bugün

Yaz aylarını hayal ederek, kış aylarına tahammül etmeyi kolaylaştırır.

Kendinize ait, sizin kurduğunuz, sizin zevklerinizi, renklerinizi, ruhunuzu barındırıp, usul usul sizi bekleyen ev mutluluk vermez mi hiç?
Sevdiklerinizi, dostlarınızı ağırladığınız, Zaman, yer sorunu olmadan dinlenmenin, huzurun, Güneşin, kumun tadını çıkarmanıza yardımcı olan evdir.
Sıradandır, miniktir ama sizindir, terapi merkezinizdir.
30 sene aynı yerde tatil yapmak zorunda olmaktır. hayatı kaçırmaktır.
son zamanlarda mümkün değildir, ancak ailenizin bir zamanlar "nohut oda bakla sofa" hesabı güçlülkle almış oldukları yazlıklar ayrı bir başlıktır.
1 +1 mütavazi bir yerin varsa mis gibidir..

Tavsiyedir.
her yazlık sitede mutlaka olan bir tip vardır. bu tip, top sakallı cins bir amcadır. duldur bu. yaz kış sitede oturur. o kadar cinstir ki televizyonu hala siyah beyazdır. sitede her halta karışır. kendi aralarında kavga eden sitenin çocuklarını ayırır. ve ayırırken şu beylik lafı eder " hepiniz aynı sahilin çocuklarınız!"
kim ne derse desin çok güzel bi lükstür.
Misafirden dolayı bıktırır.
Bütün akrabalar davet bekler.
Davet etmezseniz de dedikodunuzu yaparlar.
Hele bir de yazlık yaşadığınız şehre 40-50 km mesafedeyse konu komşu eş dost da gelmek ister.
Neyse ki 3 sene önce satıp kurtuldum.
Her pazar günü millete mangal yak, bayramlarda bile misafir goygoyla.

Ayrıca kışın hırsız girer, çatısı su akıtır derdi bitmez.

Şimdi 3 senedir bayram gelince hoop gidiyorum güneye yaşıyorum hayatımı ohh mis.

Yazlık demek paranla rezil olmak demektir.
aslında bir numarası olmadığı halde duyulunca "vay lan ensesi kalına bak" tepkisi verdirtmektedir.

- hafta sonu yazlığa kaçacağım abi
+ kaçma selametle git..
Erkekler için güzel ama kadinlar için yorucu ev isleri temizlik yemek analari agliyor biz erkekler sahilde sirtlan gibi yatiyoruz.

Anane ellerinden öperim sen cennetliksin.
Yaşlı işi.
Bütün yaz misafir ağırlamak demektir.

Tabii ki gelsin insanlar da, tatil yapmaya gelip bütün gün size hizmet ettirmesinler.
insanı mudlu edmeyen durum.çünkü bu insanlar muhakkak yazlik sahibi olmanin gurununu baltalayacak bir sey buluyor !!
Yazlığı olduğunu belli etmese ölecek hastalığına yakalanmak demektir.