bugün

kızların neredeyse hepsinin arzuladığı ama genelde güzel ve şanslı olanlarının bulduğu eştir.

erkek nasıl güzel ve seksi bir kız istiyorsa, kızlar da zengin ve yakışıklı erkek isteyebilir. sen nasıl maddeci oluyorsan o da maddeci olabilir. kimse karışamaz.
ding dong istikakınız doldu . zilin sesini duymayan var mı temalı yazı.
insanların büyük çoğunluğu bu hayatta ; iyiyi, doğru olanı, erdemli davranışları sıralar durur, ister kadın olsun ister erkek (zengin koca) da bu konulardan biridir. lakin yine insanların büyük çoğunluğu oyunu kuralına göre oynar. o yüzden kendimizi bir kenara çekip zenginliğe tamah eden kızları eleştirmek yerine hepimiz adına şunu söyleyelim, masum değiliz hiç birimiz.
akıllı adamdır. Karısına adam akıllı sahip çıkar.
final haftasında erkeklerin bile hayalidir.
tek hayalimdir. sonucta çabasız zenginlige giden yol zengin kocadan gecer.
Birçok kızın default hayali.
Emek vereceği tek şeyin makyajı olduğu kezbanların rüyasıdır.
Her kızın vize haftası okulu bırakma fikrine kapılmasının yegane sebebi, en çok tercih edilecek adaylar.
Fakir ya da orta halli memur kızıyla evlenmez. Ya gider kendi gibi çok zengin biriyle evlenir ya da hatri sayılır bi kariyer yapmış başarılı biriyle evlenir. Kızlar lütfen boş hayaller kurmayin artik. *
Eskiden hep ne ise yaradigini cok merak ederdim.
Sonucta para senin mi? Degil.
Adam senin mi? Degil (istediginde boynuzu takar eyvallah der).
Senin maddi bi dayanagin var mi? Yok.
Yani yasamin baskasinin elinde dogal olarak da o ne kadarini isterse o kadar yasarsin.
Yani evde mini bi tanri.

Sonra cevremde artan yasimla birlikte zengin kocanin ne ise yaradigini anlamaya basladim.

Yargilamak icin soylemiyorum ama bu bir alisveris bence.
Neye ihtiyacin oldugu ile ilgili.
Adam ne kadar cosarsa cossun
Sen yazlari alacati da misin? Evet.
Cocuklarin kolejde mi? Evet.
Hayatta yoruldugun tek yer spor salonu mu? Evet.
Kadinin zaten esinden, benim bekledigim seyleri beklemiyo ki.

Ote yandan;
Esine destek olan, elinden geldigince koruyan, kollayan,
Ozen gosteren,
Isine maddi yatirim yapan vs adamlar da gordum.
Tabi ay bu gozler şok.

Dedigim gibi her iliski bir alisveris.
Sen eve ne ile donmek istiyosun ona bagli.

Ha bu arada en cok da benim gibi salagini uzerler.
Niye cunku tek basina kalabilirim?

Neyse.

Allah gonlumuze gore versin bari.
parayla ilgili herhangi bir sorunu olmayan kocadır. rahat ettirir.
Efendim.
mantık evliliğinde gerekli olandır. fakat aşk evliliği ise önemli olan gönül zenginliğidir.
günümüz türkiye şartlarında, kendi mesleğini edinememiş, ev hanımı olan, ya da asgari ücretle çalışan bayanlar arasında oldukça rağbet gören eş adayıdır.

kendisi kesin bir çözüm olmayıp, kadını erkeğe bağımlı hale getirmektedir.
görsel

Annelerin favori damat türüdür.
Karısını rahat yaşatacak adamdır.
Modern fahişeliği gösteren iğrenç bir terim. Her duyduğumda midem kalkıyor.
Babadan zenginse uzak durulmalı. Neticede adam zengin acımasız gerçekler isteyeni çok fazla olacak bu adamın evliliğin belli bir noktasından sonra taleplere karşı koymak da zorlaşacak elbette. Ha kendi kazanmışsa o adam zaten işinde gücündedir. Bir seyler başarabilen insandan zarar gelmez.
valla tek hayali bu olan kendinden bi sikim olmayacağını anlayıp tek emeli gayesi zengin koca olan kızlara tavsiyem, sonu olan hiç bir şeyle sonsuza kadar mutlu olunmaz.
her hatunun hayali. Elle tutulabilir bir şeyin sonsuzluğu garantili değilken o anlık zenginliğe gönül vermek anlamsız.
Baba evinde görmeyenlerin, mesleği olmayan kadınların hayali..

tek başına da var olabilmeyi nasip etsin allah herkese.
yani kadınları bilmem de kpss işsizlik falan derken benim bile ciddi ciddi aramaya başladığım insandır.
Böyle söyleyince kudursalarda "Kezban kızların hayalidir". Önemli olan kişiliktir. Kaldı ki zengin kocanın ilgisini çekmek daha zordur adamın gözü yükseklerde haliyle.
genelde bizim kadınlarımızın aradığı koca tipidir. asalak olarak yetişen ve salt evliliğe programlı bu kızlar kendini besleyecek erkek ararlar. kendini geliştirmekten aciz, salt fiziksel görünümüyle bir takım çıkarlar elde eden bu kızların ne yazık ki piyasası da var. sonra bunların hiçbir güvencesi olmayınca tamamen erkek eline bakıyor ve işin komik tarafı nafaka altında bu asalaklık devlet tarafından da onaylanıyor.
kadından ayrılsan bile onu beslemek zorundasın yani. o yüzden bir kere kapağı atınca ömür boyu kendini güvenceye alıyor. peki emek nerde? erkek okuyup kendini geliştiriyor, sabah akşam götünü yırtıp kendi ekmeğini çıkartıyor ama kadın bunun üzerine konuyor.

bence adaletsizlik var.