bugün

son seçimi kazanması ile beşiktaş tarihine geçen başkandır.
anlayamıyorum ben bu adamı.
beşiktaş'ı beşiktaşlıları ikiye bölmüş durumda. bir kısım bu adamı sevmiyor ve bu adam başkan olduğu sürece maçlara gitmeyeceğim diyor. kalan kısım ise bu adamdan nefret ediyor ve kanımın son damlasına karşı tüpçüyle mücadele edeceğim diyor. hangi yol seçilirse seçilsin ama birlik olunmalı bence.

kalan takım taraftarları içinse bulunmaz bir nimet.

bursasporluyum. beşiktaş'ı günahım kadar sevmem ama bu adam bir iki dönem daha bjk başkanı olursa takımım beşiktaşla maç yapmak için türkiye kupası kuralarını beklemek zorunda kalırız.
tüm kongre üyelerinin bir yıllık tüp giderlerini karşıladığını düşündüğüm insan.
(bkz: yıldırım demiratan)
aldı başını gidiyor tüpçü muhabbeti; sanırım düşünmüyoruz etraflıca. bu zatın icraatlarını abartıyorsunuz desem direk küfür yer miyim acaba? ama dayanaklarım var, uydurmuyorum dostlar.

en önemli konu olarak kulübün finansal yapısı ve transfer hataları gösteriliyor. açık ve net söylüyorum; 3 büyükler içinde yanlış transfer politikaları yüzünden en az zarar görmüş takımdır beşiktaş. aksini iddia eden varsa sabaha kadar konuşalım, sabaha kadar hesaplayalım beraber. kulübün geleceğini ipotek altına alan başkanların içinde belki de en günahsızı, iddiam büyük ama ediyorum işte.

sportif başarısızlık... bugüne kadar süregelen futbol tarihimizdeki istatistiklere bakarsak 8 senelik bir dönemde 3 fener 3 galatasaray ve 2 beşiktaş şampiyonluğu izliyoruz aşağı yukarı. beşiktaş bu sene ya da önümüzdeki sene şampiyon olursa bu istatistik aşağı yukarı bozulmamış olacak, türkiye kupası başarısı ise geçmişin üzerinde. bu kadar ortalığı yıkacak bir durum muymuş?

kulübe verdiği paralar ve karşılıkları... şunu açıkça söylüyorum ki türkiye'de bir kulüp başkanı kulübe para harcarken asla o parayı geri alabileceğini düşünmez, o parayı sayısı 20 milyona yakın bir taraftarı olan kulüplerden geri alma süreci bir kağıt parçası dayatıp tahsilata girişmek kadar kolay mı sanıyorsunuz? demirören soyadı ne hale gelir düşünür müyüz biraz? sıkar beyler, cidden sıkar.

bu kimsenin sorgusuz sulasiz eleştireleceği asıl konu, beşiktaş'ın asi ruhunu çıkar kardeşliklerine ortak etme çabası, bu asaletini baltalamasıdır. tarih boyunca diğer kulüplerle oluşturulmuş farkların bir anda tüketilmesi, söz konusu menfaat olunca beşiktaş'ın o çok methedilen duruşunun bile sulandırılmasıdır. birikimli birçok beşiktaşlıya soralım, 'el değmemiş temiz bir lig istiyoruz' şeklinde galatasaray'ın menfaatine hizmet eden protesto kimin içine sindi? yıldırım demirören'in adnan polat'ı attıkları golden sonra alnından öpmesi kimin hoşuna gitti? başarılacak işlerin 'siz şike şike, biz sike sike' şeklinde başarılması değil miydi taraftarını asıl gururlandıran?

yıldırım demirören'in öldürürcesine eleştirilebileceği diğer yegane konu, bugüne kadar gelen fenerbahçe ve galatasaray'dan sonra bahsedilen bir kulüp olma durumunu değiştirmek için bugüne kadar ne yaptığıdır. vurun, öldürün bu mevzuda; peki şimdi ben de şunu soruyorum, siz ne yaptınız? bir fenerbahçe'nin taraftarından elde ettiği geliri düşünelim, bir de beşiktaş'ın. ''fenerium kadar kartal yuvası yok, ondan'' mı gerekçe? yoksa desibel rekorları kıranların bir sezonda kaç biletin parasını ödediği mi?

bugüne bugün bu kulübün kongre üyesi sayılırım, ve siz ne kadar biliyorsanız bu camiayı ben de o kadar biliyorum beşiktaşlı dostlar. kazan'ın havasını da, kapalı'nın ruhunu da biliyorum. siz de şunu çok iyi biliniz ki beşiktaş'ın bu seçimini kazanan sevgili tüpçümüz, sayısı 10.000'i bulan kongre üyesinin birçoğunu kendi döneminde üye yapıp çoğunluğunun üyelik aidatlarını cebinden ödedi, istanbul dışından gelenleri de topluca otellerde ağırlayıp rahat etmelerini sağladı. ancak bunları yapıp kime karşı kazandı biliyor musunuz? liboş babasının soyadıyla tahsil ve hürmet görüp beşiktaş'ın bütün değerlerine ters bir zihniyete. 'ne alakası var canım, ne siyaseti?' diyen arkadaşlarımın gözlerinde öperim, o kadar alakası var ki inanamazsınız. önümüzdeki 3 yıllık sürece bu cemaat yavrusuyla girmek o kadar fark yaratacak ki, bu beşiktaşın onlarca senesini etkileyebilirdi.

neticede kötünün iyisidir, beşiktaş için an itibariyle hayırlısıdır. bizim başkanlığını tebrik etmemizin, onun da aklıselim düşünmesinin vaktidir. eğer hatalarından ders alıp düzeltecek kadar erdemli birisi olacaksa beşiktaş'a da geçmiş olsundur, büyük kaza böylece ufak sıyrıklarla atlatılmış olacaktır. son olarak;

(bkz: siyah ulan)
seçilmesinin ardından gaziantep valisi nin gaziantep te 40 gün 40 gece düğün ilan etmesine sebep olan şişko, tipsiz şahsiyet.
rivayet odur ki yildirim demiroren sirketin basina gecip isleri batirmasin diye ailesi baskan olmasini destekliyormus hatta kulube giden milyon dolarlar da da helal olsun demisler.
soyadından da anlasılacagı üzere besiktas ile kupalar arasına demirören biri..yıldırımları da yollayarak inönüyü yakacak..
(bkz: beşiktaş taraftarına çağrı)
kendisiyle ilgili (bkz: kazık çakmak) demek istiyorum şiddetle.
ülkemizde ki demokrasinin güzelliklerinden bir tanesidir.
**
taraftarın isyanına karşın yenide başkan seçilen beşiktaşjimnastik klübü başkanı olan kişi.
(bkz: tüpçü)
beşiktaş futbol kulübü taraftarlarının hoşnut olmadığı, her türk iktidar sahibi gibi; koltuğundan vazgeçmeyen şahsiyet.
varligi bile basli basina temsil ettigi kulubun taraftari olmamak icin gecerli sebeb niteligi tasiyan , ahmet gokcek ile birlikte ligimizin babadan torpille baskan sahsiyetlerinden

ama bjk kongresinin kendisinden ziyadesiyle memnun oldugu gorulmustur.. 1600 farkla secilmesi argo bir atasozunu hatirlatan kisi ( deveye diken ... )
--spoiler--
http://www.htspor.com/spo...m-ne-zaman-uyanirsin.aspx
--spoiler--
görsel

(bkz: pişmiş kelle)

edit: yahu baktıkça gülüyorum, o nasıl bir ifadedir öyle?
Deniz Baykal'ın spordaki versiyonudur. Kirli tezgahıyla ne yazık ki beşiktaş''a ne yazıkki yine başkan olmuştur.
(bkz: yıldırım dertören)
turkiye de 6 senedir hic bir cocugun besiktas li olmama sebebidir kendisi. bariz basarisiz bir yonetim sergilemesine ragmen, hala kendine besiktas baskanligini yakistiriyor olmasi ya besiktas li olmadigindan ya da safligindan kaynaklanmaktadir.
Bu adam gidene kadar beşiktaş maçlarına hiçbir şekilde gitmeyeceğimdir.Kartal yuvalarına uğramayacağımdır.Aldık gittik ne oldu? itin götüne soktu takımı.Tabataya gidecekse aldığım formalar kaşkollar şapkalar,aldığım kombineleri satana kadarsa herşey,delegelerin yarısı oy vermeye gelmiyorsa onlarda bizi o şekilde tutuyorlarsa daha protestodayım kardeşim. Sevmiyorum bu herifi,pire için de yorgan yakarım. Klubede tırnaklarını yiyen delgadoyu özledim ben gerisi yalan.
erdoğan demiören'in oğludur.
vali yardımcısı ve belediye gorevlileri tarafından isletmelerin sigara yasagına ne derece uydugunu kontrol etmek amaclı yapılan 19 subat 2010 nevizade sigara baskınında bir mekanda bulunan birkac carsı taraftar grubu mensubunca alkol ve kamera etkisi ile konuyla ilgisi yokken istifaya davet edilen televizyon kafalı sahıs. (bkz: yıldırım demiroren yeter)
güiza bile oyundan alınıp taraftar yuhalayınca ağlıyorken sen senelerce yıldırım demirören yeter dedik anlamıyorsun , tasvip etmesek de bazı taraftarın * soy sop küfretmesinden anlamıyosun , kulübün ebesine atladın ne hallere düştüğümüzü anlamıyorsun e sen hiç bi şeyden anlamıyosun be kardeşim artık bi zahmet yeter.

(bkz: güiza kadar olamadın allah belanı versin)

peşin edit: x kişisine allah belanı versin demek kanunen sakıncalı değildir.
rahmetli yadigar ejderin birebir kopyası.
seçimi kazanması için ettiğimiz duaların hakkını verip, beşiktaş'ı batırmasını temenni ettiğimiz yönetici.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar