bugün

Cahillik.

Ve de Cehalet.
Çomarlık.
Cahillik, iletişimsizlik,empati yoksunluğu.
oysa, ''müslüman çağ'ından mesul kimsedir'' der, mütefekkir salih mirzabeyoğlu.

bananecilik...
desinler, demesinler...
paraya gönül vermek...
kişilerin şahsından ziyade makam ve mevkisine göre değerlendirmek...
ölümü unutup dünyada ebedi kalacakmış gibi hayat sürmek...
bunlar da hastalık derecesinde toplumun çoğunu kapsamış durumdadır.

yine mütefekkir s. mirzabeyoğlu parakuta (paranın romanı ) adlı eserinde;
''eski çağlarda yaşamış kavimlerin hiçbirinde, efsaneleri arasında yer edinmiş bir “para tanrısı” yok.
bunun sebebi paranın icadı tarihi ile mi ilgilidir bilmem ama, 19. ve 20. yüzyıl insanların parayı tanrılaştırdıkları ve en çok tapındıkları nesne oldu.''
diye, insanların artık her şeyden mühim hale getirdiği ''para''ya dikkat çekmiştir.
insanın kendisine bakmaması, spor yapmaması. bir hobi edinmeye çalışsanız dahi ekonomik özgürlüğünüzün yerinde olması lazım.
Bence aids.
Gösteriş budalalığı .
(bkz: cahillik)

Her şeyde var zira...
tik tok...
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak. Sosyal medyaya aşırı düşkünlük. Sevgisizlik ve hoşgörüsüzlük.
Okumadan araştırmadan her duyduğunu doğru bilmek.
Görgüsüzlük. Bizim toplumumuzun başındaki bela bu son yıllarda.
Cehalet.
(bkz: özentilik)
Uğruna yapmadıkları maymunluklar kalmadı günümüz insanının. Bir nevi özgünlük nedir unuttular. Özlerini kaybettiler.
insanlarda " kendimi yetiştirmem lazım " diye bir düşüncenin olmaması.
gerçek müslüman bu değil hastalığıdır. adam yakar, kafa keser ama gerçek müslüman bu değil.
Cinsel sapkınlıklar.
hazzın ertelenmesine tahammül edememek, her konuda anında tatmin olmak istemek.
Gereksiz yere tüketimdir .
kendini 'troll' sanıyorken kepaze olduğunu fark edemiyor olmak. viraldir, tehlikelidir. bir çeşit 'öz körlük' denilebilir
ahlaksızlık ve yozlaşma. am, göt, memeden bahsetmiyorum efendim. ne demek istediğimi beyni olanlar anlamıştır. etik olmaktan bahsediyorum, prensipli olmaktan bahsediyorum.
Bence çölyak hastalığıdır. (bkz: 20309920)
Bencillik.
meraklı melahat'lik.
Hani koyunlara mânâ buluyoruz ya, hâlbuki, öyle uçurumlar var önümüzde ve biz koyunlardan beş beter atlıyoruz yardan balıklama Aşağıya.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar