Her yazarın kendince bir sebebi vardır. Hiç bir sözlük yazarı amaçsızca girmez diye düşünüyorum. Kimisi bilgilenmek, kimisi bilgilendirmek, kimisi saçmalamak, kimisi rahatlamak ümidi ile yazar olmuştur.
kafam güzel ondan girdim herhangi bir amacım olduğunu sanmıyorum şu saatte.
rahatlamak. kesinlikle bu. ama çıkınca geçiyo rahatlık hissi. garip la.
@5 sıçmak gibi bir şey diyorsun yani..?
bir arkadaşa bakıp çıkmak.
sözlük günlük gibi benim için... içimi döküyorum sadece tanıyan bilen de yok istediğim gibi sövebiliyorum istediğime. öyle işte... mutluyum sözlük o kadar. *
(bkz: can sıkıntısı)
inci sözlük' ün açılmaması. sabah 6 da kalkmam lazım ama kalkmayacağımı bildiğim için yatmadım can sıkıntısı.
can sıkıntısı.
fontlar.

evet fontlar. şöyle ki ben güzel bir font ile saatlerce yazabilirim ama gözüme güzel gelmeyen bir font ile 3 satır bile yazamam. tasarım ve zarafet benim için çok önemli. yeni bir font keşfettiğimde mesela daha sık uğramaya başlarım sözlüğe. bugünler de o günlerden biri. gill sans ile yazıyorum. çok güzel.

peki neden gill sans? geçen sene fizyoloji hocasının slaytlarında görmüştüm bu fontu. oradan biliyorum. bu sene de biraz fazla kitap okumaya başlayınca gördüm ki; can yayınları'nın kitaplarının arka kapaklarındaki tanıtım yazıları da bu fontla yazılmış. bir daha depreşti sevgim. çok güzel oluyor.
karı bulayım kız bulayım diye geldim nutella buldum.
can sıkıntısından. okulun internetini çekerken bi işe yarasın, kültürlenelim diye vs..
Yalan: bir şeyler öğrenmek, bir konu hakkında görüş bildirmek..

Gerçek: Cep den giriyorum. Sosyal medyada da takılmayacınca hürriyet app i gibi bir şey oldu. Takılıöz ölee baboş.
mesajlaşmak.
Teşekkürler.
stres atmak.
- yazmak.
- paylaşmak.
- arkadaş edinmek.
- kaçmak.
- faydalanmak.
- tatmin olmak.
- aramak.
bakarsın bir kadınla tanışır, 1 gecelik aşk yaşarım umudu ile buradayım senelerdir.
bırak bir geceyi kimseyle tokalaşmadım bile.
komiklikler, şakalar.
(bkz: nostalji)
davet edildim.

ama,

utanmadan,

kaldım..

( ben niye buradayım, aklımda delice sorular. )
Kafa dağıtmak, daha ziyade alışkanlık.
Her uctan bilgi ve trollukten toplayim kendi bilgimle yogurmak.

Yersen.
uyuşturucu gibi bi şey. Bir başladın mı yazmaya bırakamıyorsun.
erkek düşürmek. başka ne olabilirdi ki?
ben , benimle mesajlaşmak istiyorum.

( sözlüğün 18 lik kızları eqlesin , benden büyük gız istemiyom )

imza : yaşından büyük gösteren liseli ( yüzümde sivilce yoktur, osbir de çekmiyom )