bugün

Sabah kahvaltıda 2 tane yediğim günlerde bile öğlen aynı saatte acıkıyorum. Yufka ekmeği dışında tok tutucu bi besin yok.
iyi madem oldu olacak kahvaltıyı sadece 1 tencere yumurtayla yapayım istersen.
kesinlikle katılıyorum. kimi tok tutuyor allah aşkına bu yumurta?
acıkmayalım diye aşçılık kursuna gidelim bari. Yumurtayı haşlamayı zor beceriyorum ben. üstüne tereyağı eritmeler, peynir rendelemeler falan. Şarapla marine de edelim, akşama doğru hazır olur kahvaltı.
--spoiler--
en az 3 saat acıkmamanız garantili..
--spoiler--

Zaten ne yersek yiyelim 3 saat tok kalalım bi zahmet de mi :D.
15 dakka falan tok tutar ya. Tereyağı eritsen 25 dakika.
120 kilo bir oturuşta bir kuzuyu mideye indiren adamın bir iki yumurtanın tok tutacağını sanması da kaderin bir cilvesi işte.
eski yumurtalar tok tutardı. nerdeee o eski yumurtalar !..
yok ya obez sayılmam, ben yediğimi eritirim. ama bazen gece acıkınca çok geriliyorum. Komşular kapıya bir leğen et bırakıyor, onu yiyorum. Şimdi bu leğen boş geri gönderilmez deyip leğeni de yiyorum.
Beni tutuyor

Yumurta yemediğim sabahlar 2 saat sonra açlıktan kırılıyorum gözüm dönüyor.
Sabahları mutlaka bir tane yemek lazım.bende ise yarıyor.fazla acikmiyorum.
Eğer yumurtayı tok tutması için yiyorsanız sadece beyazını yiyin, sarısını atın.
Yumurtanın beyazı saf proteindir . Fazla protein kilo aldırmaz .
Ama sarısı yağ ve karbonhidrattır , kilo aldırır .
Karnında kurt, solucan, tenya falan vardır.
direk tavuğu yiyorum daha tok tutuyor.
her türlü protein ve sağlıklı yağların tok tutma özelliği, ekmek, pirinç gibi çabuk şekere dönüştürülen gıdalardan daha fazladır.
yumurtanın s. tuttuğu talanı diye okudum...
Üstüne Reçel dök bide öyle dene.
Ramazan ayında öğlen vakti farkına varılan yalan.
bana balık bu etkiyi yapıyor sofraya tok oturup aç kalkıyorum menüde hamsi olunca. bununla karnı doyan insana şaşırıyorum. en son 2 palamut u yediğimde doymuştum.