bugün

hala mantıklı bir cevap verilemeyen soru.
ekranın sağ tarafında duran görselle gayet mantıklı bir cevap verilen soru.
Eger guzel bi gotun varsa sermayene semayekatabilirsin.
Fabrika da çalışarak olunmayacağı kesindir.
http://www.youtube.com/watch?v=KV9xeuYRfIQ
saçma saçma konuşmayın, tabi ki zengin ailelere evlat olunarak.

özelliklerim;

vefalı,
sevecen,
sempatik,
bakımlı,
hem zeki hem akıllı.

(bkz: zenqin aileler eqlesin)
şimdi bizim olamayacağımız için torunlarımıza bırakma düşüncesiyle sabahlara kadar çalışıyoruz. sonuçta onlarda fazla rahata gelip bir müddet sonra fakir olucaklar.
uyuşturucu satarak.
Para ile . Paradoks değil mi ?

Yok limon satıyordum da şimdi fabrikalarım var da... inanmayın bunlara. Uyuşturucu , silah , kadın sattım demez kimse.

Eğer namusumla yaşarım, helal kazanırım derseniz bir işte çalışır , birikim yaparsınız , sonra kredi çekersiniz.bir mesleğiniz yoksa (aşçılık , kuaför, güzellik uzmanı gibi ) yapabileceğiniz işleri gözden geçirirseniz.

Zeki bir insansanız , e - ticaret sitesi gibi bir site açarsınız. Yeni bir fikirle piyasaya dalarsınız. Yeni bir şey yapamıyorsanız riskli bir yatırım.

Geri kalan da miras , şans oyunları...
"Siz(sizi fazlasıyla oylayacak ve yaratılış amacınızı unutturacak kadar çok) mal mülk edinmeyin ki , gönlünüzü dünyaya kaptırmayasınız." ( tirmizi/zühd/20) hadîsi şerif.

"işitmiyor musunuz? sade yaşamak imandandır." (ebu davud/tereccul/2) hadîsi şerif.
http://youtu.be/rqWCp3qmhK4
Nasıl zengin olunur bilmiyorum ama nasıl zengin olunmayacağını iyi bilirim.
köprü altlarında, trafik ışıklarında bekleyin. sonra gerisi çorap söküğü gibi gelecektir. ehehehe. kevaşeler sizi.
Oncelikle iyi bir insan olmaliyiz aldigimizdan cok verdigimizin bizim oldugunu dusunmeliyiz. Boylece cok buyuk bir sevgi cemberi olusturmus olacagiz. Bundan sonraki asamada cok calisip eger bir isi buyutmeye ugrasiyorsak reklamlar, calisanlar arasinda siki baglar ve nicesi yontemleri kullanmaliyiz. Isin bu kismini herkes yapiyor asil onemli olan diger kismi yani insanlara deger vermek ve bunu icten gelerek yapmak. Kotu insanlarin zenginligi ya hapiste biter ya da kara toprakta iyiyi yukseltenler ise sevgi, sevkat bir omur boyu surer.
parti kurup iktidar olunca.birazda araya dini katarsan sırtın yere gelmez.
Kısmetinizde varsa olursunuz.
Allah vergisiyle zengin olunur armut pis agzima dus olmaz.
la tamam fakiriz işte.
gerçek zengin olan sadece allahü cülcelal dir. insanların zenginliği mezara kadardır. 1-2 metre kefeni giyince zenginlik menginlik tarih olur. huzuru tercih ederim. eğer senin allahın varsa inan bana herşeyin vardır. eğer allahın yoksa sen zaten fakirsin.
tolga'ya sormak lazım gelir. (bkz: tolga zengin) kerim de insiyatif doğrultusunda fikri alınacak birisidir. (bkz: kerim zengin) biliyorum sizin de aklınıza geldi ama coolsunuz ya yazmayın ben yazarım. (bkz: vurun ulan ben kolay ölmem)
öyle hak hukuk yemek bilmem ne geçin arkadaşım bu ayakları,

sen bulduğun hasbel kader işte mesai bitsin diye dakika say, yükselmek için kendini geliştirme adına bişey yapma, işte aklın oynaşta elin sözlükte cebinde whatsapp vs, sonra nasıl zengin olunur.

zengin olmaya çalışarak olunur, yükselmeye çalışarak zengin olunur, bir yerden sonra kendi işini yapar hale gelerek, işçiden fazla çalışarak, işi ve kendini geliştirerek ve risk alarak zengin olunur.

illa zengin doğmak değildir formülü ya da hırsızlık...
yurtdışında çalışarak. hayat türkiyeden ibaret değil açın gözünüzü.
Bir yere arkadaşlarınızla gittiğinizde cebinizde para olmasına karşın kılınızı bile kıpırdatmayarak ve bunu her zaman yaparak, kimseye bir yardımım dokunmasın ama bana da bir şey olmasın diyerek, sahip olduğu malın fakirlere vermesi gerektiği kısmı göz ardı edip aslında ödemesi gereken vergilerden düşülerek okul vs yaptırarak ve hayırsever gözükerek ve dinini para kazanma aracı olarak göstererek. Kendinize yakıştıracaksanız eğer bu yazdıklarımı yaparsanız her zaman olmasa da zengin olma şansınız bir hayli artacaktır. Fakat asıl fakirin parası dışında hiç bir şeyi olmayan insan olduğunu da unutmayın.
Bir yazar sorusudur. Bizim arkadaş bir youtube kanalı açalım her şey hakkında video oyun, pratik bilgiler, şaka videoları, vlog vb videolar yapalım köşeyi döneriz diyor. Ama hayatlar...

(bkz: hayallerle yaşıyor bazı ibneler)
bu ülkede çalışarak zengin olunmayacağı aşikar.