bugün

Evet artık gerçekleri söylemenin zamanı geldi, bir yağ düşününkü her şeyin tadını bozsun, salata ya koyuyorsun salata'nın tadını bozuyor, yemeğe koyuyorsun yemeğin de tadını bozuyor, bunun kadar poh pohlanan başka bir yağ ben daha görmedim dersem yalan olmaz, birde ilginç bir şekilde pahalıdır ha bu , esas pahalı olması gereken yağ ayçiçek yağıdır çocuklar.
Hoşbulduk gardaşım, nasılsın halin vaktin iyidir inşallah.
Anan babanlar nasıl, ne yapıyorlar ne ediyorlar birbirimizi göremiyoruz gardaşım la.
Tabi tabi. En iyisi salataya margarin eritip atmak. Ekmeği bandır bandır ye. Oh! Afiyet olsun.
Nohut ekin la bu sene, yine varsa para onda var.
Bu sene kuraklık gidecek gardaşım la, buğday risksiz gibi duruyor sanki.
size zeytinyağı diye ne yedirdiler gres yağı falanmı yiyorsunuz yoksa.
Gerçekleri saklamanın bir anlamı yok, zeytinyağı abartılmış balon bir yağdır.
Olur mu efenim öyle bir şey yaa. Zeytin yağı kötü olabilir ama zeytinyağı çok güzel, çok faideli bir yağdır sayın hopbili bili bilii...svs.
saglikli besleneyim ve zeytinyagi gibide kokmasin diyorsaniz avokado yagi tavsiye ederim eger butceniz yeterse cunku bayagi pahali.
bazı şeylere aşırı yakışıyor ama genelde ben de tadını çok beğenmem. daha çok salatalara yakıştığını düşünüyorum shot gibi dikleyen adamlara da nası yapıyorlar diye bakıyorum
Senin zeytinyağı diye yediğin belki başka birseydir.
sana zeytinyağı yereni yanık motor yağı satmışlar anlaşılan.
Nefret edition: hayır.. bir esans var.. litre başına 2-3 damla damlatıyorsun, sıvı yağ tamamen zeytinyağı görüntüsü ve kokusunu alıyor. Özellikle yemek yapıldığında, ocakta felaket kanserojen bir şeye dönüşüyor…

Bilmediğiniz yağları almayın..

iki: bir zeytinliğimiz var.. zeytinleri fabrikaya gönderdiğimizde, peşinden gidiyoruz.. zeytinlerimiz sıkılıyor ve devasa tankın altında büyükçe bir musluk oluyor. Yarımşar bardak doldurup getiriyorlar, adet gibi bir şey. Onu kafaya dikiyoruz.. babam bir yudum falan içip, teklifsiz olarak bardağını bana uzatır, ben kafaya dikerim..

Bir bardak zeytinyağıyla hiç mide falan da bozmam, geçerim direksiyona…

O benzin gibi koku beni benden alır. Diyebilirim ki, hayatta en sevdiğim parfüm kokusu sayılabilir…
işten çıkarken adama ingilizce am günü yağ...
sadece edremit' te bulunan cumhuriyet lokantasındaki yemeklerin lezzetinin bile çürüttüğü gerçek dışı iddia.
birileri saçma sapan bir şeyler anlattığını sanıyor neyle kafa bulmuşlarsa bunu zeytinyağa bağlamışlar. tiner mi bu kafayı yapmış yoksa bonzai mi çekmişler tam anlayamadık.
e madem o kadar kötü bir şey, hepsini avrupa'ya kakalayalım bu boktan yağın. antep fıstığı ve fındık gibi anadoluda yetişsin ama litreleri/kiloları bin lira olsun, biz kendimiz tadını bile bilemeyelim. "ayçiçek yağı dururken zeytinyağı mı yenirmiş" diyelim. havalı adlı abuk subuk yağlar ("riviera") icat edelim. "kedi yetişemediği ciğere mundar dermiş" hesabı burdan bok atalım. kendimizi avutalım.
Kolay yandığı için kızartmalarda ve diğer birçok yemekte kullanılmaz zaten zeytinyağı. Salatalarda kullanıldığında da eğer bokunu çıkarıp fazla koyarsanız tadı tabi ki baskın gelir. Soğuk sıkım naturel sızma zeytinyağı ile rafine ayçiçek yağını karşılaştırmak, Ferrari ile tofaşı karşılaştırıp tofaş daha iyi demek gibi bir şey.

Edit: (bkz: #46919888) yazar burada rafine zeytinyağından bahsediyor anladığım kadarıyla. Rafine edilerek içindeki tüm faydalı polifenolleri kaybetmiş zeytinyağına bi dünya para bayılacağına ayçiçek yağı kullan daha iyi zaten. En azından paran cebinde kalır.
Sağlığa etki açısından düşünülünce, hiç de öyle denemez.
Zeytinyağı kolay yanmaz, şehir efsanesi.
Damak zevkiyle alakalı olduğu için doğru olmayan önerme. Üstelik salatalar için "soğuk sıkım zeytinyağı" gibi bir lezzet var ki uff.
(#46919757) evet kardeşim olabilir.
maalesef gıdada hile yapan avradını siktiklerim var ve sayıları her geçen gün artmakta.
Ben sevemiyorum bunu, tereyağından devamke!
Bahçemizden misss gibi topladığımız zeytinyağını altınlara değişmem. Müthiş lezzet yaratan Rabbime şükürler olsun.
Sevmeyen arkadaşlar varmış olabilir. Doğaldır. Bizde ölüye diriye herşeyde zeytinyağı vardır. Bir hayat biçimidir. Onsuz hayat asla.