biyoloji ve kimya (belki fizik ve matematik de olabilir) için, konulara çalışırken hiç bir detaydan kaçmayın, ki en ufak şeyi öğrenseniz dahi soru çözerken karşınıza ilk kez çıkan, bilmedikçe soruyu çözemeyeceğiniz kilit noktalar olacak. böyle kilit noktaları not edin, günde bir kez ve sınava girmeden önce gözden geçirin. her sene oluşan 400-410 aralığı civarındaki yığılmadan sıyrılmanızı malesef böyle kıl kıl sorular sağlayacak.

ayrıca lys için de aynı taktiği uygulayabilirsiniz ama sayısal lys gördüğüm kadarıyla ygs'den daha bilgi ağırlıklı. yani ıncık cıncığa bağlı soru tipi gelmiyor. çok fazla ve yeni bilgi var o ayrı.
Soruları sırayla çözmek zorunda değilsiniz. istediğiniz yerden istediğininiz sorudan başlayın. Sıkıldınız mı zorlandınız mı hemen başka bölüme geçin.

2 kere üni sınavına girmiş ve ilkinde ilk 6000'ne ikincisinde de (ki 3 sene önce bu) hemen hemen hiç hazırlanmayıp 400 puan almış biri olarak test kondüsyonu ders çalışmak kadar önemlidir. Çoğu çalışkan öğrencinin battığı nokta test kondüsyonlarının kötü olması.
gökten vahiy inmicek burda dolancağınıza gidin ders çalışın zaman akıyor...
matematik calisin ygs icin yeter. ayirt edici o. kimya fizik zaman harcamayin temeliniz varsa. koklayarak yapilacak sorular cunku. bol bol soru cozun mat ve turkceden.
bence siz yol yakınken ölün çünkü benim aşağıdaki araba 2000 model.
Sakın aşık olmak gibi bir hata yapmayın platonik aşk diyorum.
Ben oldum belki tam olarak çalışsaydım 15 net fazla yapardım.
Öncelikle sınavı gözünüzde büyütmeyin. Stres yapmayın ve bu dönemde kendinize bir hobi edinin. Bolca spor yapmanızı öneririm çünkü spor hem bedensel hemde ruhsal olarak sizi rahatlatacaktır ama ders öncesi yapmayın aksi takdirde yorgun düşersiniz ve ders çalışamazsınız. Bundan dolayı derslerden sonra yapmak en iyisi olacaktır. Eğer spor yapmayı sevmiyorsanız her gün 1 saat yürümenizi öneririm. Bu dönemde telefon, bilgisayar gibi teknolojik aletlerden mümkün olduğunca uzak durun. Mesela ders molalarında telefona sarılmak yerine kitap okumak sizin için faydalı olacaktır. Şunu unutmayın ki kitap okumanın müthiş bir dinlendirici bir etkisi vardır. Zaten bu dönemde kitap okumak yorum gücünüzü arttıracaktır. bildiğiniz üzere bu sınav bilgiden çok yorum yeteneğinizi ölçer. Ayrıca eğer dizi bağımlısıysanız lütfen elinizden geldiğince bu huyunuzdan kurtulun. Haftada bir veya iki diziniz olabilir ama siz her güne bir dizi koyarsanız olmaz. Unutmayın ki siz sınava hazırlanıyorsunuz. Ayrıca Motivasyon artırmak için internet'ten Başarı Sözleri, Motivasyon Sözleri okuyabilirsiniz. Ve bunlar içerisinde en çok beğendiğiniz sözleri bir kağıda yazıp odanızın duvarına özellikle çalışma masanızın yakın taraflarına asmalısınız. Veya herhangi bir deftere bu sözleri yazıp derse başlamadan önce okumak inanın çok etkili olacaktır.
3. kez gireceğim sınav. 2015 te yerleşmeme rağmen 2016 hiç çalısöadan girdim 2015 dekinden 60 puan daha fazla aldım tabii buna sınavın kolay olması eklenebilir ama ygs anlık an meselesi o gün o saat iyi olman zihnin iyi olması çok önemli.
Şimdi bir düşünün yeteri kadar çalıştınız mı?
Çok geç artık
Dünyanın sonu, okuyup büyük adam olamayacaksınız
Sabah yataktan kalkınca en sevdiğiniz şarkıyı tercihen kulaklık ile gözlerinizi kapalı olarak bir ayindeymissinizcesine dinleyin.

Ruh halinizi yükseltin.

(bkz: eye of the Tiger)
tavsiye mavsiye yok. bam bam bam.
Cografyada toprak calisin ve dunya haritasina bakin. Turkceden de eklerin dogru yazimina bakin.
Dünyanın sonu değil gençler,sağlığınızdan hiç önemli değil aptal olmayın.
çalışmayın gerek yok. size çok iyi bir tüyo vereceğim.

10 kilo limon yiyin

kesinlikle faydasını göreceksiniz kardeşlerim.
Şimdi yarın sabah hem trafik hem hava şartlarından dolayı erken gitsek sınav salonuna alırlar mi ?

Sınav güvenliği falan gibi şeyler le içeri almazlar mi yoksa bilen yazarsa sevinirim .
Gençler unutmadan şu belgeyi alamayı unutmayın.

görsel
https://youtu.be/fIn0Kq4lPtk
Stolk güzel konuşmuş.
Bakın altın değerinde bir iki tavsiye vereceğim;

Sınav ertesinde cep telefonunuzu kapayın en azından gün kapalı tutun, ailenizi haberdar etmeyi unutmayın tabii, ayrıca samimi olmadığınız insanların olduğu ortamlardan uzak durun, sınavdan ziyade sınav muhabbeti bayacaktır sizi.
YGS zeka falan ölçmez.

yahu kardeşim dünyanın en zeki insanları bu sınav sistemi mantığını saçma bulurken sen kimsin de bu işleri zekaya bağlıyorsun ne kadar zekisin ?

taktik yok şans meselesi. herkese başarılar.

bildiğin yerden gelir yaparsın. bilmediğin yerlerden çok gelir kaçırırsın. kısmet ne diyelim.
Eskiden şeker veriyorlardı şimdi onu da vermiyorlar şerefsizler. Neyse. Kendi şekerinizi kendiniz götürün. Sorulara başlamadan evvel kıtlatın bir tane. Sonra bir yudum su için. Glükozdan Direkt beyin istifade eder.
Tavsiye mavsiye yok bam bam bam gireceğim.
Bir sorunun üstünde çok durmayın,tüm soruları görmeye çalışın.insan sonradan yapabileceği sorulara hiç bakmadığını görünce üzülüyor.Ve en önemlisi sakin olun,kendinize güvenin.Rabbim gönlünüze göre versin.
Tecrübeyle sabit bilgilerimi sizle paylaşmak isterim sayın yazarlar.

1-Sınavdan bir gün öncesinden bilmediğiniz yerlerden et ürünleri tüketmeyin adana gibi acılı ürünlere heleki hiç bulaşmayın(ayıptır söylemesi geçen sene cumartesi akşamı 1,5 adana gömmüştüm sabaha onu çıkartıcam diye sınava geç kalıyordum.) aman dikkat.

2-büyük ihtimal evde güzel bir kahvaltı yapıcaksınız çıkmadan önce bokunuzu yoklayın o sınavdaki karın ağrısı sınavı bitiriyor.

3-sınav öncesi elinize su almayın okul bahçesindeki bekleme sırasında eliniz sıkıntıdan suya gidiyor ve bol bol tüketiyorsunuz ve sınav başlamadan önce o stresle çişinizide anlamıyorsunuz ne zaman sınav başlar stres azalır çiş torbadan çıkıyor sizi gıdıklamaya başlıyor.
Mümkünse su bile içmeyin sadece gıcık için şu ufak olanlarında yanınızda bulunsun yeter merak etmeyin 2-3 saat susuzluk sizi öldürmez ama o çiş sınavı öldürür.

4-sınav için sınıfınıza girdiğinizde büyük ihtimal görevliler bak sınavda çıkış yasak gidin bokunuzu çişinizi halledin sonra bozuşmayalım diyecektir yoksa bile yinede gidin bir siki taşşağı ele alın sevin onu okşayın usul usul akıcaktır o.

5-cumartesi gecesi uyuyomuyorsanız takmayın kalkın iki soru çözün uykunuz gelir ha gelmedimi gidin oyun oynayın tv izleyin saati düşünmeyin 3-4 saatlik uykusuzluk sizi etkilemez fazla takmayın(tabi ki uyku düzeni akşam 11-12 sabah 8-9 sa eğer yoksa gece 4-5 yatan insansanız hiç uyumayın daha iyi.)

Bu yazdıklarımın hepsini yaşamış biri olarak en tehlikesinin bok olduğunu karar vererek midenize dikkat edin ev dışından yemek yemeyin

Ne kadar ekmek o kadar köfte allah çalışanın hakkını elbet verir çalışmadıysanız boşuna hatim indiricem diye uğraşmayın

Ve en önemlisi üniversite okuyan adam oluyor diye birşey yok okumasanda olur bu ülkenin çöpçüye bakkala çakkala da ihtiyacı var fazla zorlamayın.

Herkese başarılar...
paraya kıyıp özel üniversiteye gidin bırakın ygs yi falan.
Fazla kasmayın. Girecek olan o siz değilsiniz.