bugün

herhangi bir olay, kişi veya duruma karşı dayanma sınırına gelme anında yeter artık demenin şivesel söyleniş şeklidir.
karadeniz versiyonu için; (bkz: yeter da)
bergama'lı koylulerle ozdeşleşen slogan.. hani şu topraklarımızı kirletiyor diyerek global altın şirketine savaş açan koyluler...
kimse "ülkemizin yeraltı kaynakları değerlendiriliyor işte" diye karşı çıkmasın buna, zira o altın sirketinin karının yuzde 10'u turkiye'ye kalıyor..evet yuzde 10'u ancak...
yani bir sirket en verimli ovalarımızı kirletecek bir sirket kuruyor, ve ancak yuzde 10'unu turkiye'ye veriyor.. geri kalan yuzde 90'ı gavurlara..hem de kendi topraklarımızda...
sonrasında ise bergama'lılar sanlı bir sekilde direnince buna, komunist olarak adlandırılıyorlar...
e ama peki yuzde 10 icin zehirlediginiz dunyanın en verimli toprakları? dunyanın en kaliteli tutununun yetiştigi avrupaca da onaylanmıs topraklar? buralarda ekin yapılsa gelecek kar? bu kar altın sirketinin turkıye'ye verecegı kardan kac kat fazla olur farkında mısınız?
kımse onu dusunmuyor...

ne akp'ymiş be...
bodrum'da bir bar.
murat başaran'ın seslendirdiği şarkı. ahanda sözleri:

el alem girmiş kanına
aklını şaştın gittin sen
belayı sardın başıma
haddini aştın bittin sen

ne yani yetti gari allah
haydi sana yallah
yetti gari vallah
illa ki gorur allah

vallah sevgilim
bu ne naz ne bu halin
bulamam mi zannettin
coktan doldu yerin
al yanaklar benim
bal dudaklar benim
operim operim
kendimden gecerim

(bkz: yiyin gari)
şimdi dinliyorum. nasıl bir yanı varsa çekiyor beni adeta.
Piyasanın allak bullak durumunun devam etmesiyle birlikte, kazandığım para ve yaptığım harcama dengesinin olumsuzluğu karşısında sık sık kurduğum cümle.

Hakikaten yetti gari.
(bkz: Sözlüğe giriş yapıp durmaktan bıkmak)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar