bugün

gollüm'den farkı olmayandır.

edit : ama iyi anlamda söyledim.*
yüzüklerin bir efendisi olabileceğine inanmayan yazardır.* ama gollüm karakterini sağda solda duymuş,fotoğraflarına da rastlamış insandır; ayrıca alıngan bir insandır ki alınmakta haklıdır, zira gollüm'e benzetilmek kimsenin hoşuna gitmez.
frodo'yu görmediği için şanslı olan insandır. zaten görse de filmin yarısında çıkıp gidecek olandır.
yüzüklerin efendisi serisinin her filmini defalarca izlemiş insandan farkı olmayandır...
yüzüklerin efedisini hala okumadıysa pek de bir şey kaçırmamış insandır.

edit: yüzüklerin efendisi sadece fantazi - kurgu alanında değil kesinlikle tüm alanlarda bir başyapıttır. hobbit'i okumadan seriye başlamak bile bazı şeyleri algılamayı zorlaştırır. bu nedenle serinin birinci kitabında hobbiti okumayanlar için hobbitler üzerine bir kısım bulunmaktadır. kitapları okunmadan filmlerin izlemesi ile sadece filmleri izlemek arasında çok büyük bir fark olacaktır.
hala lost izlememiş insan gibidir. populer kültür diye zorunluluk getirilmediyse yasalarla gayet normal insan davranış biçimdir.
hiçbir şey kaybetmemiş olan insandır. neticede bir film, izlesen ne olur izlemesen ne olur ?

türk toplumunda popüler filmleri izlemeyenler cahil muamelesi gördüğü için soran olursa 'izledim' deyin gitsin.
sinema izlemek kitap okumak kadar kritik olmadığı için küçümsenemeyecek, hor görülemeyecek insandır. ancak kitabı okunmamışsa yazık olur. ingiliz edebiyatının ve mitolojisinin en güzel eserlerinden birini okumuş olmak, görsel kasalım seyirci gelsin diye çekilmiş filmi izlemekten iyidir.
televizyonda 9823892 kere gösterilmesine rağmen kişi izlememiş ise gerçekten bir problem vardır.en azından insan bi merak eder bunu bu kadar gösteriyolar ne özelliği var diye.
yüzüklerin efendisini "hala" izlememiş insan eleştirilere konu edilemez. asıl soru şudur; yüzüklerin efendisini hala okumamış insan nedir? tembel heriftir. bakıcıdır o. kültürel hegemonyanın bir parçasıdır.

ha diyen olursa ki böyle adam mı olur o kadar verildi, şöyle tanıtımı yapıldı, şöyle rekor kırdı. ben izledim efendim ilk filmi. tatmin olmadım sonrasını da izlemedim. ama ne olup bittiğini biliyorum çünkü kıçımı kaldırıp kitabı okuma zahmetinde bulundum üstelik bu seri piyasada yokken. ha şimdi hava mı atıyorum, atarım a.q. hem sen kalk bir çok ayrıntıyı bilme hem de lak lak yap yok şöyledir bunlar, yok böyledir. ha tabii hem kitabı hem de filmi izleyenlere lafım yok sadece boş boğazlığa gerek yok diye şey ettim efendim.
'dostlarım siz hiç kimseye boyun eymeğin.' repliğini duymamış insandır. 9 saat izliyorsun son dakika kralın golü geliyor. ne dedik yani izlemediniz diye kültürsüzsünüz , okumadınız diye cahilsiniz mi dedik. yine de siz hiç kimseye boyun eymeğin.*
talihsiz kişilik.

eğer bir arkadaşı varsa ona bir iyilik yapıp ilk doğum gününde üçlemeyi hediye etmelidir.
asosyal, dünya sikeme minare götüme diyen tiptir.
yüzüklerin efendisini izlemek gibi bir zorunluluğu olmayan insandır.
bu seriyi bastan sona ruhuyla ve hissederek izlememis olan herkesin dahil edilebilecegi insanlardir.
şaka gibi.
hiçbirşey kaybetmemiş insandır.
benim gibi birinci filmi izlemeden ikinci filme sinemaya giden filmin yarısında off bu ne yaa.. para verdim diye seyretmek zorundamıyım diyerek filmin ortasında bırakıp çıkan kişinin diğerlerini izleme zahmetine girmemesidir. izlememekle de hiçbir şey kaybetmediğini hissetmektir.
yakın zamanda da izlemeyi düşünmeyen kişidir.
televizyonu evinde sadece gürültü olsun, çeşit olsun diye açanların umrunda olmadığı filmlerden biridir.
(bkz: salak sacma bir film olarak yuzuklerin efendisi)
90'li yillarin ikinci yarisinda dogmus cocuklar olabilir mesela!
illa insan olmasi sart degilse, (bkz: oneydilan)*

mazareti; cok uzun olm lan.
korsan almasına rağmen yine de üşenen insandır.

saçma oldu değil mi ? açayım hemen. korsan cd 2,5 tl aldığım yerde şimdi. bunlar 2 cd'den oluşuyor. dvd olmadığından. ama yüzüklerin efendisi serisinin her filmi 3 cd'den oluştuğu için 3 tl'den oluşuyor ve abi bilemezsiniz o 50 kuruş insanın gözünü nasıl korkutuyor.
(bkz: insanlıktan çıkmıştır artık)
panik yok! izleyecek insandır kendisi. sakin...
televizyonu, interneti olmayan; kısacası medeniyetten uzak yaşamayı seçmiş insandır. yoksa insan merak eder biraz. " kim lan bu yüzüklerin efendisi? "