bugün

Aah ah, bir Bitlis sigarası içmek nasip olmadı.

görsel
Yerli malı kullan diyenlere acil sorudur. Yerli sigara markası kaldı mı ki?
şu an silahlı kuvvetler üretiliyor olsa en ala sigarayı getirseler değişmeyeceğim tek sigaraydı. uzun marlboro performansında tütün gibi tütündü.
Ben 42 yasindayim. Birinci, bafra, maltepe, samsun, samsun216, ballica, meltem ve tabi ki o zamanlar yerli ve milli olan tekel 2000, tekel 2001.... envai cesit yerli sigara vardi piyasada. Gidin bakalim tekel 2000'in uzerinde simdi ne yaziyor? Kalmadi birader hepsi amerikan ve türk tütünü karmasi bazilari sirf amerikan tütünü. Sevgili iktidarimiz yine vatandasin cebindeki parayla efelik yapiyor amerika'ya.
Şu an var mı bilmiyorum.

Zamanında samsun, samsun 216, meltem, birinci gibi yerli sigaralar popiydi. Dayılar genelde samsun içerdi.
kapanmasaydı sigara fabrikaları şimdi amerikan sigarasının esamesi okunmazdı.

görsel
akepe sağolsun hepsi bok gibi.
Bafra..

Şimdi var olan bafra tekel depoları düğün salonu oldu, ancak böyle güzel s*çılır üretimin içine.

Katkısı ve emeği geçenlerin ta a..
hadi diyelim senin benim gibi vatandaş bu yerli sigara örneğinde olduğu gibi içiyoruz yerli sigaramızı, dönüyoruz yerli ürüne. israil' i boykot ederken cola dökenler döndü, hollanda' yı boykot ederken portakal kesenler döndü*, yani düz ve düzün altı vatandaş döndü, almanya' yı boykot ederken mercedesini, audisini çizemeyen dönecek mi? michael kors' tan çanta alan dönecek mi? avmelere gidin, o vırvır konuşup serde vatanseverlik yapanların çılgınlar gibi fast food (ki bilinir menşeilerinin nereler olduğu) tükettiğini, hiçbir şeyin umurlarında olmadığını göreceksiniz. sağda solda kuru kuruya vatanseverlik kolay. bırakın la bu işleri.
Zamanında dayıma samsun 216 çok alıyodum hep eskide kaldı işte...
üniversitede adımız mr. first e çıkmıştı.
liberallerin mahvettiği sektörlerden biri olmuştur. şu an yoktur.
Samsun 216 içmiştim. Hala satılıyor mu bilmiyorum ama derinden benzin aroması gelse de yine de güzel sigaraydı.