nirvana'ya ulaşmak.
-ulan gene süper bir iş yaptım kesin dikkat çekenlere enrty sokucam düşünceleri ile ufka doğru göz süzen yazardır. **
gercekten cok onemli bilgi içerikli bir entry girildikten sonra ki yazar tiribidir. ulan be ne entry yazdım şeklinde de bir ses çıkabilir bu yazardan. arkasından kimse entrynin altına bir şey yazmayınca yazar kırılır. arkasından bir de olaya seri eksi oy veren ibne dahil olunca sinir küpüne dönüşür.
(bkz: uzaklara bakmak)
(bkz: entry orgazmı)
o kadar bilgisayar ekranına bakmaktan gözlerinin feri kaymış yazardır.
göz kontrolü yapmaktadır, uzagı görebiliyormuyum yoksa kör mü oldum mınakoym diye.
garip, anlaşılması zor ancak zamanla anlaşılan, özverili ve özenle entry giren yazardır. birikimlerini entrylerine döker ve öğrenme aşkıyla sürekli kitap okur. sevgilisiyle bir yere gittiğinde aklına, içine sinen bir entry girerse huzursuz olur, hemen yazmalıdır. entryleri içine sinmezse, beklemeden siler ve daha uygun cümlelerle yazmaya koyulur. düşüncelerinin üzerine titrer ancak düşüncelerinin başkalarınınkini rahatsız etmesini istemez. yine de korkak değildir.
detay ara' ya nickini yazıp geçmiş ve şimdiyi buluşturduğunda yüzü gülüyorsa, hala devam edebileceğini anlar. çizgisinden kopmayan ancak yeniliğe de kapalı olmayan, gayretli yazardır. entryleri kendisi gibi değilse, silinecektir.
hemen ardından, viskisinden de bir yudum alan yazardır. sonra gevşemiş olan boyun bağını düzeltir. kalın çerçeveli gözlüklerini ortasından i$aret parmağıyla burun kemiğinin üstüne oturtur. batan güne$e bakarak herhangi bir "ece ayhan" ya da "edip cansever" dizesi mırıldanır kendi kendine. sonra raftan, "kar$ındakine evet dedirtmenin 13 yolu" adlı kitabı alır, okumaya ba$lar. piposuna tütün doldurur, keyifle oturur sallanan iskemlesine. "fildi$i kulemden çıkmadan hayatı çözdüm" der. çok asil duyguların yazarıdır.
- bu entry belki birilerine düşün umudu olacak, benim için kısa ama sözlük için uzun bir adımdı bu. ne mutlu ki bana, birine de bu tadı tattırabildiysem; ne mutlu ki bana şu engebeli hayata bir entry çakabildiysem; ne mutlu ki bana nesillere bir entry bırakabildiysem diyen yazar.
daha sonra da ufuktan bir kartal gelir, gandalf kuşudur ya da bu * , alır yazarı mutluluk alemlerinin birinden diğerine götürür...
ufku muhtemelen dört duvardan biri kadar uzaklıkta ve güzellikte olan yazardır.aha!
(bkz: su içtikten sonra yukarı bakan ku$) *
kendini tatmin eden tespitlerle ego şişimine başlamış yazardır, oy bekleyen belediye başkanı kıvamında tribe girer.
" kahretsin, toplum hayatını degiştirecek yeni bir ışık yaktım yine" diye düşünen yazardır.
bunu yapan şunu da yaptı;

(bkz: football managerde takımı gol atınca ümit özat gibi sevinmek)

(bkz: bir celebration olarak ümit özat sevinci)