bugün

Her türk gencinin hayali, bir de ekstradan en popüler olanları olur dönem dönem.

kısaca, memleketten uzakta eğitim almaktır.

Bunlardan biri misal;

LYS bitti, stress yapmayın, Fırsat Yurtdışı Eğitimde !
Merhaba Arkadaşlar;

Yıllık sadece 760 euro üniversite harcı ödeyerek, dilediğiniz bölümü okuma fırsatı, üstelik bulgaristan, romanya, kazakistan, rusya gibi ülkelerde değil, Avusturya'da ! (bkz: No kangaroos in Austria)

Neden Avusturya ?

- Düşük harç (760 avro)
- Yök denklik problemi yok
- Kaliteli üniversiteler
- Türkiye'ye yakın bir ülke, sıkılınca gel-git
- Aylık 600-700 avro yaşam masrafları

Nasıl olacak ?

- Avusturya'da okumak istediğiniz bölümü Türkiye ya da Kıbrıs Üniversitelerinin birinde kazanmanız yeterli, devlet ya da özel üniversite olması önemli değil, çünkü kazandığınız bölüme kayıt yaptırmak dolayısıyla ücretini ödemek zorunda değilsiniz, gereken tek şey ÖSYM yerleştirme belgesi !

Detaylar orda bursa şurda derken, en iyisi burada: http://www.avusturyam.com/
çocukların ve gençlerin başka kültürleri tanıması ve değerlendirmesi açısından faydalı olabilecek eylem.
http://www.biguddi.com/8/...itim-ve-eglence-bir-arada!
girilen yorumlara bakınca hayran kaldığım ancak gerçek dünyaya dönünce öfkelendiğim eylem. Avustralya da eğitim. sıkılınca git gel. ben Van da okuyorum aynı ülkedeyken bile ben sıkılınca memleketime git gel yapamıyorum efendim. maddi durumu iyi olanlara hem eğitim hem kendini geliştirme hem de kültürel bir faaliyet bize ise ütopya her zamanki gibi.
Bilgi almak istedigim egitim secenegi. Bilgisi olan varsa bi bana yazsin reca ederim.
Bir ara kalitesiz Ukrayna/ Rus üniversiteleri çok modaydı; Türkiye'de iki soru çözemeyen adamlar oraya koşuyordu hala öyle mi?
soruları olanları her türlü yeşillendirebileceğim konu.
deli gibi istediğimdir. Tercihen japonya. Tercihen yüksek lisans.
bir danışmandan yardım alınması işinizi çok daha kolaylaştıracaktır. burs, vize gibi birçok konuda yardım alıp bilgi sahibi olabilirsiniz. tavsiyem zeylan isimli firma
eğitim için gerekli meblağdan bahsedecek olursak, hangi ülkeye gidecekseniz gidin türkiye'de belli bir birikiminizin olması gerekir. yoksa oradayken size kefil olabilecek bir garantöre ihtiyacınız vardır. eğer garantörünüz yoksa ve durumunuz eğitim süresi boyunca gerekli parayı karşılamaya yetmiyorsa daha az bir meblağ ile gidip orada çalışabilirsiniz ancak bu riskli bir hareket olur. zira okulun sizi içeride hemen bir işe başlatması mümkün olmayabilir. o yüzden maddi anlamdaki hesabı iyi yapmanız gerek.
zamanında ingiltereye gitmiştim. yıllar önceydi, gittim, iki yıl kaldım, döndüm. yardım eden firma ata yurtdışı eğitim diye bir yerdi. yıllar çok çabuk geçiyor.
yurtışında eğitim herkesin hayali. özellikle ülkemizde eğitimin sıradan bir hale gelmesi sonrası birçok öğrenci yurtdışında eğitim almak istiyor. en çok eğitim alınan yerler arasında ingiltere, kanada, malta, amerika dil okulları var. düşünenler için buradan bakabilir: https://www.pregitim.com/
bizzat aldığım eğitimdir.