bugün

zannimca zenciye zenci diyememekten kaynaklanan durum.. hadi ingilizcede negro, nigger falan demek hakaretimsi bir anlam tasidigindan kullanmaktan kaciniliyor, ancak guzel yurdumuzda, niye zenciye zenci demenin alternatif yollari araniyor diye dusunduren tercih.. **
Kafamın asla basmayacağı eylemdir. Olum bizim okuldaki zenciler bile kendi aralarında nigga nigga diye konuşuyor. Zenci kelimesi rengi içinde taşıyan ama renk belirtmeyen bir kelimeyken bir kişiye siyahsın siyahsın diyerek rengini basa basa söylemenin neresi hakaret değil amk?
Zenci kelimesinin içinde renk ve penis uzunluğu "ki en önemlisi" başta olmak üzere adamların birçok özelliği taşınmaktayken, siyahide sadece rengine vurgu yapıyorsun amk.

Kaldı ki biri bana beyazi beyazi dese sikerdim lan (bir zenci derse kılımı kıpırdatmam tabi. Saygılar abi. Sana da abi.)

Kaldı ki siyahi diyerek sadece Afrikalılardan bahsediyor olamazsın. Hindistanın tamil bölgesinde falan dünyanın en çirkin siyah insanları var amk. Siyah diyorsan onlara de amk. Kaldı ki zencilerin hepsi de siyah değil. Hele çukulata renklileri var ki dadından yinmez(tabii ki de erkeklere değil hatunlara ilgi duyuyorum)

Neyse, zenci candır.
(bkz: siyahı oyuncu)
(bkz: zenciye arap demek)
her siyahi futbolcuya arap demekten daha iyi oldugunu dusundugum hadise.
zamanında sezen cumhur önalın zenci şarkıcılara "çikolata renkli" demesiyle yeni bir boyut kazandırdığı olaydır.