bugün

okuma ve anlama hızınızı geliştirin.yoksa yetiştiremezsiniz.
sizin için önemli olandan önemsiz olana doğru yapın, vakit yetmezse bile önemsizler kalsın..
yada sizin için kolay olandan zor olana doğru yapın vakit yetmezse bile zaten çoğunlukla yapamayacaklarınız kalmış olur..
uyanır uyanmaz, zihin açıcı etkisi nedeniyle yarım litre kadar tam yağlı ılık süt içiniz biçiminde hayat kurtaran tavsiyelerdir.
(bkz: lys ye tekrardan hazırlanıp ilk on bine giren kişi) bu başlığın bitinci entrysinde uzun uzun anlattım. özzellikle şimdiden seneye bırakmayı düşünenlerin göz atması faydalı olacaktır. umarım işinize yarar. yolunuz açık olsun.
Gençler size çok ince konfigürasyon vericem doluşun. Herşeyden önce ygsden hiç korkmayın çünkü ygs yüzde 40 puan getiricek ve daha kolay o yüzden ne kadar rahat girerseniz sınava sizin için o kadar artıdır. Bu arada tm düşünen arkadaşlar için altını çize çize yazıyorum türkçeye çok vakit ayırın matematiği tam bilmiyosanız en sona yarım saat bırakın türkçeden sonrada sosyal çözün hızlıca ama herşey bittikten sonra fene bakın kesin kek sorun vardır fenden 4 kek soru 4 puandır küçümsemeyin beyler hadi kolay gelsin size sınavda raad olun türkçeye abanın..
sınav merkezinin bahçesine gelindiğinde sınava tam 10 dk kala 50 gr kadar kuru kayısı yeyiniz biçiminde über tavsiyelerdir.

kuru kayısı gümüş iyonları içerdiği için zihinsel aktiviteyi hızlandırmaktadır. tabii gümüş derişiminin bünyenizi bozması gibi bir korkunuz varsa kayısının üzerine ılık su da içebilirsiniz...
başarılı bir gün başarılı bir kahvaltıyla başlar. başarılı bir kahvaltı da dozunda protein demektir. ygs'ye girecek kardeşlerime tavsiyem ygs günü mutlaka 3 yumurtaya yapılmış sucuklu kaşarlı omlet yemeleridir.

ben geçen yıl bunu yaptım ve koftiden girdiğim sınavda 4000 küsürüncü oldum. protein candır !
şu video'yu izlemeden girmemeleri gerekir : https://youtu.be/y9yegDn8QgA
benim gibi heyecandan dolayı uyuyamayıp hiç uyumadan sınava girme seçeneğini tercih etmeyin.
o piti piti.. yapmayın, tutmuyor.
Herkes emeğinin karşılığını alır.Sadece sağlığınıza dikkat edin yeter.Çalışmayanlar da mucize beklemesin.
Sekerleri yemeyin gencler odaklanma sorunu yaasarsiniz.
Gireceğim sınava kitapçığı ver hoca ben evde çözerim deyip, kitapçığı alıp çıkacağım. Stratejik düşünüyorum.
Sınavda bocaladiginiz soruda asla bilgi eksiğiniz olduğunu düşünmeyin . Azami bir bilgiyle ygsde çok rahat 140 150 zorlanır . Soruyu yapamıyorsanız lütfen bakış açınızı değiştirin .
öncelikle hepinize başarılar diliyorum.

çok tavsiye verecek biri sayılmam. çünkü o sınava 3 kez girmişliğim var. hatta okul bırakıp başka okula geçmişliğim var falan. yani çok da tavsiye veren abi tipine uygun sayılmam.

ama şunu söyleyebilirim arkadaşlar, çok da kasmayın hani. mucize beklemeyin. biraz klişe olacak ama gerçekten sadece bir sınavdan iyi not almak hayatınızı kurtarmayacak, sizi ömür boyu mutlu etmeyecek. düşük not almak da hiçbir şeyin sonu olmayacak.

sanırım çalışmaya pek vakit kalmadı zaten. onun için şu dakikadan sonra hepiniz için emeklerinizin karşılığını ve hakkınızda hayırlısını diliyorum.

çok da size baskılandığı şekilde kariyer manyağı olmayın. sonu gelmez. elinizden geldiği kadar yapmak istediğiniz şeyin peşinde koşun. ve bunda başarılı olmaya çalışın. ama puanı en yüksek okul, prestiji en yüksek iş, maaşı en yüksek pozisyon falan filan bunlar sizi mutlu etmeyecek emin olun.

hele bir de kariyer hırsınız olursa en en en en derken kafayı yersiniz. yükseldikçe doyumsuz olursunuz. hiçbir şey mutluluk vermez.

şu koca dünyayı, bunca nimeti, güzelliği, doğayı, mutluluğu düşünün. ygs dediğiniz nedir ki sizi üzsün.

hepinize mutluluklar, çok da şey yapmayın.
sınava girmeden önce evde muhakkak sıçın. tuvalet sırasında sizden sonra girenlere acı çektirmeyin yada benden önceki sıçmış ya heheh pislik off rollerine bürünmek zorunda kalmayın.
Sakin olun dünya dönmeye devam ediyor.
Şunu söyleyeyim ygs'de çok boşlamazsanız iyi yada kötü(!) bir yere gireceksiniz muhakkak. Fakat eğer benim gibi asosyal birisiyseniz, varsın en yüksek puanla alan yerde okuyun; Y... yersiniz.
Bu saatten sonra artık bir şey değişmez. Çalışmalarınızı yavaşlatıp kendinizi rahatlatmaya bakın.
Tekerleme söyleyip sallamayın, o işler öyle olmuyor.
minimum 4 senelik alkol, sigara, sex ve sınav haftası uykusuzluğu ile boğuşacağınız bir hayata merhaba demek için; lütfen dikkatli çözün.
en samimi tavsiyeyi veriyorum, götünüze girecek, beklediğiniz gibi geçmeyecek, boşuna düşünmeyin bi sene daha hazırlanmicaksınız lys ye çalışmaya bakın, matematik çözerken süreye bakmayın karıştırırsınız.
Herkes üniversiteye 18 yaşında başlayacak diye bir şey yok. Kendiniz fazla strese sokmanıza hiç gerek yok. Öncelikle bunu kabullenin.

Sınav için tavsiye istiyorsanız şunları söyleyebilirim,

Kesinlikle sakin olmalısınız, bu sınav bilgiden çok hızınızı ölçüyor. Sorulardaki ufak detayları yakalamaya çalışın.

Kesinlikle deneme sınavlarında hangi bölümden başlıyorsanız bu sınavda da aynısını yapın. Farklı stratejiler denemek aleyhinize olur.

Başkalarını rahatsız etmemeye özen gösterin ayrıca başkası tarafından rahatsız ediliyorsanız da salon başkanına bildirin.

Çişinizi yapın da girin çünkü ne kadar yalvarırsanız yalvarın kimse sizi dışarı salmayacak.

Üzerinize rahat bir şeyler alıp gidin. Öyle güzel kızlar gelecek falan filan diye düşünüp rahatsız edici şeyler giymeyin. Çek kardeşim eşofmanı rahat rahat çöz soruları.

Sınavdan erken çıkanları fazla önemsemeyin, bu sınavın kolay ya da zor olduğunu göstermez.

Son olarak, şu son 3-4 gün sağlığınıza çok dikkat edin, kendinizi kollayın.

Sınava girecek olan tüm arkadaşlara başarılar dilerim.
Verilen şekerlerden mentollü yani mavi olanı sakın yemeyin.diğerlerinde sakınca yok.
matematik 40 soruyu görmemezlikten gelicem. sizce kaç kilo baş tutarım? yapamıyorum amk.
güncel Önemli Başlıklar