bugün

yıldız tilbe'nin fark atarak kazanacağı karşılaşmadır.
yıldız tilbe, sezen Aksu'nun en büyük ve başına buyruk kızıdır. hem sesiyle hem de şarkılarıyla Tilbe çok çok öndedir bence.
sezen aksu her daim şarkılarıyla hayatımızın içine edebilir. yarın yeni bir şarkısı çıkar ve tüm unuttuklarınızı hatırlatıverir.
yıldız tilbe ise yeni şarkıları o eski muhteşem şarkılarının hep gölgesinde kalmaya mahkum olan bir sanatçıdır.
arkadaşlar pardon ama yıldız tilbe kim ?

edit: tilbeci paleontolojik yaratıklar rahatsız.
ikisi de varoş.
Sezen aksu açık ara alır diyebileceğiniz versus.
yıldız tilbe eze eze alır.

sezen aksu'dan nefret eden bir kişiyim.
rakçıların bir tanesiyim.
müzik olarak ikisiyle de çok alakam olmasa da sezen daha iyi bence. ama aralarında yaşananlarda kimin tarafında olacağıma karar veremedim ben.

https://m.youtube.com/watch?v=Uut9-60IBeA

hangi şarkıya inanacağıza siz karar verin.
Çare kibariye.
yıldız abla daha samimi, sezen hanım ise daha kültürlüdür. neticede ikisi de candır.
Sezen aksu.
Bir kere yıldız tilbeyi sezen aksu keşfetti öyle müthiş bir kaşif.
Sezen aksu şu sıralar elit kitlenin yıldız tilbe ise her zaman olduğu gibi halkın şarkıcısı. Yıldız abla alır, yüreği ile.
Uzay- Sezen- yıldız aşk üçgeninden bahsedilmiyor, müzik konusunda bir vs ise ikisinin de başarısı, kulvarı belli. ikisinin de her kitleden dinleyeni, seveni var ama yıldız abla biraz daha halktan Sezen’in biraz daha elit bi havası var.
bir travestiyle bir balonun versusu.

al birini vur ötekine. ikisi de beş para etmez.
Jenerasyonları farklıdır. Sezen 70-80'lerin, yıldız 90'ların sanatçısıdır. Sanatçıdırlar ama! Halen bir sezen şarkısı açıp dinlenebilir. Yıldız tilbe'nin "delikanlım" şarkısı her dönem dinlenir.
sezen aksu başkadır. sadece bir şarkıcı değil ozandır. yazdığı şarkı sözlerinden, seçip söylediği şarkılardan ne kadar hassas, duyarlı, kendine özgü, dolu dolu yaşayan bir kadın olduğunu hissedersiniz.
Ben de Sezen Aksu deyip nokta koymayı ümit ediyorum. Yıldız Tilbe ayran ise Sezen Aksu sudur. Yıldız Tilbe pilav ise Sezen Aksu ekmektir. Yıldız Tilbe candır, Sezen Aksu hayattır. ikisini de severek dinlemeye devam.
ikisi de nota bilmez.
Sezen Aksu petrol raffinesi ise yıldız tilbe kaçak mazottur.
Yıldız Tilbe ablamız canımızdır.
Sezen Aksu bir tanecik minik serçemiz.