bugün

Türk mutfağına hastret kalacağınız ve kolay kolay bulamayacağınız son lezzetleri tatma eğilimidir. tercihim Ali nazikten yanadır.
keisnlikle yapılması ve yenilmesi gereken yemektir. pizza da yenebilir . zaten yabancı yemeği diye düşünebilirsiniz ama yurt dışındaki tüm pizzlarda domuz eti kullanıldığ için hasret kalcaksınızdır. almanya gibi türk nüfusun fazla olduğu yerlerde döner kebap gibi türk yemeklerinden kolayca bulabilirsiniz. ama ev yemeklerine hasret kalacağınız bir gerçektir.
iki porsiyon bol tereyağlı iskender.*
ki çok değerli olur her yerde döner olsa da bursada bir kaç yerde yapılanı harici o müthiş zevki vermez. ankaradaysanız denemeyin gidin hamburger yiyin.*
(bkz: muhlama)
(bkz: hamburger)
(bkz: pizza)
dudaklarımı oku bebeğim:

çiğköfte.. oh yeah..
imam bayıldı yanına bol sarımsaklı dere otlu cacık, pilav üstüne fıstıklı baklava. bu mönü sizi dönene kadar idare eder.
keyfineize gore degisebilecek monu.
ama sanki bir porsiyon iskenderi zor bulursunuz yurt disinda hatta bulamassiniz.
turk mutfagi deyince kebap, et tarzi seyler getirirler fakat yapilis teknikleri turkiye'deki gibi degildir.

birde kokorec yenmeli yurt disina cikmadan. tabi bildiginiz ve hep gittiginiz bir yerde. cunku kokorec her yerde yenmez. ama onun lezzeti varya hic bir seyde yok.
türk işi bol tereyağlı anket! fazla kaçırılması durumunda bünyeye ciddi hasar verebilir.
yiyen bilir yemeğidir,lakin bi daha nerde bulcan da yiycen ki mantığıyla kurufasulye pilava abanan arkadaşlar tanırım ki avrupalı onları iyi tanımaz...tısır fısır tısırdarlar...
(bkz: şebit mantısı)
içli köfte. *
pizza, iskender, mantı, ve yemek sayılmasa da yapılması farz olan sabahları simit-poğaça-çay.
(bkz: mantı)
(bkz: kokoreç)*üstüne de işkembe çorbası iç.ben denedim ve kustum. *
(bkz: kokorec)
mantı, kuru-pilav, dolma, içli köfte, rakı
kuru fasülye-pilav olmamalıdır.