bugün

Ibadetimi daha da kaliteleştirmek
Havuzlu prefabrik ev yapmak
Ingilizce ve Italyanca öğrenmek
Evlenmek
Vücut geliştirmek
Güzel bir iş sahibi olmak
Motor ehliyeti almak
araba almak.
amaca ulaşıldı şükür. son amaç kimseye muhtaç olmadan haysiyetli bir yaşam.
Çoğunlukla düşüncem böyle oluyor.

görsel
görsel
Son yıllar hoşuma gitmedi yetişememek duygusunu söndürmek böyleyse rahata etmem.
Benim yerimde başkası olsa intihar ederdi.
Ama kafama bişey takıldı ondan.
Sırtımı dönüp yatasım var.~14 saat yatıyorum sanırım.
gücümün farkındayım ama elimi ayağımı bağlayan şeyler var ve ben onlardan kurtulamıyor ve ya vazgeçemiyorum.
Yaşama amacı bulabilmek.
Böyle mal gelip mal gitmem herhalde.
Gitmem değil mi?
yaşama, yürütme ve saygı.
Eğlenmek, gülmek, mutlu olmak.
Merak duygusu. Neler yapabileceğimi merak ediyorum.
Bilmiyorum, yaşarken kurduğum hayallerim ve hedeflerim var. iz bırakmak istiyorum.

Ama bilmiyorum. Sanki yaşama amacı için değil yaşadığım için yapıyorum bunları, devam ediyorum bir şekil.. ve nereye kadar devam ederim bunu da bilmiyorum.
Valla öle dümdük.
görsel
Doyasıya Yalayacak aleyna tilkiye benzeyen bir kız bulma ümidi.
Küçükken hayallerimi gerçekleştirmek.
Intikam.
Para, içki ve daha çok uyku.
Aciklamak istemeyecegim ladar temel ve elestiriye acmak istemeyecegim kadar degerli nedenlerdir . Birazdan fazla problemli bir insan oldugum icin bazen amacimi ceket niyetine vestiyere asar sonra hayata devam ederim malum bi kere insan olduk birakamiyoruz su meredi . Ama unutmasak daha guzel . Hani unutca sevdigini uzaklasmis bitirmis olursunya acaba yasamdaki amacini unutup baskaca yasayinca aslinda ölmüs - ölü bir nefes alan mi oluruz ? Hep yeni sorunsallar bu sorular sormayin .
o var ben varım. amaç mamaç yok bam bam bam.
hayallerim.
yaşam amacımı bulmaya çalışıyorum.
Ölürken yaşadım diyebilmek.
Tabi ölürken son birkaç saniye düşünebilme imkanı bulacaksam.
herkesin mutlaka bi amacı vardır. bazıları hayal ettiği hayatı yaşayabilmek için yaşamak ister, ileride istediği mesleği yapmak için işte ne biliyim çok para kazanıp çok güzel bi evde oturmak için. bazılarının bu tarz hayalleri yoktur hemen evlenip çoluğa çocuğa karışsın ister sonra da torunlarına baksın falan. nolursa olsun amaçsız insan yoktur yani hiçbir şey yapmadan ot gibi yaşamak ya da ölmek için yaşamak bile bi amaçtır.
sanırım sıçmak. Çok güzel bir his.
varlığım türk varlığına armağan olsundu bir kaç on yıl.
sonra noluyor lan dedim. öyle bir duraksadım düşündüm. çok zaman aldı bu düşüncem. hala daha düşünürüm.

(bkz: neden varız)
ölmek . hepimiz ölmek için yaşıyoruz.
Yaşama amacımı yeniden kazanmak!