bugün

Yıldızname; kuran-ı kerim'in , kişinin özel bilgilerinin ebcede* uygulanmış şifrelerinin, günün belirli saatlerinde , yıldızların ışığında çözümlenmesidir.
Büyüklerimizce gerçek olduğu söylenir ama ancak gerçek hocalar tarafından bakıldığı zaman tutarlı olduğu belirtilir. tür olarak astrolojiye benzese de; astrolojiden farkı, insanın doğumundan ölümüne kadar başından geçecek maddi ve manevi kayıpları, Allah'ın izin verdiği ölçüde belirtmesidir.
geleceği değil geçmişi gören bir yöntemdir. yıldıznameye bakabilmek için çok derin bilgiler gereklidir. dünyada sayılı kişilerin bilgisel derinliği bunun için yeterlidir. yıldıznamenize bakan gerçek bir bilgin sizin bütün geçmişinizi size anlatabilir.
ben baktırdım, ordan biliyorum nidasıyla detayları anlatma derdine dustum. simdi efendim soyle oluyor;

bilinen bir din alimi var, bursa'da. bu amca hani bir ruya gorulur mahallenin imamına danısır ya teyzeler aynı onun gibi. gidiyorsunuz ruyanızı anlatıyorsunuz bu amca yorumluyor, neyse konu bu degildi, bilin ki ekstra olarak bu isi de yapıyor.

ne diyordum yıldızname' de bakıyor bu amca. tetem ogrenmis bu amcayı bir gun beraber gittik. adımı, dogum tarihimi, dogum saatimi, annemin adını sordu, sırasıyla soyledim. serit halinde kesilmis bir kagıda arapca alfabelerle not aldı dediklerimi. daha sonra birkac kitabı actı, (kocaman bir kutuphanesi var) kitaplara bakarak baska bir kagıda harita cizmeye basladı. tum bu islemler amcanın yaklasık yarım saatini aldı. arada bize karısı cay ikram etti, ordan biliyorum.

sonuc olarak bana karakterimle ilgili bir suru sey soyledi. evlilik yapacagım kiside dikkat etmem gereken ozellikleri ısrarla anlattı. gelecekte yapabilecegim mesleklerle ilgili bilgi verdi. bilmiyorum belki o anki ruh halimden, belki dedigi bircok seyin dogru olmasından cok sasırdım. oysa pek ragbet etmem ben astrolojiye, herhalde yazdıgı arapca kelimelerden ve o cizdigi haritadan etkilendim.

kısaca astrolojinin arapcası diyelim biz buna. arada oyle dualar ve muskalar yok. hoca filan degil bu isi yapanlar, ciddi ciddi astroloji ve arapca ile ilgili adamlar sanırım. benim sahit oldugum oyleydi ya da.
bakılmasının çok günah olduğu söylenen, falla karıştırılmaması gerken, söylenenlerin yüzde doksanının çıktığı eylem.
bazılarının para getirisi olarak kullandığı gerçekliğine tam olarak benimde inanmadığım bir tür fal.
hiç tanımadığınız birinin , yüzünüze patır patır geçmişinizi anlatması. *
tanıdığım bir teyze çok eskiden baktırmış. sana ileride nikah gözükmüyor demiş hoca. kadın gerçekten de hala evli değil bu saatten sonra da imkansız. olacağı ameliyatı sölemiş. onu da oldu. duyduğuma göre bu konuda çok ilerlemiş olan hocalar ne zaman öleceğini de sölüyormuş ama bakabilen de çok çok azmış. üstüne para verseler baktırmam. kötü bir şey söylerse elimde olmadan kaptırıp dert ederim. allahtan başkası bilemez böle şeyleri deyip geçelim.
inanmamakla beraber balık burcu erkeğini okuduktan sonra derin bir oha çektiğim kitaptır.
kesinlikle baktırmak istediğimdir. bir gün arkadaşlarımı toplayıp gideceğimdir.. doğrudur ama büyüklerimden biliyorum.
bir kitaptır. elimde en az 100 senelik matbu osmanlıca yıldızname var, ilgilenen arkadaşlara duyrulur, ben biraz okudum, güzel şeyler var, isteyene ücreti mukabilinde çevirisi de yapılır.
inanmaya inanmaya gittiğim ve kadının sen buna inanmıyorsun ama ileride doğruluğunu göreceksin deyince anlık duraksadığım hede. geçmişime yönelik saymaya başlayınca teyze sus allasen sus diye Kaş göz yaptıysam da pek dinlemedi. ileriye yönelik de bir kaç Öğütte bulundu. garipti velhasılı.
bir sürü kız çocuk doğurup, hepsinin Hayırsız olacağını söyleyen fal.
Kız çocuklarını severim, ama Hayırsız olmalarına dayanamam aahsjk.
Bu nedenle evlenmemeye karar kıldım, ben bunu kaldıramam çünkü. Teşekkürler yıldızname!
Bir kere zorla gidip baktırdım. Diyor ki mümkün olduğuna inanmadığın ama hoşuna giden birisiyle evleneceksin. Hevesle kız çocuğum olacak mı diye sordum "iki tane" dedi. içlerinden birisi müzisyen olacakmış, inanmasam da sevindim. Bir de şey dedi: yalnız öleceksin. Bu kırdı.
Merak ettiğim bir şey.
geçmişte çok yaşlı bir amca bakmıştı bana.

inanmaya inanmaya gittiğim için ağzım açık kalmıştı. geleceğe yönelik söylediği şeylerde de yanılmadı.

yalnız çıkarken bize 'bu ilimin şarlatanları türedi, ilim olarak yapanların çoğu ya mezarda yada benim gibi gün saymakta' demişti. haklı, onun gibisini duymadım.
bilebilir, doğru çıkabilir.
ancak yine de baktırmayın.

birincisi doğru değil. dinen de, her şekilde.
ikincisi velev ki yasak değil ve tüm bilgiler doğru. öğrenip ne yapacaksınız?
kötü bir olaya engel mi olabileceksiniz.

kötü bir olayın stresini çok daha erkenden çekmek veya güzel bir olayın heyecanının kaçması.
ne gereği, tadı var.

üstelik yasakken..

kaç zamandır bilinçli şekilde burç yorumlarına dahi bakmayan yazar beyanı.
doğru moğru çıkmadı şimdi yemeyin bizi ya.

geleceğin bilinemeyeceğini biliyorum. çünkü presentisme inanıyorum hehe
2 evlilik yapacağımı söyleyen fal. Sanırım ikincisinde buluyorum zengin kocayı. Da, ilki neden bitiyo acaba. Yemeğine zehir falan mı koyuyorum napıyorum offf deliricem çok merak ediyorum. Canım kendim.
(bkz: Ya bunlar şaklaban ya)
Baktıran ve doğru çıkan var mı.
görsel
Ooo 7. Nesil reklam hesabı.

Telinin hesaba, 500 TL veririm.
kahve falına günah diye karşı çıkan tayfanın yıldızname adıyla kendilerince mübah fal bakma yoludur.
(bkz: cehenneme vip biletle gitmek)