1. 1.
  1923 yılında üsküp'ün iştib kasabasında doğdu.türk musikisine olan ilk ilgisi babasını bağlama,annesinin kanun çalmasından kaynaklanıyormuş.hiç kimseden ders almamış,eline geçen bir udu değerlendirmiş ve kendi değimiyle "tesadüfen udi" olmuştur.asıl mesleği olan öğretmenliği 1953 yılında sınavına girip kazandığı izmir radyosunda çalışırken aynı ilde sürdürmüştür.musikiye çok şeyler kazandırmış olan büyük bestekar,müzisyen,gönül dostu nalkesen 2003 yılının ilk dakikalarında evinde kalp krizi geçirerek vefat etmiştir.

  eserlerinden bir kaçı:dargın ayrılmayalım diye koştum sana dün,çatılmış kaşlarınla kime düşmen gibisin,sormamışsın hiç kimseden,veda busesi,kapın her çalındıkça,o ağacın altını...*
  2 ... nıhavend
 2. 2.
  (bkz: o ağacın altı)
  (bkz: avuçlarımda hala sıcaklığın var)
  2 ... pafküf
 3. 3.
  (bkz: seni her gördüğümde)
  1 ... vernon sullivan
 4. 4.
  türk sanat müziğine büyük hizmetler etmiş öğretmen, udi, bestekar.

  1923 yılında üsküp'de doğmuş; etnik baskılar sebebiyle izmir'e yerleşmiş ve yine izmir'de 2003 yılında hayata gözlerini yummuştur. veda busesi, kimi dertten içermiş, avuçlarımda hala, madem küstün dargındın, dargın ayrılmayalım, o ağacın altı, gözlerin doğuyor gecelerime gibi sayısız besteye imza atmıştır.
  1 ... sanitarium
 5. 5.
  tam manâsıyla gönül adamıdır.hem güftekâr hem bestekâr hem şair.çok kral besteleri olmasına rağmen arka arkaya 10,15 şarkısını dinleyince her nekadar farklı makamlarda bile olsa bestelerin birbirine benzediğini görürsünüz.Şarkının ismini dahi duymadan aha bu yusuf nalkesen'in bestesi diyebilirsiniz.
  4 ... viki portmanto
 6. 6.
  Türk sanat dünyasının en önemli isimlerinden biri olan 2003 yılınDA VEFAT ETMiŞ büyük bestekar. "Veda Busesi" “Saymadım Kaç Yıl Oldu”, “içimdesin”, “Söylemez mi Bestem?”, “Seninle Bir Sonbahar”, “Kimi Dertten içermiş”, “Yalan Değil”, “Avuçlarımda Hala Sıcaklığın Var”, “Kapın Her Çaldıkça”, “Gitmek mi Zor?”, “Madem Küstün”, “Dargın Ayrılmayalım” ve “O Ağacın Altı” gibi sayısız unutulmaz bestelerin sahibi.
  ... cikita muz teoremi
 7. 7.
  türk sanat müziğinin en önemli bestekarlarından birisidir.

  bülent ersoy bu adama gayet değer verir..
  1 ... toleys
 8. 8.
  Veda busesi isimli türk sanat müziği şarkısının bestekarıdır. Birbirinden kıymetli eserlere imza atmıştır.
  ... venus etkisi
 9. 9.
  1952 yılında açılan izmir Radyosu Saz Sanatçılığı sınavıyla TRT kadrosuna giren Nalkesen,yaptığı “Veda Busesi” bestesi büyük bir patlama yapar ve milyonların diline düşer. (d. 25 Aralık 1923, Üsküp – ö. 2003, izmir)
  1 ... true
 10. 10.
  "ne arzu ediyor ne istiyorduk
  gün oldu, başbaşa hayaller kurduk
  kimi gün bir alev, kimi gün bir korduk
  gün oldu boş yere darıldık durduk."
  hicaz eserin bestekarı
  ... lorem1