bugün

kazım kazım için problem oluşturmayacak durum.

kazım kazım ana sponsoru;

+iki kişilik yatar benim yavreemmm!
iki kişinin yatması için 4 kişilik yatak almaktır.
yesilcam klasiğidir.

o zamanlarda tek kişilik yatak üretilmiyor muydu yoksa bir zenginlik göstergesi miydi bilemeyeceğim ama zengin ailenin cocukları kesin 2 kişilik yatakta yatarlardı. hatta babasıyla kavga edince üst kattaki odasına kosar kendisini bu dev gibi yatağa ağlayarak atardı.
(bkz: kendime sarılır donarım)
rahatına düşkün insan evladının eylemidir. kimseyi bağlaması gerekmez.oda arkadaşınız veya eşiniz değilse tabii.
alışıldığında aksi zorlayan hadisedir.
(bkz: rahatlık)
(bkz: saltanat)
tamamen beni tarifleyen bir eylemdir.3 kişilik olsa tek kişi yatılasıdır.rahat düşkünlüğüdür,rahat rahat yan gelip yatabilmektir.
müsrifliktir.
rahatına düşkün insanların yaptığı eylemdir. o koca yatakta değişik pozisyonlarda ve şekillerde uyumak insana büyük zevk verir.
(bkz: saldıray abi)
yalnızlığıyla barışık insanlara mutluluk veren eylem.
yalnızlığın kafaya dannnnnnnnnnnn ettiği anlara şahitlik eder o "kullanacak ikinci kişisi olmayan yatak".
uyuşturucu gibidir, bağımlılık yapar. bir daha tek kişilik yatakta rahat edilmesi zordur. bunun haricinde hiç bir eksi yönü yoktur.
çaprazlama uyuma alışkanlığı doğuran eylemdir. yastıklardan biri başının altında olsa da diğeri hep bacakların arasındadır ki istemezsin ikinci bir kişi...
yayıla yayıla uyuma zevkine sahip olmaktır. rahat rahat geniş geniş ferah ferah uyumaktır.
rahatlıktır. hiponenüse doğru çapraz yatın bu yatakta. üstüne tanımam. kolları bacakları açabildiğiniz kadar açın, oh be.
israrla capraz yatilarak tadi cikarilan yatma cesidi. yildiz pozisyonu da tavsiye edilebilir.
özlenen biri yoksa rahatlık, özlenen biri varsa yalnızlıktır.
saldıray abi kişiliğine bürünmektir.
her an ikinci bir karşı cins kişisiyle dolduralabilir olması nedeniyle kocaman, özgür güzel bir yataktır. ayrıca deli yatanların tercihi.
bu durum, istediğin zaman bu yatakta 2 kişi yatabileceğin anlamına gelir ki; üniversite öğrencileri arasında kıskanılan bir durumdur. Şöyle ki;

-abi sizin evin anahtarını versene ya bu gecelik
- ahmetten neden istemiosun lan düdük bu gece projem var
- ahmetin yatağı tek kişilik küçük be abi
- napıosunuz lan aq. ??
- benim kızla yemek yapıp birlikte yemek istiyoruz da yer bulamadık
- (hay ben sizin yatağınıza da, yemeğinize de, yatak yemeğinize de, birbirinizi yemenize de....)

şeklinde gelişen dialoglar oluşturabilir.
(bkz: sen onu birde şizofren olana sor)
(bkz: çift kişilik yatakta tek başına yatmak)
yatağın büyük tek kişilik yatak haline geldiğinin göstergesidir.
(bkz: yalnızlığın anlaşıldığı anlar)