bugün

önümüzdeki 6 gün içinde yaşayacağım durumdur...
olayı kısaca özetleyecek olursak resmi kurumun ihalesine katıldım farklı 30-35 kalem yapı malzemesine teklif verdim sadece boş kalmasın diye düşünüp 12 adet miktarında bir malzemeye kafadan bir fiyat verdim o da şu şekilde oldu "koçtaşın" sitesinde o fiyat yazıyordu ama istenilen üründen farklı ürün olduğundan yanıldım ; benim teklif ettiğim fiyat, 127,50 ürünü alacağım en uygun fiyat 141,95 toplamda 173,40 türk lirası zarardayım, zarar ettiğim koymuyor sözlükte; ben nasıl böyle bir hataya düştüm.
Geçen sene bir boşluğuma gelerek bir şekilde dolandırıldım. Zor durumda olduğunu söyleyen kişiye elimden gelen yardımı yaptım. Ama daha sonra öğrendim ki bu kişi yalan üzerine bir hayat kurmuş. Tüm riskleri göze almıştım. insanların bu hayat karşısında eğilmesini istemiyordum. Bir bakıma (bkz: alturizm). Sonra bu meblağların yerine konulmasına geldiğinde uzun ve yorucu bir süreç başladı. Bu kişi borcum var dediğinde defeciye gitmiş, hasta olduğunu söylediğinde tatile, düğün için hazırlık dediğinde alakasız şeylere harcama yapmış. Ki kendisini sosyalist, solcu, halkçı, adaletten biri olarak yansıtan biriydi. Siz de etrafınızda böyle kimseler varsa kesinlikle inanmayın. Solculuk parayı bulana kadar oluyormuş. Hep toplumcu olmaya çalışmayın, bireyselliğinizi kazanın, hayır demeyi bilin, vereceksiniz de gözden çıkarabileceğiniz şeyleri verin. Aldım ama insanlarla bu şekilde muhabbete girmektense hayır deyin sonra iyi olduğunuzu göreceksiniz.