bugün

isviçre'de ''ermeni soykırımı diye birşey yoktur'' dediği için hakkında soruşturma başlatılan türk tarih kurumu başkanı.. prof.dr.
karizmatik adam.
1949 adana doğumlu tarih profosörü.
(bkz: ermeni tehciri)
hrant dink'in cenaze töreninde, hepimiz ermeniyiz sloganını atanların büyük bir çoğunluğunun, belirli bir ideolojiye mensup , bu cinayeti kendi emellerine alet etmek ve toplumu germek için kullanan, önceden organize edilmiş gruplardan oluştuğunu iddia eden türk tarih kurumu başkanı...

http://www.haberturk.com/...cat=110&dt=2007/02/26
türk tarih kurumu başkanı.ermeni sorunu üzerine araştırmalar yapan tarihçi.
yakında milletin kafatası ölçülerini almaya başlayacak olan sözde bilim adamı...
'Kürt diye bildiğimiz insanların yapısal olarak Türkmen asıllı olduğunu, Kürt Alevi olarak bilinen vatandaşların ise Ermeni kökenli olduğunu gördük' demesinden ötürü Alevi bektaşi federasyonun görevden alınmasını istediği kişidir.
ne yaptığı bilim ne de kendisi adam olan kişidir. resmi tarih denen saçmalığın doğal sonucu olarak bu adamlar türedikçe, bir gün hepimizin maymun olduğunu söylemeye cesaret edecek adamların da cesaret kazanıp türk tarih kurumuna başvurmaları beklenir.
(bkz: yusuf hayaloğlu)
gereksiz...
lüzumsuz...
çapsız...
an itibari ile tvlerde boy göstermekte. son dakika açıklaması yapıyor. anladığım kadarı ile söylediklerinin tam olarak arkasında değil.
http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=230551
ermeni olduğuna dair şüphelerim gittikçe artmakta.
baksanıza türkiye' de ki ermeni nüfusunu çoğaltmaya çalışmakta.
(bkz: al sana yusuf halacoglu)
(bkz: bunama)
önerme sıçmış kişidir. evet bu sıçmak kelimesi dün yaptığı saçma sapan açıklama için aranılan kelime. kürtler türkmenmiş, aleviler de ermeni, türkler de isviçreli zaten. kaynak göster hocam diyorum kendisine. göstereceği kaynak büyük ihtimalle kaba etleri olacağı için kurcalamayacağıma da söz veriyorum.
yakında allah ın da türk olduğunu iddia edecek kişi.
kendini kürt sanan biçok insanın ondan araştırma istediğini
bu insanların kürt değil de türkmen kökenli olduklarını öğrendiklerinde çok sevindiklerini, hatta bundan dolayı boynuna sarılanlar olduğunu söyleyen şahıs. bu cümlelerden anladığımıza göre kürt olmak utanç kaynağı. insanlar kürt olmadıklarını öğrenince üzerlerinden bir yük kalkıyo.
mottosu dünya türk olsun olan adam.

ona göre gözü çekik türk'e japon, teni siyah olan türk'e de afrikalı deniyor.

biz de ales'e girip kariyer yapmaya çalışıyoruz. adam bu kafayla profesör olmuşsa, ben zıplayarak stratosfere çıkarım.
Turk Tarıh Kurumu baskanı ve Ermenı Soykırımı adlı mutlaka okunması gereken bır kıtabın yazarıdır kendısı...
kayseride düzenlenen ''türk tarihi ve kültüründe avşarlar'' konulu sempozyumda, ''türkiyede yaşayan kürtlerin 'türkmen kökenli', kürt alevilerinin ise 'ermeni kökenli' olduğu''nu iddia etmiş türk tarih kurumu başkanıdır.
benim aylar önce söylediğimin daha yeni farkına varmı$ tarih kompetanı. (#1298547)

bo$a nefesini tüketiyorsun yusuf hoca. bu memleket "kürt-türk" diye bölünmeyi çoktan kafasına koymuş. bırak karışma. herkes s.ksin birbirini. "biz türküz kürt olamayız" demeye devam etsinler. nede olsa türkler üstün , kürtler aşşağılık ırktır.
http://www.sonsayfa.com/news_detail.php?id=52508
tezleri yüzyıl öncesinden kalma, güneş dil teorisi döneminden çıkma türk tarih kurumu başkanı. öncelikle ortaya attığı teze karşılık cumhuriyet gazetesinde bir bilirkişi bu söylediklerinin bilimle alakası olmadığını söyledi. çünkü türk tarih kurumunun başına gelmiş biri geçmiş kayıtlara bakmadan konuşmaz , geçmiş kayıtlara bakıldığında ise hiç de öyle büyük bir din değişim operasyonun olmadığını görüyoruz. çünkü osmanlı döneminde devletin yaptıkları kaydedilirdi, buna din değiştirme de dahil. ayrıca kürtlerin ermeniler ile genetik bir bağının olup olmadığını da incelediğini hiç zannetmiyorum. eğer öyle olsa bu topraklarda milyonlarca dolarlık kaynak aktarılırdı, genetik araştırmalara. kendisinin bu çıkışı siyasi olup, bir an önce tarih kurumundan istifa edip siyasete atılması beklenilebilir.
hallaçoğlu'nun "Kürtlerin Türkmen, Kürt Aleviler'in ise Ermeni dönmesi" olduğu iddiası tarihçileri ve araştırmacıları şaşkınlığa uğrattı.

"Hallaçoğlu'nun açıklamaları Nazi Partisi'nin uygulamalarını hatırlatıyor. Nazi Partisi'ne üye olmak için de yedi kuşak Alman olduğunu ispat etmen gerekirdi. Toplama kamplarına sadece Yahudileri değil, kökeninde bir kuşakta Yahudilik olan insanları da yolladılar. Bu, onlara göre "kötü kan"ın, "iyi kan"a baskın olduğuna dair dünya görüşünü yansıtıyordu. Hallaçoğlu'nun açıklamaları, o dünya görüşünün 2007'deki temsilcisi. 1930'ların ırkçılığının kokusunu taşıyan bu açıklamalar bir akademisyene yakışmıyor. Ülkenin belgelerinin emanet edildiği kurumun başındaki kişiye hiç yakışmıyor. 500 yıl sonra bunlar "Ermeni" diyerek geriye doğru ırkçı yolculuğa çıkmak, kendi dili ve kültürü olan insanlara "Kürt değil, Türkmensin" demenin ırkçılıktan başka açıklaması yok. Bu zihniyet bölücüdür." *

"O lafları eğer o şekilde söylediyse A'dan Z'ye yanlış. Köken hissetme meselesidir. Kimse kökenini bilemez. Hele Türkiye'de 3-5 kişi bilebilir, ama uzak geçmişi bilmek mümkün değil. Türkiye bir harman. Adam kendisini Kürt hissediyorsa Kürttür, Türk hissediyorsa Türktür. Kürdüm dedi diye öldürecek misin? Kalkıp "Sen Kürt değilsin" demek kadar saçma birşey olamaz. Bunlar bir tarihçiye yakışmayacak laflar." *
http://www.ntvmsnbc.com/news/417781.asp?cp1=1
"maalesef Ermeni" sözleri, yıldırım türker tarafından maalesef ermeniyiz biçiminde yanıtlanmıştır.

(bkz: sarışın osmanlı tarihçileri)
profesör olmuş ama adam olamamış, boğazın dokuz düğüm olduğunu unutup bir düşünüp dokuz konuşan, ağzından çıkanlarla memleketi birbirine katan, şu sıralar boş işlerle uğraştığını düşündüğüm insan evladı.