cok komik adam. bir demet tiyatro yazmıstı falan. siirleri de var. romantizm ustadı.

cok guzel hareketler bunlar yapıyormus su sıralar. gercekten yeni ogrendim.
(bkz: beyaz kürt)
oyuncu performansına nazaran eline kalemi aldığında daha başarılı, türkiye ve beşiktaş sevdalısı kartviziti kabarık komedi üstadı..
itü inşaat tan terktir. neyse ki bunu yapmış da sanatçı olmak isterken mühendis olan insanlar kategorisine girmemiştir. süper filmler, tiyatrolar, projeler yapmıştır. hayranı olduğum insanlardan.
kendi yazıp yönettiği neşeli hayat filminde çok başarılı bir oyunculuk sergilemiştir.
son film'i neşeli hayat ile içimi bir hoş eden sanat adamıdır efenim kendileri.
kaliteli bir tiyatrocu,iyi bir komedyen lakin; akrabalarından bir kısmı pkk militanı olan bölücü bir aileye mensup solcu karakter...
özel hayatı(kürt olup olmaması), düşünceleri ve yaptıklarıyla ilgilenmediğim. yaptığı hemen hemen tüm işleri beğeniyle takip ettiğim başarılı yazar, oyuncu, yönetmen.

(bkz: bir demet tiyatro)
(bkz: bana bir şeyhler oluyor)
(bkz: otogargara)
(bkz: sen hiç ateşböceği gördün mü)
(bkz: çok güzel hareketler bunlar)
(bkz: haybeden gerçeküstü aşk)
(bkz: organize işler)
(bkz: vizontele)
(bkz: neşeli hayat)
bu adamın kişiliğini beğenmeyebilirsiniz, ancak son 10 yılda izlenmeye değer türk filmerinin çoğunu kendisi çekmiştir. vizontele, vizontele tuuba, organize işler ve neşeli hayat.

kendisi harika bir oyun ve senaryo yazarıdır, oyunculuğuna pek girmiyorum ancak yaptığı her projeyi izlerim. yazdığı her senaryoyu görmek isterim.**
duruşuna ayrı bi hava katan kaytan _yoksa fırça mı demeliydim_ bıyıklarına kıyan oyuncu 1 ay sonra da oğlan bebesini kucağına alacaktır. karısı belçimin sölediine göre bıyıklarını nuri bilge ceylanın yeni filmi münasebetiyle kesmiş. ne diyelim heyırlı olsun yılmazcığım.çaya da bekleriz
şeyh sait'in torunu ile evli*, basında pkk destekçisi olduğu ortaya çıkarılmış tiyatrocu.
neşeli hayat filminde oyunculuk dersi vermiştir.
artık mizah yapmayacağını açıklayan kişi.
mizah dünyasının gözü aydın.
kendisini geliştirmek adına amerika'daki senaryo yazma kurslarına katılacak kadar idealist, olağanüstü kelime oyunları yapabilecek kadar dile ve yazarlığa hakim birinci sınıf yazar, ortalama üstü oyuncu ve yönetmen. ama iş kürt sorununa falan gelince tutmayın küçük enişteyi. bir gaza geliyor ki yılmaz efendi, durdurana aşkolsun. yok iki taraf birbirini oturup dinlesinmiş, karşı tarafın görüşünü almak ve taleplerini yerine getirmek önemliymiş falan filan. herhalde şu an maçası yemediği için apo denen iti serbest bırakın diyemiyor ama top çevirir gibi yaptığı orta düzey siyasi analizlerinden bunu anlamak mümkün. yapma yılmaz, sen de biliyorsun bu devran dönecek ve başbaşa kalacağız. o zaman bu laflar çıkacak hepinizin karşısına, sorulacak hesabı birer birer.
oldukça kötü bir şiveye sahip tiyatrocu.
an itibarıyla habertürk de medyatik programındadır kendisi , egolarını tatmin etmeye çalışıyo şu an kendisi anladığım kadarıyla..
soğuk ve şehirlerarası yolculuk yapmıştır kendileri.
ankaranın karbonmonoksit kokan sokaklarında yürümüştür aynı zamanda.
çok başarılı bir mutfak ekibi vardır kendisinin.
ben kişiliğini değil yaptığı işleri seviyorum diyenlerin yarenidir. kimin ne halt olduğunu bilen, bile bile seven zihniyete diyecek lafım yok. *
dün doğan oğluna nazım'ın dışında, kanımca ibrani dilinden kürtçeye girdiğini düşündüğüm ve "ışığın müjdecisi" anlamına gelen rodin adını veren kişi. rodin denince yahudi kökenli fransız heykeltraş auguste rodin'i ve bu adın anlamı da yahudi tasavvufu olan kabalayı akla getirmektedir. kardeşi mustafa erdoğan'ın sabetayist gülben ergen'le evlendiğini düşünürsek, büyük olasılıkla kendisi musa anter gibi ibrani asıllı kürttür. ayrıca kürtlerin yaygın kullandığı, tek başına soyadı olabilen veya soyadına giren * baran ibrani dilinden kürtçeye geçmiş bir sözcüktür. çünkü bu ad yahudiler tarafından soyadı olarak kullanılmaktadır *. ayrıca bugün beyaz rusya'nın bir kenti olan baranovichi'de * eskiden yahudiler çoğunluktaydı ve onların büyük çoğunluğu 1941-1944 arası süren alman işgalinde yok edilmiştir. bu da baranovichi'yle ilgili bilgi:

http://en.wikipedia.org/wiki/Baranovichi
"sevgilim yoksa sen sevgilim olmayabilir misin?" şiiri ile beni benden alan, oynadığı ve senaryosunu yazdığı tiyatrolarını cok beğendiğim kişi.
yürüyüşünden dolayı basurlu olduğundan şüphelendiğim ama fikirleriyle bu ülkeye lazım olduğunu düşündüğüm kişilik.
cok güzel hareketler bunlar praogramında skeç aralarında ders anlatan öğretmen havasıyla dolaşıp durmasına sinir olduğum tiyatrocu. *
şiirleriyle hayal kırıklıklarına cila çeken adam.