bugün

harbiden ya, neden yok? türkiye'de onlarcasi var. yurtdisinda neden denenmedi? yabancilar özelini paylasmiyorlar da denemez, diger sosyal mecralarda paylasiyorlar. azerbaycan'da bir sözlük var ama diger ülkelerde olmama sebebini ben bulamiyorum.

edit: bence reddit'in konsepti cok farkli. simdi (bkz: my2cents io) cikiyo, onun konsepti benziyo biraz gördügüm kadariyla.
görsel

edit2: urban dictionary demeyin, konuyla ilintisi yok.
reddit var.
Belki vardır, biz bilmiyoruzdur.
E reddit??
yurtdisinda yok ama yurtdışında var.
sözlük kültürünün olmaması.
urbandictionary.com. çizgisini de bozmadı. 99'dan beri sözlük olarak hayatına devam ediyor.
dolu var. ama mal dolmasın diye dillendirilmiyor sadece.
uludağsözlüğü kıskandıkları için kurmuyor gavurlar.
quoranın olabilitesi yüksek.
#45258529 bakın şu an sorunuza cevap veriyorum. evet öyledir.
Çünkü onlarda sözlük diye bir kelime yok.
adamların derdi yok, mutsuzum ne yapmalıyım diye entry aramıyorlar ki.
redditte takılıyorum şu aralar. tabii konsept bakımdan sözlük gibi değil ama gündemi takip etmek, esprili yaklaşımlar falan bakımından tatmin ediyor.
interaktif sözlük sitesi değil de reddit ve quora vb. platformlar var.
parasız enayice birine köşeyi döndürüp kendini sefil etmek sadece bu topraklara özgü. oralarda kimse para almadan serçe parmağını kımıldatmaz. kimsede bedavadan böyle bir şeyi insanlara yaptırıp gerim gerim ortalıkta dolanamaz. bu kadar insanın emeğini yiyip alnı ak yüzü pak kimse dolaşamaz ortalıkta. bizde ohoo. sözlük sahiplerini kul hakkı açısından cehennemde özel best of bir kısım bekliyor.
hadi canım bırakın bu masalları..