıydım. çok denemiştim bunu.
Küçükken geceleri altımı ıslatıyordum. Bu yüzden çok uzun bir süre çocuk bezi kullandım, neredeyse 9 yaşıma kadar. Akşamları belli bir saatten sonra sıvı tüketmem yasaktı. Hayır kelimesini bilmeyen bir çocuk olduğum için annem son çareyi; beni arkadaşlarımla tehdit etmekte bulmuştu. Her yaramazlığımda pencereye doğru gidip bobin bu yaşta bez kullanıyor diye bağırırım diyordu. Gerçekten annemin bunu söyleyeceğini düşündüğüm için 9 yaşıma kadar; lütfen bu akşam altıma kaçırmayayım diye dua ediyordum, hayatım âdeta bir kabusa dönmüştü sözlük. 9 yaşıma kadar Hep annemin pencereden bunu tüm mahalleye duyuracağını düşündüm. Gerçekten çok korkunçtu.
Televizyondaki spikerlerin biz evin içinde nereye gidersek gidelim gözleriyle bizi takip ediyor sanıyordum.
Köy bahçesinde devasa yılanların yaşadığını sanmak.
belli bir saatten sonra uyumazsam canavarların gece beni yiyeceğini düşünürdüm.
Uslu bir çocuk olursam şirinleri görebileceğime inanıyordum. Çok denedim, göremedim. iki seçenek var, şirinler ya yok ya da ben yeterinde uslu bir çocuk değildim.
ayın kendimizi takip ettiğini sanmamız.
Allahın ay dede gibi bir şey olduğunu sanıyordum, dolunay olduğu zaman allahın bizi izlediğini düşünüyordum.
Şirinlere inanırdım.
ayın , güneşin beni takip ettiğini sanırdım hep..
tabağımda bıraktığım pirinç taneleri kadar çocuğum olacağını sanırdım.
noel baba yılbaşı gecesi hediye getirip, usulca kapıya bırakacak zannederdim.
Gece boyunca kapıyı açıp kontrol ederdim. Bir paket bırakacağına inanırdım hep.
Çok çizgi film izliyordum sanırım.
çalışmakla para kazanmanın doğru orantılı olduğu.
pilav yerken tabakta ne kadar pirinç tanesi bırakırsan o kadar çocuğun olur.
cüneyt arkının herkesi dövebileceğini sanırdım .
çok kahve içersem arap olacağım.
CHP’nin bir gün tekrar iktidar olacağını zannetmiştim.

Çocuk aklı işte hı hı.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar