bugün

yazarlarımızın saçlarını şekillendirirken kullandıkları taktiklerdir. Sprey, fön, wax, jöle vs. Olabilir.
Yanı kısa kestir üstü yan arkaya at.
(bkz: limon).

gelenek ve göreneklerine bağlı bir erkeğim belki .
(bkz: saç düzleştiricisi)

Not: erkeğim. Evet.
(bkz: erkeklere alternatif saç stilleri)
(bkz: kadınlara alternatif saç stilleri)
ineğe yalatmak. ev yapımı olarak kendiniz de yalayabilirsiniz.
öncelikle elimizi yıkıyoruz elimizde arta kalan suları saçımıza sürüyoruz tarakla arkaya dogru tarıyoruz sonra şapkamızı takıyoruz 10 dakika bekliyoruz sonra saç süper dikleşiyo.

(bkz: onaylandı denendi tespit edildi yüzde yüz çalışıyo)
(bkz: uyumak) uyanınca kendisi mükemmel pozisyona geçiyor.
sal gitsin, kasma.
Eline alırsın suyu. Saçına iki sağ sol yaparsın olur biter.
Alırsın suyu eline, ıslatırsın saçını, jöle ile istediğin saçı yap.
Bazen sadece kurumasını beklemektir.
topla gitsin veya sal gitsin dans etsin rüzgarda...
(not: erkeğim beyler sakin)
Kuaföre gitme tekniği. Çok yaratıcıyım değil mi.
anne: oğlum kafanı kurut hasta olucaksın gene
ben (ve müthiş taktiğim): ya anne 2 dakka bişey yapcam kuruturum (der ve counter strikeyi açarım. o sırada saç kendi şeklini alıyor kafasına göre.)
sabah erkenden kalk fön çek sonra o saçla ev temizliği yap, yemek hazırla, evde koştur vs. çok ciddiyim böyle hafif dalgalı,yarı düz ama hareketli bir saç ortaya çıkıyor hem sizinde işiniz görülmüş oluyo. yeni keşfettim birkaç haftadır böyle valla şehirdeki hiçbir kuaför yapamaz bunu çok da doğal duruyor sayın hemcinslerim.
Sabah dus ( 10 dk ), sonrasinda sac kurutma makinesi ile sekil vermek ( 5 dk ), cok hafif wax ( 2 dk ) ile elde edilebilecek sactir. Sonra ustunu giyip disari cikis ve zaturre olus diye devam eder.

(bkz: banyoluyum)
Kendi haline bırakıyorum, o zaten en güzel şeklini alıyor.*
Saçı bi tarafa yatırıp takkeyi takın. 15 dakika sonra inek yalamış gibi bi tarafa yapışmış saçlarınız gün boyunca bir daha hiç bozulmayacaktir.
fön makinesi. ve reus style .