bugün

düş sokağı sakinleri'nin ilk albümünün b yüzü son şarkısı. fazla bilinmeyen bi şarkıdır kendileri; yumuşaktır, dinlenesidir.
sozleri de soyledir:

gece orter ustumu
sesim cogalir su olur
zaman siler her seyi
geride kalir sesim

birden sen gelirsin aklima
zaman siler her seyi...
bir diğeri için (bkz: kirmizi merkep)
-ayyy döküldüüüü
-zaman siler herşeyi
-ayol delimisin ne zamanı ne silmesi
-zamaaaan gel kızım sil şuraları
-aaa hakkaten siliyomuş ayol...
öğrenci evinde yaşayan halı felsefesi.
skten önerme.
yok öyle bir şey. kafandan silebiliyor musun?
tamam silindi. zaman hikaye!
silemezsen kafandan; zamana da sokim, kafana da. herşeyi yazan ve silen sadece ve sadece insan kafasıdır. o yazar, o siler. kalb bile demiyorum. çünkü kalp emir kulu... düşünme yetisi yok. sadece biraz hisli. o hisleri de doğurtan akıldan geçenler. aklına, fikrine sahip çık. höt demeyi bil. silinecek bir şey de olmaz böylece. ayyyh yeter. aşk meşk yok. kurmayın böyle hayaller zkinizden. leylayla mecnun ve diğerleri kaptı aşkı. siz flört filan yapın. yiyişin falan feşmekan.
(bkz: sen bekle siler)
(bkz: silmediğinde anlarsın)
(bkz: eternal sunshine)
Bazı lekeler çıkmaz.
zaman her şeyi silebileceğini düşünen zavallıları kandırır.
sevgilisinden tekmeyi yemiş acılı aşık gencin umut dolu söylemi.
hayat akıp gittikçe, aslında silinenin zaman olduğu gerçeğidir yüz yüze gelinecek olan durum.
Zaman insanları değil sadece armutları olgunlaştırır.
insan sadece kendini kandırır bu sözle.
öyle bir geçirir ki zaman! anlamazsın anlamazsın....
doğrudur.
eğer silememiş olsa ölüm acısına katlanamazdı insanoğlu.
acıyı dindirmek için söylenen sözdür. zaman her şeyi silerken izlerini de bırakır...
Silmez aslında.Dalarız kendi hayatımıza,günlük telaşlara takılıp gideriz,yeni acılar,mutluluklar,arkadaşlar ekleriz bazen isteyerek,bazende istemeden.Kötü hatıralar,ayrılıklarsa zaman herşeyi siler cümlesinde kastedilen ya bir gülümseme bırakır yüzümüzde,yada ince bir sızı.
hep söylenen ama bende işe yaramayan şey. hep ne kadar zaman diye sormuşumdur...
bazen silmeyip derinleştirmektedir.
"Başkalarının yaptıklarını silmeye çalıştım; mürekkeple yazılmışlar oysa.
Ben kurşun kalem silgisiydim..

Azaldığımla kaldım..."

şeklinde özetlenebilecek zamanın kısır döngüsü üzerine edilmiş sözdür.zaman siler,sonra yazar,siler,yazar..vs..
doğruluk payının şöyle bir bakıldığında aslında çok olmadığı bir önerme. illa izler kalacaktır geçmişe dair ama artık hepsi yalandır.
Yalandır bir şişe vodka siler herşeyi...