bugün

bizi baştan çıkartan hadi la pavyona gidek diyen adamın askere gitmesi ile en azından 1 yıllığına yalan olan zirve.

herif bizi gaza getirdi şimdi askerde yan gelip yatıyor. * **
sabırsızlıkla beklediğimiz zirve. tarihi ne olursa olsun bir gün mutlak yapacağız. kaçmaz!
ertelenmesi ile sözlüğün birbirinden kültürlü yazarlarını sevince boğduğu düşünülen zirve.*
(bkz: genç enteller rahatsız)
(bkz: peki angaralı namıkta katılacakmı)
cok gicik yaa nikli yazarımızın tsk bünyesine katılması nedeniyle tarihi tekrar ertelenecek olan zirvedir. net bir tarih akıllarda yoktur.
son gelen şehit haberlerinden ve birtakım üzücü olaylardan sonra ertelediğimiz zirvedir. bu konjuktürde gazinoda içip içip dağıtmak vicdani olarak rahatsız edecektir şahsımızı zira.
organizatörlerden biri olarak üzülerek! sölüyorum ki, sanat konuşulmayacak olan zirvedir.
(bkz: sabaha kadar zikir çekiyoruz mübarekler zirvesi)
sözlüğün buzlu badem sever, röpdöşambırlı rezidans sakini elitleri için bir takım ayrıcalıklar yapacağımız zirvedir. siz bizi beğenmeyip, bok atsanızda, biz yine de jestimizi yapacağızdır. zirve çıkışı birkaç ağdalı kelime bilip onları her cümlede kullanmaya çalışan sözde entel dantellerle pozitivist metadoloji ve postmodernizmin doğuşu hakkında birkaç kelam da edeceğiz*.

not: hatta uslu bir çocuk olursanız sarı tutku ablanız da katılcak elit sohbetimize. *
sözlüğün içindeki kendi içinde entel dantel takılan yazarcıkları ortaya çıkarmış buluşmadır.

sizi böyle alalım;
(bkz: şömine)
(bkz: şarap)
(bkz: jazz)
(bkz: blues)
(bkz: ayı postu)

not: bu buluşmaya katılacak olan insanlar zamanında en popüler kültür düşmanı yazarların bile fatih ürek eşliğinde göbek attıklarını görmüş kişilerdir.*
bir odtü kimya mühendisliği öğrencisi olarak,"odtülü mühendisler" adı geçmiş olduğu için konuşuyorum, "biz de koşa koşa gidelim" veya "kardeş 20 entry gir de bizi de yazar yap gelelim" tarzında bir diyalog duymadım şu ana kadar. ben gelmem, rakı kültürüm olsa da pavyon kısmı pek benlik değil, gidecek arkadaşlara iyi eğlenceler. bahçeli tarafında zirve yapılacak olursa telafi ederiz.
ropdöşambırımı çıkartıp elimdeki viski kadehinden vazgeçip gideceğim zirve.
banal ama bazı şeyleri de ortamında yaşamak var azizim.
hayatlarında hiç pavyon, gazino gibi ortamlar görmeyen, eleştirmek için biraz tanıması gerektiğini bilmeyen, işkembey-i kübradan sallamanın gelenek olduğu zirvedir. gelinmesi mecburi değil arkadaşım ama bok atmak niye. orgy partisi organizasyonu yapmıyoruz biz, sevilen dostlarla, yeni gelen arkadaşlarla iki tek atıp, eğlencemize bakacağız. ama bazı jakuzisinde g*tüne buzlu badem sokan asortik bünyeler hazmedemiyor nedense. yok varoşlukmuş, yok kadın aşağılıyormuşuz vs. lütfen buzlu badem fantazinize devam edin ve bok sıçratmayın eğlencemize.
pavyon kültürü nedeniyle eleştirilerin yapıldığı zirve.

öncelikle şunu bilin ki arkadaşlar bu görmezden gelmekten başka birşey değil. zamanında hepinizin babası gitmiştir emin olun bu pavyonlara. benim babam ne sigara içer ne alkol ama o bile uğradıysa bu mekanlara zamanında sizinkiler de gitmiştir gitmez muhabbeti yapmayın ve bir de bu gözle bakın.

kişisel olarak diyebilirim ki pavyon eğlencesi de bilirim, hilton'da simokinli balolara da katıldım ama bu ne onu ne onu yücelttiğim anlamına gelir.

elitist diyenler falan oldu bize şu zamana kadar; şimdi de varoş kültürünü pohpohlamakla eleştiriliyoruz. kuş bulun da tutuverelim ağzımızla.

sadece bir eğlence planlamasıdır. eğlenmek için gidilen mekan değil beraber hareket edilen insanlardır önemli olan.
sonunda bu da oldu, kahvehaneye benzettiniz sözlüğü demek için artık çok mu geç. * güzel güzel eleştireyim dedim belki feyz alırlar, eleştirilerin neden bu kadar beğenildiğini anlamazlarsa eğer diye bir de ben ışık tutayım;

beyler öncelikle kahvelerde oyunlar oynayan evde karısı kızı varken pavyon karılarına * para yediren siz üstünüze alınmayın ama şerefsizler var bu şerefsizlerin de evinde barkında neler çekiliyor nasıl bir ailesi anası babası çoluğu çocuğu var anne ve kadın kavramına saygısı nedir babasının saygısı kendi annesine ne kadardır gibi sorular geliyor insana bu şerefsizleri düşününce. ahkam kesmeden önce bunlardan gerçekten çekenleri bir dinlemeli topluma kulak vermeli bas bas paraları leyla demeden önce bir bu davranışın etiketi ne olur bakmalıdır *. sizler masumca genciz iki oyun görelim hoşça vakit geçirelim diyor olsanız bile ki öyle düşünmeyi tercih ediyorum * alenen sanki hep istediğiniz hayat felsefesiymiş ve bakışınız buymuş gibi tanıtınca insanların tepkisi de bu oluyor bu yüzdende böyle şeyler insanoğlunda var evet ama alenen ahah ben pavyon adamıyım diyen bir beyfendi göremezsiniz herkesin saygısı ve verdiği değeri bellidir bunları kaybetmek istemediği için insanlar gizli yapar ha keşke gizli bile yapılmasa ama dünyanın düzenini değiştirmiyoruz tamam * ama alenen de haykırmayın ayıptır. özellikle belirtiyorum başkaları için olduğu kadar size duyulan saygı açısından ayıptır.

edit: ışık hızıyla eksi *
bayan içkilerinin pahalı olması nedeniyle, tecrübesiz yazarların yanına yanaşan konsomatris bayanların su gibi içmesine engel olunacağı zirvedir. *
(bkz: bayan içkisi)
18 yaş altı ergen yazarların maalesef gelmesinin yasak olduğu zirvedir. ha zirveye gelmesi değil tabi ki ama mekana girme konusunda sıkıntı doğabilir. özetle 1991 doğumlu ve daha küçük alemci kardeşlerimiz adına üzgünüm. başka sefere inşallah goçlaarr.
bir ankaralı ve altındağlı olarak, kesinlikle götüne güvenen arkadaşların katılmasını önereceğim zirvedir. can güvenliği garantisi verilmiş olabilir ama kurşun adres sormaz.*
"aha benim adım elvan dalton
ben gezerim balgon balgon
gelir de goynuna girerim ama
gobrayı dolarım boynuna
açın gızlar arayı salıyom gobrayı"
abooo

aman sabahlar olmasın zirvesidir. vur patlasın çal oynasın.
eğer şansına zirve günü güllü yada azer bülbül çıkarsa tadından yenmeyecek zirvedir.
bekar olsam hoplaya zıplaya gideceğim zirve. angara zirvesi böyle olur yeğenim. helal olsun.
olum şimdiden söyleyim kons yapmak yok
-tamam abi kons yok
hatta birimiz içmesin hesabı tutsun gene geçirmesinler
bazı talihsiz katılımcıların posee sırtüstü yatarken üzerinde lap dance yapacağı zirve olcakmış. zira eşeklere binerken bir sokak kedisi olarak dikkatli olmak lazım. hayatıyla ödeyebilir bu fantezisini.
ne zaman ankara'da bir zirve olsa götü kurtarmak, göte güvenmek, götü yememek, göt güvenliği gibi tabirler geçiyor. bu da onlardan bir tanesi sanırım. niye acaba? ne demiş adam; herkes yediğinden ikram eder.
(bkz: bebe show)