bugün

Istanbul kahire 1238 km.
Istanbul erzincan 1042 km.
istanbul - tokyo 8945 km.
istanbul - tayland 7356 km.
bir ankete daha katılmanın mutluluğu yüreğimizi gıdıklarken;
istanbul kansas city 9.427
istanbul - virginia 8500 km.
Sırayla Sakarya-Yalova-istanbul- Ankara- konya arası toplam tek seferde 2030km yol teptim sürmesi daha bir zevkli bir eylem.
*
Mesafeyi zamansal olarak açıklama konusunda yeterli olacağımdan 11 buçuk saat otobüs yolculuğu.
istanbul-hakkari bilmem kaç bin km.
tekirdağ malatya 1255 km.
Kadıköy - Pendik 22 km.
istanbul-küba 9757 km. beş sene önce gittim. bahsedeyim diye yıllardır bu başlığın açılmasını bekliyordum. Tişikkillir.
istanbul - shanghai 11 saat uçuş.
mersin'e gitmiştim adana'dan. 65 km.
Klasik bmw motosikletle 1200km.
Otobüsle Trabzon izmir yaklaşık 23 saat sürmüştü. En çılgını olmaya aday. Bir de Ağrı’dan izmir’e uçak yolculuğu. Süresini hatırlayamıyorum. Sınırları zorlamayı düşünüyorum.
Yolculuğun tadını çıkaramayanlar için sıkıntılı mesafeler. Vaaay, Ayvalık, Hong Kong der elimi açarım. Fotolar dinlendikten sonra.
Antakya-Muğla. Saçma sapan bir guzergah sonucu milasa giriş yaptığımda 21. Saat bitmişti.
istanbul - Endonezya Bali

Aktarmalı uçuş. Aktarma süreleri hariç toplam 14 küsur saat uçtuk. Bu kadar uzun süre oturunca uçağın da otobüsten farkı kalmıyor. Yorucu, sıkıcı, jetlağı da cabası. Ama aynı zamanda çok heyecanlı.
9.448 km. istanbul-jakarta.
trabzon - chicago farklı taşıtlarla 9.382 km, hemen sonrasında chicago - buffalo 860 km civarı
Beylikdüzünde oturan biri olarak "o da birşey mi" diye tepki veresim geldi her entry için.
Mars neptün satürn uranüs beylikdüzü..
Ankara-polonya hayattan soğumuştum. ilk gittiğimde birde kış günü gitmistim.

Popom donmuştu.
istanbu Los Angeles 11.043 km. doğal olarak THY ile tam 14 saat.
yürüyerek:
avcılar insa lisesinden (bilenler bilir)
Kumburgaz maltız et lokantasına (bilenler bilir)

otomobil ile:

hopa-bodrum

uçak ile:

istanbul-astana
gaziosmanpaşa - yenidoğan 43 km
istanbul - st. petersburg.

2516 km.