bugün

içler acısı bir durumdur. iki taraf için de (özellikle hala seviliyorsa) acı veren; herşeyi ona yorma, sürekli yanında birileri ile içme ve hayatının bir çöpten ibaret olduğunu düşünme süreci başlamıştır. artık geri dönüş yoktur. Bu çift sadece kendilerine değil çevresinde olan herkese çile çektirir. Herşeyi olduğundan daha zor hale getirir ama elinde de değildir. Yazıktır. Şefkat gösterilmeli ve üstüne gidilmeden sabredilmelidir.

(bkz: şu an birine sarılıp deli gibi ağlayasım var)
"eskisi gibi değilsin. çok değiştin" sözleri ile bitirilen ilişkidir. oysa ki kişi bilmez ki karşısındaki kadar kendisi de değişmiştir.
yedi yıl sürmesi zaten başlıbaşına bir hata. ilişkinin cılkı çıkmıştır onca zaman sonra.
bitirmek en akıllı sondur.

edit: en salak hareket ise, yedi yıl sonra evlilik gibi bir saçmalıkla sonlanmasıdır.
yedi yıl ilişki mi olur bi kere. bi ilişki en fazla sürse sürse sıksan taş çatlasa 4 yıl falan sürer ya. eskide kaldı artık o uzun ilişkiler. 3-4 yıl bile başarı.
yedi yıllık ilişki sahibi iseniz hemen yapmanız gereken şeydir.yedi yıl sürmüşse zaten bitmiş demektir. onbeş onaltı yaşında başlanılan ilişki iyi ki bitmiştir zaten.
(bkz: geç olsun güç olmasın)
acısı kimine göre 3,5 yılda, kimine göre 10.000 içkiden sonra geçecektir.
ayrılan kişinin beklediği sestir: (bkz: açılın açılın ben güzin ablayım)
üzülmemelidir. elbette bir sürü anı biriktirilmiştir, bunlar hatırlanacaktır. biraz kendinize zaman vermelisinizdir, alışılacaktır bir tarafın boş kalmasına. diğer taraftan da hayat devam ediyordur, yakalanması gerekir bir yerden.
ya evlilikle biter ya ayrılıkla. 1.5 2 yıl süren ilişkiler bile insanda derin izler bırakırken 7 yıllığını bitirene metanet diliyorum. evlenen çiftleri de tebrik ediyor mesut bahtiyarlık diliyorum.
zordur.
yedi yıl boyunca erkek evlenmek istememişse biter.
her iki tarafın da rızasıyla gerçekleşmişse, kolaydır. şayet bir taraf istemeye istemeye ilişkiye nokta koymuşsa, yıkımdır. geceleri hıçkıra hıçkıra ağlamaya neden olur.
ister hayatındaki sapaklardan iyi olanına ister kötü olanına çıksın yine de yol ayrımından önce araban tümsekten geçerken 7 yılın alışkanlığı ruhunda bir boşluk hissi uyandırır.
zordur, üstelik ardında bir enkaz da bırakabilir malum 7 yılın ardından terminatör olsa sağ çıkamaz bu ayrılıktan mutlaka bi iz bırakır. ayrıca bir ilişkiyi 7 yıl sürdürebilenleri de tebrik etmek gerekir.*
tecrübe ile sabittir ki uzaktan gözüktüğü kadar zor bir iş değil... bir anlık deli cesareti ve hadi eyvallah yeterli oluyor... ee tabi sonrasında tükürdüğünüzü yalamayacak kadar kendinizden emin olmanız şart!...
bitirme kısmını değil, sonrasında hayatınıza girecek olan kişilerle yaşayacağınız dalgalanmaları düşünün siz asıl...
söz konusu ilişki üniversite ve öğrenci arasında mevcutsa direkten dönülmüştür; geç kalınmıştır.
karşı tarafa hiç acımamaktır. nankörlüktür. kötüdür yani. madem ayrılacaktın ne demeye yedi yıl umut verdin'dir.
bunca yıllık beraberliği bir çırpıda hiçe saymak demektir.
vardır bir bildiği, düşmeyin bu kadar üstüne çocuğun.
bir de geçmiş gitmiştir, yarın ne getirir allah bilir..
üç yıllık ilişkiyi bitirmekten farklı değildir.
zordur. özellikle bitirdikten sonra ben niye bu kadar uzattım bunu ya derse insan.
çok zordur. sevgi değil de alışkanlık mahveder insanı. kolaylıklar gele.
30 yıllık evlilikler bitiyorken hiç de garip olmayan durumdur.
zordur ve büyük bir boşluktur.
7 yıldır adı konulmayan ve asla konulamayacağı için bittiğine sevinmeniz gerekken ilişki...