insanlar internette bir şey araştırıyor karşısına bir başlık çıkıyor bir şey öğreniyor. Mesela ekşiyi ben bir şeyler araştırırken okuyorum. Kendi tecrübesini de paylaşsa kadın / erkek bir şey öğretiyor. Yoğun regl kanaması başlığı da o açıdan faydalı ama bana ne senin tanım ya da Bilgi içermeden kan sulandırıcı aldığından. Mesela şu hastalıklardan olur, şunu yaparsan iyi gelir diyebilirsiniz de sizin menstürel döngünüz bu kadar sapığın olduğu ortamda söylenmesi gerekli mi?

Tanım regl dönemlerinde 2 saatten daha kısa sürelerde ped değiştirilmesini gerektirecek şekilde kanamadır.

Edit: başlık başa kaldı.
rahimden kopan parça parça kanların, sanki biri ayağıyla eziyormuş gibi vücudu etkileyip, insanı sıcak su torbasına bağımlı yapan bir kanamadır yoğun regl kanaması. erkekler yaşamadığından onlara kolay birşeymiş gibi gelir, bu ağrının dengini taşaklarınıza okkalı bi tekme attırarak öğrenebilirsiniz.
Hep merak etmişimdir. Düşünün en önemli organlarınizdan biri sürekli kanıyor. Erkeklerde de anal kanama olsa keşke ancak o zaman kadınları anlarlar.
iğrençsiniz kezolar.

T: her taraf kan revan sanki biri katliam yapmış gibiymiş.
Normal olmayan ve nedeninin mutlaka araştırılması gereken olumsuz bir durumdur.
Çoğunlukla, rahimde oluşan miyom ya da kistlerden kaynaklıdır.

Hem yoğun hem de uzun sürmesi, bünyeyi yorar, hırpalar, bütün gücünüzü alıp götürür.

Kadınlarda görülen, demir eksikliğine bağlı anemi yaşanmasının en büyük sebebi budur ve ülkemizde sıklıkla rastlanılan bir durumdur.
En fazla iki da üç periyodunuzda yoğun kanama yaşarsanız, mutlaka jinekoloğunuzla görüşmelisiniz.
ihmal etmeye gelmez, zaman kaybetmenin anlamı yoktur.

Regl dönemlerinde kan sulandırıcı ilaçlardan, ya da bu fonksiyona sahip, bitki çayları ve türevlerinden uzak durmak gerekir.
Soğuğa yakın ılık duş alınması da kanamayı azaltan bir etkendir.
marketin koteks reyonunu bosalttim. yok boyle yogun bir regl.

teyzeler de cins cins bakiyor ne yani insan yogun bir regl de mi olamiycak aq.

kizlar bana bitki cayi onerin.
hep şuralarim yumurtaliklarim belim agriyor.
Kan sulandırıcılar kullanılmadığı halde ağrı ve yoğun kanamalar oluyorsa büyük ihtimalle endometrial polip vardır. Bir uzmana görünmekte fayda var.
sevgilisi tarafından yoğun kanırtılanların sözlükteki yazarların midesini bulandırması olayıdır. lahmacun yerken bu baslık karsıma cıktı amk.
regl olağan doğal bişey. ama senin kanamandan bize ne. ne yapmamızı bekliyorsun sıcak su torbası bitki çayı nutella karnını felan ovmamızı mı ?

ilgi çekmeye mi çalışıyorsun amaç ne yani. sağlıksal bir problemin varsa da biz doktor değiliz tıbbi öneri, tedavi ilaç felan da öneremeyiz yani bir sağlık kuruluşuna başvur.
(bkz: regl nedir)
olağan. kansızlıkla bitecek olandır. B 12 takviyesi lazım.
Ah ah hayattan soğutur, çaresi de yok valla neler neler denedim.